Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen érzés az mikor egy...

Milyen érzés az mikor egy munkahelyen kollégád névnapján ajándékot vesznek neki közösen többiek, téged meg kihagynak? még új vagyok, talán ezért? (5 hónapja dolgozom ott)

Figyelt kérdés
(pedig én is hozzájárultam volna)
2010. júl. 20. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én megkérdeztem volna h mennyivel szálljak be,lehet csak erre vártak
2010. júl. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szégyeltek biztos megkérdezni. De te hivd fel a figyelmüket, hogy szivesen pótolsz te is legközelebb, ha lehet persze..mert ah nem akarják akkor kitalálnak valamit..
2010. júl. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Biztos dúlnak benned az érzések, nem értem miért minket kérdezel róluk...


Amúgy pocsék lehet, hogy kihagytak. Szólj nekik, hogy eztán te is szívesen beszállnál a névnapozásba!

2010. júl. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

elég szar érzés lehet:/

nem vagy jóban a többiekkel? am meg ne szólj a névnaposnak, h te nem fizettél bele, nos annyi:D köszöntsd fel és ennyi, ha nem olyan jó barát, akk nem kell semmit sem venned...

2010. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyesmit parasztságból csináltak, hogy kihagynak valakit. Ha egy kicsit jóban vagy valamelyik kollegáddal, nyugodtan mondd neki, hogy legközelebb Te is szívesen benne lennél egy ilyen közös ajándékozásban.
2010. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
49%

Nincs ebben semmi szar érzés. Valószínűleg nem bántani akartak ezzel. Tőlünk most búcsúzik a főnökünk, én szedtem össze a pénzt, nyilván aki új dolgozó, azt nem kérdeztem meg, mert joggal mondhatná, hogy ő alig ismerte a főnököt. Ezzel nem bántani akartam, hanem el akartuk kerülni, hogy nehogy probléma legyen belőle, mert gondolhatná ő azt is, hogy mégis mit képzelnek ezek, még ide sem jöttem már le akarnak húzni.

Szóval ezen ne rágódj, szerintem ez lehetett az oka. Viszont van olyan régi dolgozó, aki a főnökömtől kapta a súlyos jutalmakat, most pedig nem akar beleadni. Na ez a szemétség.

Egyébként szólhatsz annak aki szedte a pénzt, hogy ha lesz ilyesmi te is szívesen beszállsz anyagilag.

2010. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5 hónap után már nem vagy új, max. nem sikerült beilleszkedned. Szólj nekik, hogy máskor te is szeretnél beszállni.
2010. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előzőnek teljesen igaza van, csak 2 megjegyzés:

1: régi dolgozó, aki kihagyja az újat pl. a névnapozásból, azt gondolja, hogy az új ezt gondolja: "hogy mégis mit képzelnek ezek, még ide sem jöttem már le akarnak húzni."

2: ugyanekkor új dolgozó tényleges gondolatai: "nahát, már 5-6-7 hónapja dolgozom itt, de még mindig nem tekintenek csapattagnak, de rosszul esik, most mit tegyek?"

Szóval, szerintem is menj oda ahhoz, aki a névnapozást szervezte és mondd meg neki, hogy legközelebb te is szívesen beszállnál - "vegyenek be a csapatba".

2010. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyrész mert új vagy, másrészt mer bunkók.

Ilyet én is átéltem, mondjuk rám szó szerint sz.rtak az első munkahelyemen. Kihagytak a névnapozásból, én nem fizettem bele az ajándékba, nem is tudtam róla, most én is köszöntsem fel, vagy mit csináljak rettentő ciki volt. Engem szerintem sejthető, fel sem köszöntöttek. Kicsit kínos volt, mikor az ugyanolyan keresztnevű kollégának mindenki boldog névnapozik, én meg sehol. De amúgy se tudtam oda beilleszkedni, mert én olyan átlagosnak mondanám magam, a többi nő meg olyan vásárolós, piperkőc plázacica. Nekem ott erőltettnek tűnt az egész, mert az ajándékvásárlást mindig úgy tukmálták rá valakire.


A második munkahelyemen, ahol most vagyok sokkal normálisabbak. A titkárnő elmondta, hogy kapunk étkezési jegyet, amikor átvesszük 300 ft-ot szokott mindenki beadni. Ebből a pénzből negyedévente 'bulit' tartanak és ott ünneplik meg a névnaposokat, mindenkit akkor, amelyik időszakba esik. Ajándékot nem nagyon szoktunk venni, esetleg a közelebbi kollégáknak. De szerintem nagyon normálisak voltak, hogy elmondták, mik a szokások.


Esetleg jelezd/kérdezd meg ott valami közelebbimkollégádat, hogy te is beszálnál, hogy lehet...

2010. júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!