Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy futásmánia?

Mi ez a nagy futásmánia?

Figyelt kérdés

Újabban azt vettem észre, hogy rengetegen kezdenek el futni - különösen a nők közül.

Nyilván nem túl esztétikus látvány, mikor 40-50 éves túlsúlyos nők futnak, de alapvetően nincs gond ezzel.

Viszont már a bicikliúton kezdve mindenhol futnak szinte, amiből kezd elegem lenni:


-bicikliúton egymás mellett, van, hogy direkt lassan állnak csak félre

-út szélén, mikor van járda is

-városon belül bicikliúton, szintén van járda

-hétvégén reggel majdnem nekem jött egy futó csajszi, amikor sétáltam, aztán odavetett egy "bocsit"



2019. szept. 16. 10:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, hogy a szorulást segítik elő a mozgással páran.
2019. szept. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%

"7-es, kifelejtetted a diétás kólát. A fogyni akaró túlsúlyosok étrendjének alappillére."

Igen:) Vagy a kávé, két deci tejjel, tejszínhabbal és édesítővel. Kolléganőm ezt nyomatta ebéd után, ami update kaja volt. Meg néha egy csoki vagy torta. És sóhajtozott, h muszáj, mert éhes marad.

Vagy a másik. Kávé édesítővel, mert figyel a cukorra, mellé pedig egy zacskó Zizi:)

De 60 éves korára tény, hogy nagyobb a karja, mint nekem, csak a testzsírt kellene levinni 60%-ról:D

2019. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Azért van a bicikliút, hogy fussanak. Nem fognak a te kedvedért otthon maradni."


Nem, a bicikliút azért van, hogy biciklizzenek rajta. Ha nincs járda, akkor közlekedhetnek a bicikliúton a gyalogosok, futók.

De látom, gondjaid vannak a szövegértéssel: elsősorban azt kifogásoltam, hogy olyan helyen futnak, ahol nem lehet (lásd: városon belül, mikor van járda is), vagy bicikliúton úgy, hogy az már akadályozásnak minősül (egymás mellett elfoglalva az egészet). A felsoroltak közül egyedül a járdán futás oké,


"Ha nem futnának, akkor meg az lenne a bajod, hogy miért nem futnak, miért nem tesznek az egészségükért."


nyilván annyira ismersz, hogy meg tudod állapítani, hogy mikor mivel lenne bajom, újabb OKJ-s táltosmesterrel van dolgunk.


"Mit vársz, hajoljon meg előtted? Nem gázolt át rajtad, csak gondolom neked koccant kicsit, amiért bocsánatot is kért."


hol írtam, hogy azt várom? neked tényleg gondjaid vannak az szövegértéssel, imádom az ilyen funkcionális analfabéta megmondóembereket.



"Ahelyett, hogy rágódnál, kezd el te is futni. Tenni fogsz te is az egészségedért."


Majd elkezdek futni, ha el akarok kezdeni, biztos van olyan, aki kíváncsi a tanácsaidra. Azzal meg ne foglalkozz, te nagyon okos, hogy írtam, hogy biciklizek, nyilván akkor nem teszek az egészségemért.

2019. szept. 17. 09:18
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Párszor megkérdezted ugyanezt.

Szimplán emberundorod van, és itt/így próbálod levezetni a feszkót, mivelhogy se kutyád se macskád nem kíváncsi rád.


Most nem mennék bele hogy ki az esztétikusabb látvány, de azért szívesebben bíztatnak minden futót akárhol is fut.

Szerencsére rendkívül ritka az ilyen ember mint te vagy, aki ilyen negatívan vélekedik emberekről.

2019. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Nyilván nem túl esztétikus látvány, mikor 40-50 éves túlsúlyos nők futnak, de alapvetően nincs gond ezzel." Milyen kedvesen fogalmazol!


Én nem vettem észre, hogy több ember futna, mint korábban.

2020. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
48%

felénk is rengetegen futnak, amivel alapvetően nem lenne gond, csak mivel biciklis vagyok, van néha konfliktusom velük.


„Szegények azt hiszik, hogy egy kis kocogás eléget vagy 4000 kcalt, utána meg behúzzák a disznót tortával.”


az biztos, hogy a kajálásuk nincs rendben. azért az nagyon komikus, h ennyi mozgással sem képes vki jól kinézni, a programozó testvérem meg úgy tiszta izom, hogy otthon súlyzózgat..ja csak ő nagyon szigorúan betartja az étrendjét.


„vagy bicikliúton úgy, hogy az már akadályozásnak minősül (egymás mellett elfoglalva az egészet).”


hétvégén a bicikliúton 3 40es kissé túlsúlyos férfi futott egymás mellett, az egyik folyamatosan köpködött oldalra, csak akkor hagyta abba, mikor elmentem mellettük, és ha jól hallottam, azon nevetgéltek, h ha nem vettek volna észre, akkor eltalál. persze mivel 3an voltak, nagy volt a pofájuk, de ha dagikával összefutok (vagy ha csak 2en vannak), lehet ,h kicsit majd megrángatom , aztán elmegy a kedvük a bicikliúton való ökörködéstől.


na, ez viszont elég ritka eset, de sokszor van olyan, h egymás mellett futnak, és meg vannak sértődve, ha csöngetek, h húzódjon már le.


„Újabban azt vettem észre, hogy rengetegen kezdenek el futni - különösen a nők közül.”


sztem ez nem csak a sportról szól. rengeteg középkorú nő unatkozik, így elkezdenek 2-3asával futni, összeismerkednek más nőkkel is stb. sztem ennek az


az viszont igaz, h nagyon eszetlenül csinálják: ahogy korábban írták, sokan rengeteg futás mellett is túlsúlyosak, mert xar az étrendjük. össezvissza futkosnak kerékpárúton, főút szélén (mikor van járda is). sokan túlzásba esnek, gyakran lesérülnek, fáj a térdük állandóan, mert túl sokat futnak egyszerre, nem tartanak pihenőnapot etc.

2020. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tényleg elég nagy divat lett a futás a 30-60 közötti unatkozó nők körében. Ezzel önmagában nem is lenne probléma, de ahogy korábban többen leírták, elég eszetlenül összevissza futkosnak: bicikliúton a városban (miközben van járda), bicikliúton egymás mellett városon kívül.


az meg, hogy futás mellett kövérek, nyilván arra utal, hogy rossz az étrendjük, ami nem csoda, hiszen az átlag ahhoz is lusta, hogy utánanézzen, hogy hogyan kéne táplálkozni. hát még betartani.

a másik meg, hogy nem igazán ismernek mértéket: az ideálisnál jóval többet képesek futni, sokszor tönkretéve az térdjüket, kimerítve a testüket.

2020. máj. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azt hiszik, hogy kocognak egy félórát, aztán utána zabálhatnak össze-vissza. Ezeknek ugye eszük nincs, tehát nem csoda, hogy "futnak" mindenhol.
2020. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem meg abból van már elegem, hogy nem lehet a bicikliúton normális embereknek normálisan biciklizni, mert ilyen idegbeteg "hajtáspajtások" és "sportemberek" (akik mindössze annyiban különböznek a nagy fekete terepjáróstól, hogy nem abban ülnek) folyamatosan száguldoznak, mint az állat, őrült módjára szlalomoznak, és állandóan tolják, és nyomják az embert, kinézik onnan, folyamatosan éreztetik vele, hogy mért nem 40-nel hajt ő is 20 helyett, mért nem éli ő is a frusztrált, idegbeteg, kvafontos senki életüket. Komolyan már az ember kerüli a bicikliutakat, és inkább keres olyan csendesebb párhuzamos utcát biciklivel való haladásra, ahol nem ezek tombolnak, és nem ezek nyomják állandóan.
2020. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!