Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért haragszanak Magyararorsz...

Miért haragszanak Magyararországon a külföldi magyarokra a szavazati joguk miatt?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy igazságtalannak tartják sokan. Érthető, nem itt adóznak, nem itt élnek. Igaz, ha közvetlenül nem is de közvetve a határon túliakat is befolyásolhatja hogy épp ki van a magyar kormányon, de ez már más tészta.

Ami számomra furcsa, hogy miért őket kell emiatt hibáztatni? Hisz nem kérték a szavazati jogot, nem tehetnek arról, hogy Magyarországon ez a törvény lépett életbe. A túlnyomó többség pedig amúgy sem megy el szavazni. Tehát egyébként is minimális befolyásuk van, sőt, meg merném kockáztatni, hogy amennyi szavazatot például ezzel nyer a Fidesz, annyit el is veszíthetett olyanok által akik Magyarországon felháborodtak ezen a törvényen.



2017. szept. 10. 15:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Alapjában érted félre, ha azt gondolod, őket hibáztatja bárki is (néhány őskövület őrültet leszámítva). Nem őket, a Fideszt hibáztatja minden értelmes ember. Nem a szavazati jog miatt, hanem ahogy lebonyolították, ahogy ma csinálják, és ahogy ezzel visszaélnek. Ennyi, a többi belemagyarázás.
2017. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Egy dolog, hogy van joguk, amire valójában alaptalan, többek között az általad leírtak alapján is. Egy másik dolog, hogy sokan élnek a jogukkal. Lehet ugyanis, hogy egy jogot hozzájuk vágtak akaratuk ellenére, de elvileg nem tartott senki fegyvert a fejükhöz, hogy szavazzanak.


Továbbá nagyon hőbörögtek az állampolgársági jogi népszavazás miatt. És az állampolgársággal nem csak az a gond, hogy szavazati jogot szereztek, hanem az is, hogy indokolatlanul nyugdíjhoz is jutnak úgy, hogy egy kanyi vasat sem fizetnek a magyar nyugdíjalapba. Bezzeg te vagy én...


Félreérés ne essék, ha arról szólt volna a szavazás, hogy szeressük-e a határon túli magyarokat, akkor azt támogattam volna, sőt, azt is, ha az a kérdés, hogy támogassuk-e a határon túli magyar (pártpolitikamentes) kultúrát, nyelvápolást, oktatást... Helyben maradást és boldogulást... Na ezekre mind elmentem volna, és igennel szavaztam volna.

2017. szept. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Abban egyetértünk, hogy valóban nem kötelező szavazniuk, de a szavazati eredményekből kiindulva, elenyésző azok aránya, akik szavaznak.

Ezt a magyar nyugdíjt honnan vetted? Ez csak egy tévhit ami jó ég tudja honnan ered, ne dőljünk már be minden híresztelésnek. Ahogy ingyen egészségügyi ellátás sem jár hivatalos bejelentett magyarországi munkahely nélkül.


[link]

2017. szept. 10. 16:14
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Mert ha úgyse élnek itt, akkor könyörgöm kíméljenek már meg a FIDESZ szavazataikkal, mert én itt élek és megtapasztalom, hogy milyen!
2017. szept. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A többség nem is szavaz. A szavazók közül se mind a Fideszre (bár elismerem valóban nagy arányban igen).

Viszont a kérdés arról szólt, hogy miért haragszanak emiatt a külföldi magyarokra? Nem csak azokra akik szavaznak, hanem egy kalap alá véve mindenkire. Hiába nem szavaz a többség, mégis kicsit úgy érzem a környezetemben, hogy általánosítanak és egy az egyben az ottani magyar társadalom ellen fordulnak.

2017. szept. 10. 16:25
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Mert az ember általánosít. Egykalap a "mai fiatalok", a nyugdíjasok, az egyetemisták, ésatöbbi, ésatöbbi.

Ahogy régebben, amikor lehetett menni Ausztriába, néhányan loptak, erre elterjedt, a magyarok lopnak.

2017. szept. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Ezért: [link]
2017. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#8: Azért abban ugye tisztában vagy, hogy az egymillió ember nagyon kis része fog elmenni valóban szavazni? Nem minden külföldi magyar állampolgár megy el szavazni, sőt, a cikk pontatlan is, ugyanis nem is mindegyik szavazhat, vannak köztük kiskorúak is.

De nem is ez a lényeg, fennebb leírtam, hogy nem a szavazati tény ellenzését nem értem, hanem azt, hogy ezért miért őket kell okolni? Elnézést a kifejezésért, de ez elfogultságra, igazságtalan ítélkezésre és csőlátásra enged következtetni.

2017. szept. 10. 17:33
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

elgondolkozhatna a baloldal, hogy az az 1 millió vásárolt szavazat vajon miért 100%ban fideszes...


biztos nem azért, mert az elmúlt évtizedekben gyűlöletkampányok sorozatát indították a határon túliak ellen ezek a derék demokraták

a kisebbségvédelem csak akkor fontos nekik, hogyha cigányokat vagy migriket kell védeni

2017. szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%

"Mert ha úgyse élnek itt"


a magyar poltikától azonban nem független az életük

nem mindegy, hogy verik-e az asztalt, hogy ellehetetlenítik a romániai magyar nyelvű oktatást, vagy simán lenyomhatják-e a szlovák nyelvtörvényt, esetleg milyen nemzetközi visszhangja van, hogyha megvernek, mert magyarul szólalsz meg


a baloldal a 23 millió románozással letette a névjegyét a határon túli magyaroknál

2017. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!