Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tíz évig napi 3Ft-ot felajánla...

Tíz évig napi 3Ft-ot felajánlanál, ha ezzel a hajléktalanok nagy része fedélhez jut?

Figyelt kérdés

Ha minden ember 1Ft-ot tesz egy perselybe minden nap kötelezően, akkor az (kerekítve) napi 10 millió Ft.

(Állam kipótolja, a kereset nélkülieket is.)


Ennyiből egy egyszerű lakás, melegedő felépíthető 4 ember számára.


Ez 1 év alatt 365 lakás.

Ez 10 év alatt 3650 embernek adna szálláslehetőséget.


Nem sok, de valami.


Na most ha 3Ft-ot ad minden ember egy nap, ez 10000 ember lakhatását oldaná meg 10 év alatt. Ebből az építőipar és az állam is hasznot húz.


Ha az az egyik ellenérv, hogy már mire fel adjanak nekik ingyen lakhatást, mikor más is megdolgozik a lakása áráért, akkor

ez a 10000 ember akkor sem lenne hasznos munkaerő, mint az átlagember, ha a fene fenét eszik, viszont nem kellene az utcán élnie.


Nem tudni mennyit költenek a hajléktalanszállókra, a szociális ellátókra, az adományok mekkorák, hogy mennyi lakatlan lakás van, amit ha felújítanának akkor szintán használhatóak lennének.


Valóban részmegoldás lenne, hiszen miből fűtik, miből lesz víz, villany benne. Semmiből. Nem lenne.

De nem a bokorban élne. Négy ember egy család mérete, elviselhető, ugyanakkor nem is életcél.

Pont olyan mint amikor kollégisták, vagy albérlőtársak összekerülnek.



Mindez napi 3Ft-ból. 10 év alatt 11eFt/fő csecsemőtől aggastyánig.



(Ez nyilvánvaló baromság, csak egy kérdés, nem kell vérkomolyan venni.)



2019. júl. 6. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Az állam ezt a mi 3 forintunk nélkül is megtehetné.

Ezeknek az embereknek nem szállás kell, hanem munka. Ha a hajléktalanságot meg akarod szűntetni, akkor bűntetni kell és nem sajnálni őket, amíg meghalnak.

2019. júl. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Bár az is lehet, hogy valaki szeret az utcán élni. Lehet veled van a baj, ha nem bírod az illatát és nem érted a beszédét.
2019. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

„Ne halat adj az éhezőnek, mert azzal csak egyszer lakik jól. Adj neki hálót, tanítsd meg halászni, és akkor egész életében meglesz a betevője.”


Nem hiszem, hogy az én dolgom lenne, hogy másnak lakhatást szerezzek, akkor is, ha nem én állom az egészet. Nekem se segítettek a szeretteimen kívül.


Az állam dolga, hogy ezt a helyzetet rendezze.


Vannak hajléktalanok, akik önhibájukból kerültek az utcára, és csak isznak, ahelyett, hogy tennének akármit azért, hogy jobb helyzetük legyen. Ha ő meg se próbál segíteni önmagán, én miért tegyek bármit?

2019. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

#3 A hajléktalanoknak segíteni kell, azért hogy lehetőséget kapjanak hogy kikerüljenek a sajnálatos helyzetükből.


A kérdésre válaszolva, én felajánlanék napi 3 Ft-ot.

2019. júl. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Állambácsi elég pénzemet elveszi havi szinten, szóval ott van nála a napi 3 forintom!
2019. júl. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nem az én dolgom szponzorálni a hajléktalanokat.
2019. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az elgondolás jó, tetszik, azonban lennének olyanok, akik szerintem ez h×g, miért segítsen?, ő nem tartja értelmének a dolgot, nincs neki ennyi sem, miért ő segítsen, stb., szóval több lenne a nyafogók kórusa, mint a megvalósítók. Szóval ez Mo.-n társadalmilag reménytelen.

Könyvajánló: Esélyek a piramis alján - Társadalmi felelősségvállalás és profit, szerző: C. K. Prahalad:).

2019. júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TappancsMancs ***** válasza:

"Mindez napi 3Ft-ból. 10 év alatt 11eFt/fő csecsemőtől aggastyánig."


Akkor ezt nem így kellene számolni, hanem a jövedelemmel rendelkezők száma szerint, mert egy csecsemő nem tud fizetni semmit sem, pl, és havi összegben. A napi fizetés kicsit értelmetlen lenne.


Van olyan program, de sajnos nem találtam meg, ahol vidékre mennek és házat építenek hajléktalanoknak. Akinek épül az is részt vesz az építkezésben, mennek emberek építeni és csinálni amit lehet. Olcsó és egyszerű házakat építenek, de működik. És! Szereznek munkát is nekik! Letárgyalják, stb, stb.


Csak most nem tudom a nevüket, ha valakinek beugrik írhatná.


Visszatérve a kérdés lényegi részére:


jövedelemmel rendelkezők sacc: 2 000 000 fő

adnánk havi 200 Ft-ot


az havi szinten: 400 000 000 Ft

éves szinten: 4,8 milliárd Ft


egy olcsó lakás mondjuk: 15 000 000 Ft


kijönne éves szinten 320 lakás


De hasonló szám jönne így is ki, csak a realitás lenne más mögötte. És akkor is jó lenne még munka szerzésben is segíteni nekik.

2019. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De írtam, hogy helyettük (kereset nélküliek) a költségvetésből állja az állam.
2019. júl. 7. 01:44
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
De miért kéne adnom? Nekem ki segít lakáshoz jutnom? Dolgozom 5 éve, de az ingatlanárak gyorsabban emelkednek, mint a megtakarításom. Írjak alá egy papírt, hogy adnak pár milliót, ha szülök néhány gyereket? Oké. De akkor adjanak arra is, hogy normálisan kivizsgáljanak, hogy miért nem megy a teherbeesés 2 éve. Fizessék a gyógyszereimet, esetleg a magánorvosokat vagy inkább fejlesszék a tb-s ellátásokat ilyen téren (is). Mondjuk mindenki dobjon be a közösbe +napi 3 forintot az egèszségügy fejlesztésére!
2019. júl. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!