Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire mélyszegénység...

Tényleg ennyire mélyszegénység és alulfizetettség van magyarországon?

Figyelt kérdés

Egy jólmenő cégnél vagyok igazgató asszistens (férfi, aki üzleti utakra megy az igazgató nevében) és anyni országot megjártam, várostnéztem munka közben, hogy szinte "hozzászoktam" külföldhöz. Olyan rossz látni a magyarországi helyzetet...


Nyugatra, ahogy távolodunk egyre jobb minőségűek az utak, egyre többet fizetnek, egyre többet ér egy ember..


Német utamon láttam, hogy minden 3. autó bmw, mercedes, audi stb, minden 2. a legújabb,2019 vagy 2020-as modell és az elsők pediga 2010 körüliek. Elvétve látni olyan csotrogány autót, mint itthon a 20 éves suzukikat.


De amerikában?! ford f150-esek mindenütt. Azon kívül perschék, lambok, minden egzotikus autó. A legolcsóbb autó amit láttam kb 15-20 millás. Azok is mind hyundai. És a LEGÚJABB!! Mert van pénzük újat venni az embereknek, és tudnak élni. Nem kell azon filózni, hogy jajj elég lesz-e az elbérletbe, tudom-e fizeni a rezsi NEGYEDÉT? És autóról még nem is beszéltünk. átlagéletkoruk 18 év. Míg külföldön 5. vagy 7.



Felmerült bennem a kérdés azuk után amiket láttam: Tényleg ilyen magyarország? Mintha 40 éve megállt volna az utak felújítása! (tényleg...) Kosz mindenütt. Belvárosban olyan ősrégi házak, amik omladoznak, de úgy hagyják, mert nincs pénz felújítani. Csak stadionra..


Ez külföldön nincs így.. Ausztriában vagy svájcban.. Vagy németországban olyan minőségiek az utak, a házak, maga a közlekedés, hogy elsőre nem is hittem el!!!


Ti mit gondoltok erről? Annyira legyengült a forint (amúgy se volt erős) hogy egy magyarországi bérért itthon se tudsz autót venni rendeset, nem, hogy külföldön. Ott ennyi pénzel csöves vagy. Amerikában több millió usd-ba kerülnek a házak! (kb 300-800 m Ft) Itthon? 80 ért se tudnak venni házat!


2020. febr. 20. 18:26
 1/4 Barát Csaba ***** válasza:
magyarország a világban körülbelül az 50.-60. helyen van az egyfőre jutó gdp-ben, plusz sok dologban a legroszabb, például rák, adórednszer, és itt van a leggtöbb kötelező oltás, sokkal jobb országokban ez eleve nem is kötelező
2020. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen nem kötelező a védőoltás, de beoltják a gyerekeket, mert anélkül nem fogadják az iskolák, iskolába járni kötelező.
2020. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Ha a világ legfejlettebb régióival hasonlítod össze, akkor valóan szegénynek fogunk tűnni, de világviszonylatban elég jól állunk. Korrektebb képet kapsz, Szlovákiában, Romániában, Horvátországban autózol.
2020. febr. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, az tény, hogy Mo-on rossz a helyzet, és egyre rosszabb lesz, itt nem részletezendő okok miatt. (Bár az emberek túlnyomó többsége a csak a cenzúrázott állami médiát látja, ahol nem szabad a magyar helyzetről rosszat mondani.)

De pl. a kocsik életkora nem annyira rossz, mint ahogy írod. (Csak simán rossz...)

Nálunk tavaly 14,2 év volt:

[link]

Amerikában 11,8 évet írtak:

[link]

Európában 11,1-et:

[link]

Németországban 9,5-öt:

[link]

A németeknél az állam büntetőadókkal sújtja a régi autókat, ezért az újabb autó ilyen formában nem annyival drágább a réginél, mint nálunk. Persze, ott a fizetések vásárlóértéke duplája a magyarnak, ezért megteheti a kormány.

De nyilván, a világon mindenhol vannak szegények. A különbség csak az átlagnépesség körülményei közt van.

2020. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!