Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha azt írják cannot, akkor az...

Ha azt írják cannot, akkor az nem azt jelenti, hogy megtiltották? Sőt még annál is rosszabb, mert kidobnak, ha odamész.

Figyelt kérdés

[link]


vagy én tudok rosszul angolul?



2020. febr. 7. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

A cannot azt jelenti, nincs rá lehetőség. Tiltásra az alábbiakat használják:

- mustn't

- not allowed to

- prohibited

2020. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Északkóreában az

I cannot complain

azt is jelenti pl, hogy ha panaszkodnék, agyon lőne a Kim bácsi.

2020. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Azt hiszem, hogy értem mire vagy kíváncsi. Igen, a "cannot" az nem egy olyan forma, amit megkérésnél használnak. Ez egyértelműen kijelenti, hogy nem járhatnak be az előadásokra, tehát ilyen formában tiltásnak felel meg, akkor is, ha nem konkrét tiltószavakat használnak.


A megkérés valami ilyesmi lenne:


Due to the epidemic, we ask our chinese students not to attend lectures.

2020. febr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
A Gyakoris válaszoló azt mondja, a can nem jó tiltásra. A Kovács János, Lázár Péter, Marion Merrick szerzőtriumvirátus által jegyzett angol nyelvtan szerint (is) meg igen. :)
2020. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Alapvetően valamire való képtelenséget jelent, de azt is jelentheti, hogy nem szabad. Ezért ez nem egyértelmű. További magyarázat nélkül nem tudhatod, hogy miért.

Más használatban azt is jelentheti, hogy kizárt, hogy...

2020. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Most magyarázod a magyarázhatatlant? Hát én sem azt írtam, hogy csak azt jelenti. Az értő olvasásra törekedj. #1 azt mondta, tiltásra nem használják. Én meg azt mondtam, hogy de használhatják. Ez ilyen atomfizikusi bonyolultságú közlés?
2020. febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
A szövegkörnyezet által kiderül mire használják.
2020. febr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
pontosan, a nincs rá lehetőség az egy erősebb dolog, mint a tiltás, hiszen, ami tiltva van, azt meg lehet szegni, csak retorzió lesz, de amire nincsen lehetőség, pl. fizikailag, az lehetetlen
2020. febr. 11. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!