Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen Kaposváron élni?

Milyen Kaposváron élni?

Figyelt kérdés
Főleg gazdasági szempontból, de minden érdekel!

2018. aug. 8. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Legszegényebb megye székhely, pl. gyárba szalag mellett netto 90 ha éjszakát is vállalsz 95 ezer. Szóval el kell dönteni, meg minden utca szinte fizetős parkoló, és magasak az albétlet árak. 60 ezer egy lakás a lakótelepen.
2018. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
68%
1-es teljesen korrekt. A leggagyibb megyeszékhely. Alacsony fizu, szar foglalkoztatottság. A béka segge alatt van sajnos a város még magyar viszonylatban is, a fiatalok vagy hamar elmennek innen vagy csak tengenek-lengenek a városban, nincs miért maradniuk mert lehetetlen az itteni adottságok mellett komoly életet élni + rengeteg a cigány.
2018. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom mennyi a fizu gyárban,szalag mellett,de sofőrként 200 körül lehet keresni,és megszakadni se kell.Mindenhol keresnek embert,boltok,butikok,autó mosó ,ha szakmád van,akkor meg simán válogathatsz,de egy targoncás jogsival is sok a lehetőség,nyilván 8 általánossal marad a futószalag,és akkor nem kell csodálkozni ha sok kissebbségivel találkozol .
2018. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
33%
Sajnos kevés itt a domináns nő :S
2018. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Laza,bevállalos csaj is kevés van...
2018. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Mivel nincs igény magasabb végzettségű emberekre így azok már fiatalon elhagyják a várost. Az itt tengődő emberek alacsonyabb értelmiségi szintje (nekem) még az utcán sétálva is feltűnik. És nem is várható hogy rövid időn belül (5-10 év) ez javulna "köszönhetően" a városvezetésnek. Milliárdokat költenek, de biztos hogy megfelelő helyre? Az alacsony a munkanélkülisége rátával is demagógizálnak, csak azt felejtik el megemlíteni hogy rengetegen vannak akiknek lakcímük kaposvári de más városokban dolgoznak, többek között így jön ki az alacsony ráta.
2018. aug. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon gyenge a gazdaság a fiatalok fejvesztve menekülnek innen (aki persze teheti) a várovezetés csak a mindet a haveroknak elvet valja így aztán sok a sivár megkereseedet reményvesztett ember.
2018. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Rengeteg betöltetlen hely van de azt neked kell elsöntened,hogy megfelel-e a fizu
2018. szept. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos egy egyetemet bevállaltam itt, a szakmában lévő képzések hiányában. Soha többet nem teszek ilyen badarságot. Az oktatás hasonlóképp, mint a város, egy nagy nullát ér. Talán a legkorruptabb hely, ami még magyar viszonylatban is igaz lehet. Az egyetem a saját hülyeségeiből kiadott pénzekből származó adósságokat nyögi, és valószínűleg soha nem is lesz ez másképp. A városban a lakosok nagyon rossz körülmények közt élnek. Alig van valami közbiztonság. Emellé jön az, hogy a város izolált helyzete miatt senki sem jön ide. Nincs bevándorlás, csupán kivándorlás. Ezzel párhuzamosan csak a helyi cégek képesek ott biztosítani bármilyen munkalehetőséget. Mindezzel szemben borzasztó képmutatóak a helyi vezetők. A közpénzt mindenre költik, csak az ipar, kultúra, művészetek fejlesztésére nem. Aki átmegy a városon, azt mondhatja, nincs itt semmi gond, pedig nagyon is van. Szombathelyiként nem nagyon voltak elvárásaim Kaposvárral szemben, de még ezt is túlbecsültem. Az már csak a hab a tortán, hogy semmiféle élet nincs a városban. A lakók visszahúzózkodók, és bizalmatlanok. A fiatalok nem látnak lehetőségeket ebben a helyben, és inkább Pécsen keresnek maguknak szórakozóhelyeket az ismerkedéshez. Számomra szürreális volt, hogy képes valaki még ezen túlmutatóan is szeretni Somogy székhelyét. Senkinek sem ajánlom, sem gazdasági, sem közéleti szempontból.
2020. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
81%
Minden, amit az előttem lévő hozzászólók írtak, igaz. Én már csak annyit tennék hozzá, hogy oktatás terén nagyon megy lefele a színvonal (bár valójában úgy érzem, Kaposváron talán soha nem is volt olyan nívós az oktatás...), az egész város egy hatalmas betondzsungel, az emberek bunkók, megszaporodtak a hajléktalanok, a közbiztonság egy kalapnyi szarral egyenértékű, a lakhatás, megélhetés az itteni bérekhez képest elég drága, kultúrális és szórakozási lehetőségek pedig alig vannak a városban. :( Az itt élőknek kb. semmi jövőképük nincsen, mert se munka, se iskola nincs, ami megütné a mércét. Csodálkozik egyáltalán valaki azon, hogy mindenki elhűz innen, amint teheti?
2020. júl. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!