Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik hazaköltöztek, azok...

Akik hazaköltöztek, azok miért tették?

Figyelt kérdés

Akik nem akarnak, az nem érdekel, arra raktam ki külön kérdést régebben.Ne mocskolódjunk, ha kérhetem, tartsuk tisztán a komment szekciót a személyes élményeknek!

főindok az ismerősi körömben, amit ismerek:

- hosszabb GYES idő



2019. nov. 26. 04:37
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Mármint külföldről Magyarországra?

Az én ismerettsegi körömben:

-hianyzott nekik az otthon maradt család.

-nulla nyelvtudással vagtak neki es rájöttek, hogy így semmire se jutnak

-ném jött be nekik a külföldi rendszer -munkamorál, egészségügy, szociális rendszer

2019. nov. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Azt hitték kimennek 0 nyelvtudással meg semmi képzettséggel-gyakorlattal és habzsi-dőzsi, meg ott kolbászból van a kerítés is. Hát nem.
2019. nov. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hiába magasak a norvégiai fizetések, ha egyedül jön valaki, akkor is kell házbért fizetni, kell mobiltelefon, internet, állandóan hazatelefonálni, hazalátogatni néha fapadossal, hazaküldeni a fizetés egy részét, stb. Végül annyi pénze sem marad, hogy megigyon egy üveg sört.
2019. nov. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert 3 év alatt sem sikerült otthon éreznem magam. Nyelvet beszéltem, munkahelyem, emberi kapcsoltaim voltak, de akkor sem. Nem volt nap, hogy ne vágytam volna haza.

Nyáron volt egy éve, hogy hazajöttünk, és egy pillanatig sem bánom. Sokat adott a kint töltött időszak, egész máshogy látom a világot azóta, de rá kellett jönnöm, hogy én teljes életet csak itthon tudok élni.

2019. nov. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Mi egyszerűen nem bírtuk. Ott a munka kicsit mást jelent. A szüneteket leszámítva folyamatosan csinálni kell. Pedig irodai munkánk volt de itthon nem ezt szoktuk meg és nem is tudtuk felvenni a fonalat.
2019. nov. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

A nagyszüleim sokat betegeskedtek és nem akartam távol lenni tőlük.

Most azon munkálkodok, hogy őket is kivihessem magammal. (úgy persze, hogy nekik is jó legyen)

Le lehet pontozni, de nekem semmi más nem hiányzott az országból rajtuk kívül, amíg külföldön éltem.

Most itthon 150 ezret keresek megyeszékhelyen, diplomával. 100 ezer alatt nincs albérlet.

Lehet, hogy külföldön is nehéz bérelni, de nem ennyire, mint itthon.

A politikai megosztottság, gyűlölködés is hozzájárul ahhoz, hogy pl ne itt képzeljem el a jövőm. A magas adók és az, hogy cserébe nem kapom meg azt az ellátást, amiért fizetek is nagyon gáz. Gondolok pl arra hogy mennyi pénzt legombolnak a benzinen és a sulyadon keresztül, hogy karban tartsák az utakat.. Erre akkora árkok vannak a forgalmas helyeken is, hogy kitörik kb az autód kereke.

De lehetne mondani az egészségügyet vagy a nyugdíjazást is. A nagyszüleimen látom, hogy teljesen sorsukra hagyta őket az állam. Hiába dolgoztak egész életükben, a nyugdíjuk az alap dolgokra sem elég. És kénytelen vagyok magán orvoshoz hordani őket, mert nincs időnk fél éveket várni előjegyzésre.


A hosszabb gyes idő valóban jól hangzik, de én azt látom az is érettségi körömben hogy teljesen kiszolgáltatottá teszi a nőt és alig fog találni utána munkát.

Angliában a 3 kis gyerekes anyuka barátnőm lazán talált gyerekbarat munkát (rugalmas munkaidő, részmunkaidő, home office) és albit is. Itthon mindkettő esélytelen lenne.

Hiába vagy otthon 3 évet a gyerekkel, ha közben a férjedtől függsz és semmi jövőképed, előre lépési lehetőséged nincs, miután oviba megy a gyerkőc.

2019. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ismeroseim (1 par) azert mentek haza, mert nem akartak Londonban gyereket nevelni (amit meg tudok erteni)


egy volt osztalytarsam osszejott egy magyar sraccal aki nem akart kulfoldon elni. mar gyerekuk is van


egy ismeros srac kiment, mert azt hitte kolbaszbol van a kerites, rajott hogy a szamocaszedes igencsak fizikai munka, hazament verig sertodve


egy masik ismeros par egyszeruen nem birta Londont

2019. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik volt évfolyamtársamék családja azért jött haza Angliából, mert a gyerekek nem bírták az ottani klímát. Valamiért mindig betegek voltak, a túl sok eső és túl nagy páratartalom miatt. Sose gondoltam, hogy ilyen dolog is létezhet, de ezek szerint igen, sajnos.
2019. nov. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!