Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb; keresztény...

Melyik a rosszabb; keresztény vagy ezotériamániás?

Figyelt kérdés

Én mindkét kategóriájű emberrel iszonyatosan "rasszista" vagyok, ha mondhatjuk így. Egyedul az elvart empatiam fog vissza; igy erem el, hogy egyaltalan beszelgetni hajlando legyek egy kereszteny/ rosszabb esetben vallasi fanatikus, meg rosszabb esetben ezen tulmenoen hitgyulis, jehova, vagy meg torzabb vallasu emberrel. Ennel talan meg rosszabb, ha valaki hisz a horoszkopokban, átkokban, stb. Meg ez a fekete macska átmegy az úton, meghalunk..típusú babonás kozeg is kikészít.

Ti hogyan fogadjatok el az ilyen szemelyeket, legalabb egy ugy valahogy? Szamomra sokkal visszataszitobbak, mint pl egy bunozo alkat, vagy pl a romak, pedig utobbiakat szinten nem kedvelem. Tudom, sok a kategorizalas, de eskuszom, kikeszit, hogy a kerdedben emlitett emberek az egesz eletuket a vallas/ezoteria szerint iranyitjak. Ateista vagyok es szuz-skorpio aszcendenssel, ha valaki szeretne belekotni.

Vita on



2018. márc. 13. 22:43
1 2
 1/15 Metionin ***** válasza:
60%

A fanatizmus és az emberi hülyeség találkozása minden esetben kész katasztrófa. Nekem sajnos van mindkét típusú rokonom és azt tudom mondani hogy a vallásos irritál jobban. Az ezós csak a horoszkópokról beszél meg próbálja elmagyarázni hogy a tenyerem szerint x meg y dolognak kellene velem történnie de amúgy ennyi. A vallásos az mindenáron térítene, erőszakos. Ha szólok hogy hagyjon békén akkor a sátán már munkál bennem azért válaszoltam így, magyarul még inkább késztetést érez a térítésre. Szerencsére már évek óta nem lakom velük egy városban.

Amúgy engem nem érdekel senki hite meg vallása amíg nem akarja rám erőltetni.

2018. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hat igen, en viszont a vallasosokkal, hivokkel mindig a teritgeteshez lyukadok ki, amibol vagy oltari nagy, veget nem ero vita, vagy kesobbi nulla kommunikacio lesz a reszemrol. A csaladom tele van hivokkel, felmenoink kozul tobben lelkeszek voltak, a mostaniak kozul van, akik hittanorat tartanak otthon... Horoszkopos-felekkel eloben sosem futottam ossze, gondolom nen egy korbe jarunk szarencsere, viszont neten tarskereson tobbszor belefutottam ilyen arcokba. Nem jutottam szohoz, mikor az elso mondata az volt egy palinak, hogy mi a horoszkopom. Te joo eg.

Hozzatennem, eloben ismerkedek, neten csak unalmat uzok ha ugy van.

2018. márc. 13. 23:01
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Ne legyél már a saját bábod. Nem tudod nem figyelni azt ami idegesít? Semminek nem vallom magam de ezóba ha van jó kérdés akkor válaszolok (nem jóslás, babona, horoszkóp témákban persze...) a vallás kategóriában is válaszolok pedig nem vagyok vallásos de látom a lényegét. Van mikor gyökér kérdéseket tesznek fel szándékosan és ilyenkor is válaszolok. Olyanok is vannak amik célzottak itt gyakorizóknak és annyira szánalmas. Nem érdekel hogy téged zavar-e vagy mást zavar-e. Ennyire nem lehettek gyengék, hogy nem tudjátok kizárni azt ami nem tetszik.
2018. márc. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kérdéseket olvasva mindig arra gondolok, hogy az én családommal lehet valami probléma, mert nálunk aztán van mindenféle, több féle keresztény, nem keresztény vallású és vallástalan illetve ateista is, mégsem kerül a téma szóba sohasem.
2018. márc. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Második, nem a gyakorirol beszelek, hanem a valo eletrol. Bar abban igazad van, hogy nem kene ezt tulfiloznom, de nehez, a csaladom miatt. Mert azt az egy kort nem maganak valasztja az ember.
2018. márc. 13. 23:32
 6/15 A kérdező kommentje:
Utolso, erdekes, amit irsz, ilyet meg nem lattam, hogy ilyen felallasnal ne lennenel nagy ellentetek. Nem lehet, hogy siman csak meg vannak keresztelve, akiket te keresztenynek irsz, kozben pedig kozombosek ebben a temaban? Mert ugy ertheto lenne.
2018. márc. 13. 23:33
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
A keresztény szekcióban van ilyen is meg olyan is.
2018. márc. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyebkent kizarni nem lehet, a kormany is allandoan visszael azzal, hogy a keresztenyek egy csoport ugymond. De ez mar politika, de ertitek, nem tehetem meg, hogy nem foglalkozok vele, mert azert szembe jovogetnek ezek a temak neha.
2018. márc. 13. 23:38
 9/15 anonim ***** válasza:
98%
Lehet talán azért, mert egészen szűk családi körről van szó (szülők, testvérek és azok házastársai), de nálunk valahogy ez nem téma.
2018. márc. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
nálam is lelkészcsalád van, együttérzek veled :D
2018. márc. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!