Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az miért lehet hogy keleti...

Az miért lehet hogy keleti országrészben Hajdú-Bihar megyében nincs olyan erős cigány jelenlét mint Borsodban vagy Szabolcsban?

Figyelt kérdés
2020. febr. 4. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Akkor még nem voltál Hajdúhadházon...
2020. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
80%
Szerintem a jobb életkörülmények segítik az asszimilációt. Írom ezt Debrecen Északi pereméről.
2020. febr. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Miért lettek törölve a válaszok fele?

Mi ez a cenzúra? :D


Nem is írtam semmi olyat

2020. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Pedig ott is vannak elég sokan.

Meg még dél Baranyában is.

2020. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Miért? Hiányoznak?
2020. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Borsodi vagyok, és laktam Debrecenben. Ezerszer gázabb a helyzet, mint nálunk Borsodban. Ott is van roma, nem is kevés, és nem is velük van a legnagyobb gond. Hatalmas gondok vannak ott igazából mindennel, én nem is bírtam ott élni egy teljes évig, ha ott maradtam volna még egy hetet én bolondokházába kerültem volna. Egyébként futárkodtam Biharban és jártam olyan helyeken ahol csak feketéket láttam, Hajdúhadház, Téglás, stb.
2020. febr. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Alföldön tipikusan nem az aprófalvas településszerkezet a jellemző, ami a hegyvidékibb területeken tipikus. Az aprófalvas településszerkezet pedig nagyban kedvez a munkanélküliség kialakulásának. Ennek fő oka, hogy a mezőgazdaság szerepe a nemzetgazdaságban nagyban csökkent az elmúlt 100 évben, ami általában jellemző az iparosodó, fejlett társadalmakra, csak itt a szocializmus eltolta a munkanélküliség tömegessé válását 40 évvel későbbre, ezért az elmúlt 30 évben jelent meg ez a probléma.

Borsodban se az alföldiesebb déli részen látod, hogy sok lenne a munkanélküli és a szegény (Tiszaújváros vásárlóerő szempontjából a legjobbak közt van az országban), hanem a hegyvidékes északi részeken. Az meg köztudott, hogy a romák száma magasabb a szegények és munkanélküliek között, ennek kifejtése már hosszasabb lenne, de leegyszerűsítés lenne azt állítani, hogy csak ők tehetnek róla, itt a hatalom hagyta őket cserben.

2020. márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!