Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha nincs kifejezetten sötét...

Ha nincs kifejezetten sötét öltözetem, meg lehet jelenni egy temetésen sötét kabátban és átlagos kék farmerban? Nem rontom a közízlést ha így csatlakozom az emlékezőkhöz?

Figyelt kérdés
2019. dec. 25. 23:14
 1/4 A kérdező kommentje:
leginkább "dark navy" -sötétkék- kabát és valamivel világosabb átlagos farmergatya áll rendelkezésemre, szeretnék egy távolabbi ismerős utolsó megemlékezésén megjelenni a háttérben
2019. dec. 25. 23:17
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt olyan, hogy mentem volna temetésre, de nem volt "megfelelő" ruhám. Nagyon kínlódtam ezen és végül nem mentem el.

Gyerek voltam, egy osztálytársam volt öngyilkos. Utólag azt hiszem, megbántam, hogy nem mentem el, így talán ebből a példából tudsz leszűrni valamit. Hasonló a helyzet, csak én már visszatekintek, de előtted még ott a döntés lehetősége. Ne a ruhán múljon szerintem.

2019. dec. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Egyet ertek. Nem a ruhan mulik a dolog. Mindenki mashogy gyaszol, nem kotelezo honapokig feketebe jarni.
2019. dec. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz a koporsó mellé állni, akkor nincs akkora jelentősége a ruhának, még faluban se, menj, ha menni akarsz.

Amúgy településfüggő, hogy hol mit várnak el. Általában városokban, és nagyvárosok melletti falvakban annyira nincs kötöttség, hogy egyszer még olyat is láttam, hogy az elhunyt menye piros dzsekiben állt a koporsó mellett, az unokák meg farmerben. Én a falusi temetésekhez vagyok szokva, úgyhogy sokkal ünnepélyesebben voltam öltözve, mint a gyászolók...

2019. dec. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!