Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért hátrány...

Magyarországon miért hátrány ha valaki büszke arra, ahonnan jött?

Figyelt kérdés
Nem felvágás szerintem az ha valaki büszke ahonnan jött. Szerintem nem negatív dolog ha valaki büszke azért hogy más. Én nem születtem Magyarországon és nem vagyok olyan mint a többi magyar nagyon sokan ezért engem kinéznek. Én még nem vesztettem el az identitás tudatom és a magyarságom. Talán pontosan azért mert otthon rengeteg megpróbáltatáson mentem keresztül. Sajnos van az emberek életében egy minimum ami alá nem akar lesülyedni én ezért jöttem ide át. Mehettem volna akárhova de én még is Magyarországot választottam és nem bántam meg. Mert még itt megtudom élni a magyarságom lehet máshol már nem annyira. Maradjunk annyiban hogy nem az anyagi okok voltak az amik elkergettek mert jobb módú családból származom és ezt sem szégyellem. Nem tudom mi ebben a szégyen. Amikor mondom az embereknek akik nagyon hangosan szidják a vezetést hogy máshol pont ott ahonnan eljöttem, ott nincs úgy mint itt ott sokkal rosszabb mint itt. Engem ezért kinéznek nagyon sokan de ezt nem önszántából mondom mert engem ez büszkeségel tölt el. Felsőbb érzetet ad és sajnálatot vált ki másik ember irányába a fejemben. Engem ez zavar.

2020. jan. 11. 15:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Csak azért mert büszke vagyok arra hogy magyar vagyok nem leszek automatikusan náci. Az ilyen emberek akik így gondolkodnak sajnálatot vált ki belőlem és felsőbbrendűség érzést. Mert én mindenkit elfogadok az ukrantól a törökig, engem csak az ilyen felfogás zavar. Hogy csak engem nem fogadnek el. Pont erről szól a kérdés, indokoljátok meg hogy ez miért van? Nem a szövegre vagyok kíváncsi hallom azt eleget. Arra hogy miért van az amit a mellékelt példa vagyis ti mutattok. Lehet nem is tőletek várom a választ...
2020. jan. 11. 16:59
 12/20 anonim válasza:
73%
Már párszor le lett írva itt, mit akarsz még?
2020. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem olvastam még a választ, csak sértegetést.
2020. jan. 11. 17:17
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
A származás a legfontosabb dolog a világon, ez az egy amire büszkének szabad lenni.
2020. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
41%
A sértegetést ne olvasd, ezek egyike sem magyar.
2020. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
41%
Mai világban már egyedül a származás számít. Ezeknek a senkiháziaknak nincs mire büszkének lenniük, mert egy se magyar.
2020. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
71%

Nézd, én erdélyi vagyok. Gyerekkoromban sokat verekedtem a románokkal a nemzeti hovatartozásom miatt, harcoltam, hogy magyar lehessek, használjam az anyanyelvem. Magyarországon pedig megkaptam, hogy román vagyok, szóval ahova mentem, ott ütöttek. De ezen rég túl vagyok. Nem vagyok sem büszke, sem dühös, sem sovén. A helyesírásoddal nincs mit büszkélkedj, és ha tökéletes lenne, akkor is ez csak természetes.

Toleránsabb, nyitottabb, szélesebb látókörű lettem, mivel 4 nemzetség él ott egyben (szász, sváb, román, magyar, cigány-a hagyományőrzőkre gondoljunk, nem a tesókra). El tudom fogadni a másságot a saját identitásom, öntudatom megtartása mellett. Igyekszem megismertetni, megszerettetni a magyar kultúrát (pl.a külföldi tanítványaimnak Bartókot tanítok). Te mit teszel ezért?

Az, hogy te felsőbbrendűnek érzed magad, egyáltalán nincsen rendben. Nagyon gondolkodj el magadon, mert elég komoly problémáid vannak.

2020. jan. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
66%

Rohadt nagy katyvasz az egèsz, olyan borzalmasan fogalmazol, hogy az már egyenesen merénylet a magyar nyelv ellen...

Egyszer toleranciát ès empátiát kèrsz, utána meg kijelented, mennyire lenèzed azt, aki nem ért veled egyet...

Nem vagy véletlenül romàn? Azok ilyenek, meg a primitívebb tótok...

2020. jan. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Miért ne érezhetném attól magam felsőbbrendűnek, hogy én nem vagyok olyan mint a mocskolódók. Akik csak abba kötnek bele hogy "jajj hogy beszél, jajj hogy ír". Először is csoda hogy így is tudok beszélni még írni. És nem kell csak azért fikázni a másikat mert gyengébbek vagy mert nem áll be a "jajj nem olyan mint én akkor fokázom, majd én megmondom neki ki itt a..."
2020. jan. 12. 10:24
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem néz le téged csak ezért, legalábbis normális ember nem. Ha lenéznek, akkor ez azért is lehet, mert rosszindulatú emberek között vagy, de azért is mert veled van a baj. Ha az illető le is néz, akkor lehet, hogy nem azért, amiért te gondolod, úgyhogy nem kell mindent a magyarságod elleni támadásként felfogni.


És szerintem sokak itt figyelmen kívül hagyták, hogy nem vagy hozzászokva teljesen a magyar fogalmazáshoz, ezért lehet félreértettek bizonyos helyeken. Először kicsapta nálam is kicsit a biztosítékot, amit a felsőbbrendűségről mondtál, de szerintem nem vagy tisztában vele, hogy ezt a szót milyen esetekben használják. A felsőbbrendűség az alapvető fogalom, azt jelenti, hogy származásodnál, vagy egyéb kapott tulakdonságodnál fogva többre tartod magad, mint a másik, annak az embernek a belső tulajdonságaitől függetlenül. Amit mondtál, hogy jobb embernek tartod magad az ítélkezőknél az nem felsőbbrendűség érzés, legalábbis ezt a szót ne használd rá, mert mást jelent.


Viszont ki kell, hogy térjek rá, hogy lehet egy kicsit demagóg vagy, és ezért keltesz ellenszenvet az emberekben. Nem azzal van baj, amit mondasz, vagy teszel, hanem ahogy mondod, vagy teszed. Én legalábbis azért amit elmondtál magadról nem néznélek le, ezért gondolom, hogy más miatt teszik. Akit lenézek, az viszont a 30 valahány százalékos figura. Azokat rühellem, akik azt hiszik megmondhatják hol kezdődik a magyar.

2020. jan. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!