Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azok akik állítólag nemi...

Azok akik állítólag nemi egyenlőséget szeretnének miért nincsenek felháborodva hogy rengeteg esetben a férfiakat érinti hátrány?

Figyelt kérdés

Pl. "A nők és a férfiak közötti egyenlőség megvalósítása az Európai Unió célkitűzéseinek egyike"

[link]

Mégis csak a nőket ért hátrányokról beszélnek.

Az egyik görög barátomnak pl. haza kell mennie Görögországbó sorkatonának különben elég nagy összeget kell kifizetnie. Nagyon nem szeretne, de muszáj lesz, mert féfinak született és így vonatkozik rá ez a törvény (ellentétben azokkal akik nőknek születnek).

Egy csomó másik EU-s orszában a férfiak szintén nemi alapon évekkel későb mehetnek nyugdíjba.

Ez EU-nak pedig egy rossz szava sincs ezekre a dolgokra.

Miért van ez?


2019. dec. 21. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert mindenki csak saját hülyeségeivel akar foglalkozni a másik meg nem érdekli.
2019. dec. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

A normálisabb helyeken rendszerszintű problémákat igykeszik megoldani a vezetés. Sorkatonaság sok helyen nincs, egyes helyeken mindkét nemnek kötelező. Az EU nagy részében nincs behívó, tehát nem igazán beszélhetünk általános dologró.


Ettől persze lehet még foglalkozni vele, csak messze nem olyan jelentős ügy, mint pl. a nők gazdasági vagy politikai részvétele.

2019. dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sakure válasza:
ez igaz mosztanába férfiak el vanak nyomva a nő megteheti pl csunyán beszil a férfi pedig szemit sze tehet meg anékől hogy nő azt mondaná te pervez vagy én megtehetem mert nő vagyok nem ezt jelenti a nemi egyenlőség ha nem ez csak a férfi el gyomása
2020. jún. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!