Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az itt élő kínai, vietnámi,...

Az itt élő kínai, vietnámi, koreai pasik miért nem házasodnak soha magyar nőkkel?

Figyelt kérdés

Láttam sok vegyes randizót, párt viszont házasságra és közös családalapításra már nem igazán találni példát. Értem a kulturális különbség is egy indok, de ha megvan a kölcsönös tisztelet, akkor miért ne? Emberek vagyunk ugyan úgy, nem külön fajok... Csak engem zavar ez az egymást kirekesztés? Nekem speciel nagyon bejönnek a kínai pasik, mind kulturális és családi felfogás szempontjából is, de szinte lehetetlen kapcsolatot teremteni velük, annyira zárt körnek, közösségnek tűnik az egész, pedig szerintem izgalmas és tartalmas kapcsolatot lehet kialakítani egy ilyen párkapcsolatból akár. Miért lehet ez így?

25/L



2019. nov. 24. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Látszik, hogy nem volt még külföldi párod. Még egy európai férfival se könnyű, nemhogy még egy ázsiaival.


Gyakori problémák:

- nyelv, hajlandóak-e angolul beszélni otthon, vagy az egyiknek meg kell tanulnia a másik nyelvet? És akkor melyik tanuljon?

- hol telepedjünk le?

- munkakeresés az adott országban

- különböző szokások (pl. a nő falra mászik attól, hogy a férfi nem hajlandó a lakásban levenni a cipőjét)

- vallás (már ha azok, pl. ateista vs. keresztény/muszlim/sintoista is felmerülhet)

- más erkölcs (pl. az egyiknek nem fér bele az abortusz)

- más jövőkép (családszerkezet, dolgozzon-e a nő, legyen gyerek, ki maradjon otthon vele stb)


És még sok minden.

2019. nov. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Ismerkedj velük és minden déli keleti fajtával és megtudod .
2019. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Azt még hozzátenném, hogy a nehézségek többszörösen próbára teszik az ilyen kapcsolatokat, jobban, mint egy magyar-magyar kapcsolatot. A folytonos egymáshoz való alkalmazkodást se bírja mindenki hosszútávon. Értem, hogy kompromisszum meg hasonlók, de az emberek 99%-a legalább otthon szeretne önmaga lenni.
2019. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Abból azért sejthető valami hogy randiznak, de végül mégsem jutnak tovább. Vagyis semmilyen kirekesztésről szó nincs, a hajlandóság ott van, de jellemzően bőven a házasság előtt kiderül hogy a kulturális, vallási, felfogásbeli, stb különbségek legtöbbször elég nagyok.
2019. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves Első válaszoló! Volt külföldi párom, igazából csak az, mivel 18-243 éves korom között Londonban laktam, ahol ilyen szempontból teljesen más volt. Volt olasz és félig brit - félig pakisztáni párom. Nem a kulturális kül. miatt váltunk szét egyikkel sem, hanem túl fiatal voltam és nem akartam még esküvőt/gyerekeket pláne, meg tipik magyar munkavállalóként rengeteget dolgoztam - de ez másik témakör. Viszont itthon azt látom, hogy a magyarok ugy csípőből lenézik a másik itt lakó (akár itt született) nemzetiségeket és vissza is. Nem is hajlandó többségük/günk elgondolkodni, a másik fél teljesen aszexuális a számukra - általánosítottam. Oké, most van ez a Tinder őrület, ahol szintén nem igazán lehet találkozni velük. Én simán hajlandó lennék megtanulni jobban kínaiul (alap szinten pötyörgök pár mondatot), ha kérné vagy úgy hozná az élet, vagy akár vietnámiul, koreaiul.. a vallása meg nem prioritás nálam (furán hangzik, de több vallású vagyok amúgy is).
2019. nov. 24. 18:18
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ázsiai a párom (lány vagyok) és megértem valamilyen szinten, hogy a vegyes házasságok kevesebb számmal történnek meg,hisz rengeteg erőt kell belefektetni egy ilyen kapcsolatba, kétszer annyi megértés és türelem kell hozzá, mint egy magyar-magyar kapcsolathoz. Persze az más kérdés ha az illető Magyarországon nőtt fel, mert akkor kulturális különbségek aligha akadnak. Igen, az ő kultúrájukban a nők nem dolgoznak, hanem a férfi tartja el a családot, de szerencsére az én párom sokkal nyitotabb és mondta hogy ha szeretnék dolgozni, akkor nyugodtan, persze majd a jövendőbeli gyermekünkkel otthon kell maradni egy darabig. Egyébként mi még nem házasodtunk össze, de a jövőben tervezzük.
2019. nov. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%

szerintem ez csak magyarra jellemző... mármint hogy így csípőből el van utasítva a más nemzetiségű... én amugy a külföldi oldalakon helyeken pont azt látom hogy egyre több a színes pár!

de igen talán lehet hogy neked nagyon cukinak tűnik egy koreai vagy kínai srác de szerintem sokkal rosszabbak mint a szintén kínai vagy koreai nők! sőt szerintem ez így is van! azt meg hozzá teszem hogy egy brit és pakisztáni teljesen más főleg akik londonban nevelkedtek! egyrészt a kínai-koreai pasik nagyon merevek! neked kell szinte rá másznod mert külföldi vagy (tod ázsiai kis pénisz komplexus! hidd el ez igaz)

+ ott a nyelv és a kultura főleg egy koreai-kínai srácnál! ott nincsenek férfi barátok meg egyéb ilyen szép magyar szokások! és általában neked kell igazodnod jobban ő hozzá! de pl egy amerikában született ázsiai az teljesen más sokkal nyitottabbak! és még talán férfiasabbak is... nem kell mondanom a koreai férfi szépség ideált... mert kb olyan arcok vannak ott mintha lányok lennének...

de mindenhol meg van a kivétel azért


ahogy írtam a magyar az nagyon kitaszító! ezzel van a legnagyobb baj! ha mindenképp ázsiait akarsz akkor költözz ki szöulba vagy hong-kongba! hong-kongot ajánlom ha kínába akarsz menni mind gazdaságilag és társadalmilag a legfejlettebb egész kínában


de ha mindenképp itt akarsz akkor egyetemek... esetleg társkereső?


de az tény hogy nagyon nehéz! főleg ha eddig kint is élt mert teljesen mások a kulturális beidegződések

lehet elsőre ezt nem látjátok de 1-2 hét múlva nagyon kijön majd... az meg a másik hogy az ázsiai pasik nem olyan kelendőek a "fehérek" számára mint az ázsiai nők!

valamiért azok az egyik legkelendőbbek

nem akarom le szólni őket de sajnos a legtöbb ázsiai nő tényleg azért akar külföldi pasit mert az ott élő ázsiai pasik többsége nagyon nem jól bánnak a nőkkel... de ahogy írtam van kivétel... de ez mind igaz néz utána a külföldi oldalaknak 50 cikkből 45 ezt írja...

2019. nov. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Kedves utolsónak: Van igazság abban amit írsz a magyarokról, de hogy fingod sincs az ázsiai népekröl, kultúrájukról az egyszer biztos. Sajnos sok butaságot írtál le.
2019. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%

8-as inkább te néz utána jobban mert nagyon sok időt töltöttem az ázsiai kultúrával és annak megértésével...

lehet neked a koreai pasik nagyon cukik meg szinte tökéletesek de ebben te/ti vagy/vagytok a kivételek mert ahogy írtam az ázsiai nők kelendőbbek mint az ázsiai férfiak...! az meg a másik hogy a koreai társadalom nagyon szigorú sokszor túl merev is (persze csak a harmadik pohár soju után...) nem tudom hogy neked mennyi tapasztalatod van ázsiai pasival de ha van is az is csak max 1 személy... ha tudsz angolul keress rá ezekre a dolgokra előzőleg is leírtam... főleg angol oldalon részletesen több személy is leírja több ázsiai-koreai párkapcsolatát sőt a youtubon is elmesélik az afro-amerikai, és fehér nők akik kiköltöztek a tapasztalataikat... az meg a másik hogy komplexus érzetük az nagyon is valós még a nőknél is...

2019. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tóth Andrea Dreata válasza:
47%
Pàrom, 45 F vietnami 25 éve él amerikaban, én 30L magyar és magyarorszagon élek, chris készül magyarorszagra költözni.Angolul beszelunk
2021. ápr. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!