Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért hátrány...

Magyarországon miért hátrány ha valaki büszke arra, ahonnan jött?

Figyelt kérdés
Nem felvágás szerintem az ha valaki büszke ahonnan jött. Szerintem nem negatív dolog ha valaki büszke azért hogy más. Én nem születtem Magyarországon és nem vagyok olyan mint a többi magyar nagyon sokan ezért engem kinéznek. Én még nem vesztettem el az identitás tudatom és a magyarságom. Talán pontosan azért mert otthon rengeteg megpróbáltatáson mentem keresztül. Sajnos van az emberek életében egy minimum ami alá nem akar lesülyedni én ezért jöttem ide át. Mehettem volna akárhova de én még is Magyarországot választottam és nem bántam meg. Mert még itt megtudom élni a magyarságom lehet máshol már nem annyira. Maradjunk annyiban hogy nem az anyagi okok voltak az amik elkergettek mert jobb módú családból származom és ezt sem szégyellem. Nem tudom mi ebben a szégyen. Amikor mondom az embereknek akik nagyon hangosan szidják a vezetést hogy máshol pont ott ahonnan eljöttem, ott nincs úgy mint itt ott sokkal rosszabb mint itt. Engem ezért kinéznek nagyon sokan de ezt nem önszántából mondom mert engem ez büszkeségel tölt el. Felsőbb érzetet ad és sajnálatot vált ki másik ember irányába a fejemben. Engem ez zavar.

2020. jan. 11. 15:54
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Önsajnáltatádból*
2020. jan. 11. 15:56
 2/20 anonim válasza:
87%
Utálom a "Hovavalósivagy?" kérdést. Annyira tahó és paraszt ez a kérdés.
2020. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
85%
Nem arra kéne büszkének lenni amit másoknak köszönhetsz, hanem arra amit te értél el. Nem értem a katyvaszt amit írsz, hibás kulcsszavak és kategória. És nemértem miért ilyen furán hozzáállni hogy Magyarországot választottad, mert egyre népszerűbb az ország a külföldiek körében mint letepeledési cél, olvastam olyat amin hollandok kerestek hazájukon kivül különleges helyeket és azt mondták hogy Magyarország vonzóbb például még Indiánál is.
2020. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
88%

Szerintem, ha azzal „vágsz fel”, hogy határon túli magyar vagy (ha jól értem), az pont annyira primitív, mint mikor valaki azzal vág fel, hogy másnál idősebb/magasabb/stb., vagyis olyan dolgokkal, amikről nem tehet.

Egyébiránt foglalkozhatnál egy kicsit a magyar nyelv megismerésével, mert borzasztóan fogalmazol (és a helyesírásod is hagy némi kívánnivalót maga után).


„Amikor mondom az embereknek akik nagyon hangosan szidják a vezetést hogy máshol pont ott ahonnan eljöttem, ott nincs úgy mint itt ott sokkal rosszabb mint itt. Engem ezért kinéznek nagyon sokan de ezt nem önszántából mondom…”

Nos, az, hogy másutt rosszabb, nem túl intelligens érv az ellen, hogy valaki itt hogyan érzi magát. Ha itt szar, másutt még szarabb, akkor itt maradjunk a szarban, és nyugtassuk magunkat mások nyomorával? :)

2020. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És pont elérkeztünk ahhoz, amit ti anyaországi kis magyarok sosem fogtok megérteni és elfogadni. Nekem nincs semmi hasznom abból hogy büszke vagyok arra hogy magyar vagyok, arra hogy megszenvedtem ezért, arra hogy igaz borzalmasan de legalább tudok írni és olvasni magyarul, arra hogy nekem egy különleges tályszólásom. Sokan pont ezek a dolgok miatt néznek ki engem de én ezekre büszke vagyok nem fogok csak azért lemondani ezekről mert mások lenéznek miatta. Nem fog változni a hozzá állasom. Nem érdekel ha mások nagyképűnek meg parasztnak tartanak ezért. De magyar vagyok, és büszke vagyok rá jogosan. Nem érdekel a politika meg hogy ki az aktuális vezetés, ezt élhessem meg hogy magyar vagyok. Akkor is ha utcai koldus vagyok vagy palotában élő gazdag ember.
2020. jan. 11. 16:14
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem hátrány. De miről van szó pontosan. mi is zavar?
2020. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"Nos, az, hogy másutt rosszabb, nem túl intelligens érv az ellen, hogy valaki itt hogyan érzi magát. Ha itt szar, másutt még szarabb, akkor itt maradjunk a szarban, és nyugtassuk magunkat mások nyomorával? :)"


Szerintem bölcsebb dolog itt maradni megpróbálni előrébb mozdítani a szart és aztán ha akkor sem lesz jobb kimenni. De ami itt van az vár kint is. Én kényelmem miatt nem fogom megengedi magamnak hogy kimennyek csak ha tarthatatlan a helyzet.

2020. jan. 11. 16:18
 8/20 A kérdező kommentje:
És egyébként pont az a kérdés hogy miért ilyenek mint ahogyan ezt a példa is mutatja?
2020. jan. 11. 16:20
 9/20 A kérdező kommentje:
Feltevődik bennem az a kérdés hogy akkor mire legyen büszke akárki ha nem a származására? Pénz az másodlagos abból ha van sosem elég mindig több még több kell. Nem a pénztől meg a kényelemtől leszel boldog. Hanem attól hogy megtalálod a helyed a világban. A vagyonod bárki elbírja venni tapasztaltam azt mentettem ami menthető a házad is elbírják venni. De egy valamit sosem tudnak elvenni az örömöd a büszkeséged és az identitásod meg a lelked. Én senkit nem nézek le azért mert más vagy idegen de engem lenéznek mert más vagyok. Ez vált ki belőlem sajnálatot mások írányába.
2020. jan. 11. 16:29
 10/20 anonim válasza:
74%

Kérdező önellentmondásba keveredtél: "Felsőbb érzetet ad és sajnálatot vált ki másik ember irányába a fejemben".

Most döntsd már el akkor hogy übermenschnek gondolod magad vagy mi. De szerintem te inkább a náci németországbeli felsőbbrendű ember típus csapdájába estél, ecseteled itt hogy szerinted ez jobb meg az jobb, felkéne ismerni hogy mindenkinek más dolog okoz örömöt és nem származás alapján kéne különlegesnek tekintened magad, csodálkozol hogy lenéznek emiatt?

2020. jan. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!