Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen volt az élet a 90-es...

Milyen volt az élet a 90-es években vidéken? (falu, kisváros) leginkább azok válasza érdekel, akik akkor voltak tinik/huszonévesek

Figyelt kérdés
A rendszerváltást hogy éltétek meg? Milyen lehetőségeitek voltak a nagyvilágot megismerni? Volt már telefon a faluban? Mi volt a menő akkoriban (ruha, cipő, zene) hova jártatok szórakozni?

2020. jan. 5. 01:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1993 körül vezették be a telefont, gázt.

(Nyugi vez. vizünk, fürdőszobánk már volt...Bár jut eszembe, néha más gyereknél vendégségben... nos volt akiknél még kinti budi volt és a fürdőszoba is csak udvarról volt megközelíthető.) A gáz bevezetése előtt olajkályhákkal és sparhelttel fűtöttünk. Előbbinek volt néha félelmetes hangja. Utóbbi meg sokszor füstölt...


Volt a faluban egy diszkó, mások oda jártak, én nem szerettem azt. Néha helyi műv.házban egy egy kézműves szakkör, meg mozi. De én a szomszéd városba is átjártam néha szüleimmel más gyerektanfolyamokra szórakozásból.


Ruhát illetően nézd vissza a divatot... Ami speciálisan kiemelendő, az az ISKOLAKÖPENY! :) Mondjuk én 1993-ban végeztem el az általánost, végig hordtam, de igazából a legutolsó évben már annyira nem vették szigorúan. Korábban igen!

Menőnek leginkább a farmert és a sportcipőket tartották a többiek, és abból is a nagy márkákat. Hát én ezt sem tartottam igazán fontosnak...

Zenékkel inkább a táborokban találkoztam, magam otthon nem voltam semmi után rajongó. De a többség sem. Mondjuk rémlik 1-1 poszter másnál, pl U2, New Kids…, hát meg a Bon Jovi, az jól nézett ki valóban...

Sokat bringáztunk a határban mindenfelé.

Nekem szülők munkahelyéről volt otthon egy kiselejtezett számítógépem, bazi nagy, azon játszottunk néha 1-1 baráttak, és a játékok (pl tetris, autóverseny, stb), azok még hajlékony, nagy floppykon voltak. Floppy, az tudod mi? :)


A nagyvilágot... Hát tvműsorok, meg utikönyvek. Útikönyveket bírtam. Igaz már 2004-ben 10 éve ismertem a netet, mégis otthon még nem volt, s még akkor is útikönyvvel indultam egy osztrák várost felfedezni...

2020. jan. 5. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nyugi, 2000-es évek közepe-vége felé is volt még olyan barátnőm, akiknek kinti budijuk volt, pedig nagyobb városban laktak Pest mellett. Utána mi is oda költöztünk a szomszédba, és meg kellett csinálni a vécét (volt náluk is, meg nálunk is, csak a hanyagsága az embereknek felülmúlta a kényelmet)

Floppyra még nekem is kellett dolgoznom általánosban, pedig én 2003-ban kezdtem.

Megkérdezhetem, hogy melyik részéről származol az országnak? Kíváncsi lennék, hogy akkor is ekkora volt-e a különbség a nyugati és a keleti országrész között.

2020. jan. 5. 02:47
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
bő 10 éve kinti wéce pest megyében ez komoly?:D az eléggé igénytelen
2020. jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen... Megyei jogú város, és csatorna sem volt az utcában... :D szánalmas hely szánalmas emberekkel.

Amúgy szerintem elég sok helyen van még kinti budi, de a darálós wct sem tartom különbnek.

2020. jan. 6. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!