Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a barátomnak,...

Hogy mondjam el a barátomnak, hogy nagyon rossz verseket költ, és borzalmas történeteket ír?

Figyelt kérdés
Ő egyben az osztálytársam is. Kb. fél éve kezdett el költeni verseket, aztán nemrég az írásra is rátért. Az a baj vele, hogy egyszerűen annyira rettenetes, érthetetlen szegény fogalmazása, hogy nem tudod átrágni magad egy rövid versén sem. Sajnos ezt nem csak én mondom, hanem a baráti köröm is. Próbáltunk már célozgatni a dologra, de csak mindig megsértődött. Egyszer még fel is tette pár versét azthiszem egy poet.hu nevű oldalra, ahol elég csúnya kritikákat kapott. Látszik rajta, hogy szeret írni, ami pozitív dolog, de ha megkérdezzük, hogy mi akar lenni, ha nagy lesz, egy választ kapunk: Író, és költő... Valahogy közölnünk kéne vele, hogy próbáljon inkább áttérni a rajzolásra, mert azt tényleg nagyon szépen tud, de a legnagyobb baj, hogy nagyon könnyen megsértődik, és ugye nem akarjuk megbántani őt, és azt sem, hogy hatalmas nagyot csalódjon az életben felnőtt korában.
2010. júl. 17. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyelőre biztassátok a rajzolásra.
2010. júl. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Én is írok. Szerencsésnek érezhetem magam, hogy bennem nem lehet kifogást találni. Viszont ha valaki lefikázta volna egy írásom, holt biztos megsértődtem volna, mivel én is meg voltam győződve róla, hogy nagyon jól írok. (bár lehet ebben a sok pozitív kritika is szerepet kapott)XD

Hány éves ez a lány? Úgy könnyebb javaslatot tenni, ha tudjuk.

2010. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehet benned kifogást találni, mi, utolsó? Te nem találsz, gondolom. És nincsenek olyan őszinte barátaid, mint a kérdező.

Kérdező: mondd meg neki, hogy nem tetszik, amit ír. Ha megsértődik, hadd sértődjön.

2010. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is írtam szörnyű verseket, de egy éven belül meguntam.
2010. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki őszintén, de próbáld meg ne bunkón.

Nem is baj, ha ír, vagy költ, de ha ez akar lenni és tényleg ennyire gáz, akkor lehet mást kellene találni. Szóval ne lebeszélni próbáld meg róla, hanem hogy inkább magának alkosson csak:D

2010. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20:16 Ja, tudod aki régóta ír, fejlődik, és a korábbiakhoz képest egyre jobbá válik. Persze sok munkával, és ha tehetséges hozzá. Nehéz elhinni, nemde?
2010. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem, nem nehéz elhinni, hogy valaki tökéletesnek tartja az írásait. Ismerek ilyen embereket is. Ismerek jó, sőt zseniális írókat is. Csak érdekes módon átfedés nincs a két halmaz között. Szerintem elgondolkodtató.
2010. júl. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elgondolkodtatóak voltak. =)
2010. júl. 18. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!