Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valóban műveletlen lennék...

Valóban műveletlen lennék azért mert kizárom a televíziót az életemből?

Figyelt kérdés

Nem szándékoztam kiírni ezt a kérdést, de mikor már az ezredik embertől kapom ezt az ívet, hogy a televízió és az azon keresztül áramló média világa az alapja az általános műveltségnek, kissé elbizonytalanított. Próbáltam keresni logikus magyarázatot arra, hogy akár egy politikai, akár egy közéleti közvetítés mi alapján befolyásolja az értelmi szintünk növekedését. Személy szerint megvan minden témáról a szubjektív véleményem és nem félek kipublikálni bárki elé. Volt már rá példa, hogy kitört egy kommentháború más-más politikai nézetet/pártot támogató személyek között (most nem fogok libsizni meg kommunistázni, számomra ilyen fogalom nem létezik, szerintem mindenki egy fajba, nemzedékbe tartozó ember) Leírtam a saját nézeteim közéjük, hogy én hogyan látom a helyzetet, de kb a kapott válaszaim 80%-a arról szólt, hogy: "Meert nem nízel tívít?" Há át vóut a tívíbe, az Istenünk is megmondta, ő biztosan jobban tudja"

Nem tudom... Én azt gondolom, hogy a televízióban azt adnak le amit szeretnének és semmi sem garantálja azt, hogy ami ott elhangzik, 100%-ban igaz.

Nagyjából 14 éves koromban zártam ki a televíziót az életemből, azóta csak akkor kapcsolom be ha valamilyen izgalmas futballmérkőzés megy. Azt sem állítom, hogy 100%-ban kizártam ezáltal a médiát is az életemből, mert nem igaz, telefonon néha elolvasok egy-egy híroldalt, de leginkább csak a közúti híreket illetve a továbbtanulással kapcsolatos információkat követem amely engem adott helyzetben leginkább érint. A politikai híreket úgymond felesleges olvasni, számomra olyan mintha egy mesét olvasna az ember melyben a cselekmények kitaláltak és semmi valóságalapja nincs. Szerintem ha megindul pozitív irányba történő változás azt mindenki meg fogja tapasztalni a saját bőrén. Addig meg csak medve-monda.

Ti hogyan látjátok?

18/F



2020. febr. 23. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha a híreket 95%-ban kizárod az életedből, az nem jó.

Viszont a mai tv csatornák olyan szinten torzítanak, hogy az már nem nevezhető hírnek.

Más forrásból kell megoldani.

2020. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel utálom azokat akik azt hangoztatják, hogy ők nem néznek TV-t, mintha ezzel ők többek lennének. Én szeretek TV-t nézni, sok történelmi műsort, dokumentumfilmet nézek, de a szüleimmel akik többdiplomás, művelt emberek még a Valóvilágot is megnézzük ha van, na és? Ezek a szennyműsorok, és a torzított politikai hírközlés csak akkor befolyásolja az embert ha az hagyja magát. Nem kell mindent elhinni ami a TV-ben elhangzik és kész. De ha te nem igényled a tévénézést akkor azzal sincs semmi baj.
2020. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan vannak így rajtad kívül is, akik kizárják a tv-t vagy csak a természetcsatornákat/főzős csatornákat stb.. nézik. Az én környezetemben (30 évkörüli emberkék), a legtöbben alig tvznek vagy nincs is nekik. Ehelyett letöltenek filmeket, youtubet, netflixet néznek.

Az általános műveltség része azért, h. tisztában vagy kb. mi zajlik a világban szerintem. Én sem nézek tv-ben híreket, de a neten elolvasgatom a vezető hírportálok főcímeit, ha érdekel vlmi abba meg beleolvasok jobban. Így hozzá tudok szólni a beszélgetésekhez, ami azért nem rossz dolog. Tájékozottnak tűnök.

2020. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1) Rossz közegben élsz, ha ilyen tahók vesznek körül, akikről írsz, törekedj okosabb emberek közé. Olyanok ismeretségét keresd, akik a tévén kívül más ismeretforrásból is merítenek

2) Elég mesterkélt a stílusod, tartalom helyett stíluskanyarokkal (próbálsz, mert nem megy) operálni, ez irritáló.

2020. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
25 éve nem nézek tévét, oka: a reklámok. Néhány normálisabb netes oldalról tájékozódom.
2020. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a reklámok miatt nem nézem csak. Sajna az internetre is bejutottak, így már vannak olyan oldalak, amiket nem áll módomban megnyitni, mert használom a reklám letiltót és akkor nem engedi olvasni, pl. port.hu.
2020. febr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni, hogy mások min nőttek fel. Szerintem nem rossz TV-t nézni, csak nem kell mindent elhinni benne. Persze az is hazugság, hogy csak a rossz megy.
2020. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak az első sort olvastam el tőled és egy két kommentből részleteket. Ez off, de csak ezt jöttem ide kiírni.:


Oh, istenem, hogy mennyi végtelen primitív ember van..., sok alvaélő, spirituális éhező zombi.

2020. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyrészt káros, hogy nem tájékozódsz, mivel így befolyásolhatóvá válhatsz, amit a politika előszerettel kihasznál, így azért jó lenne, ha követnéd a politikát lehetőleg minél több egymástól független médiumot (pl. hvg, index, 444 stb), mivel egyáltalán nincs garancia egy felület függetlenségére.

Ez TV-nél még inkább így van, ami miatt ha választani kellene a TV és net között, inkább a netet érdemes választani (mellesleg én sem nézek kb. 7 éve TV-t, ahogy a magasan iskolázott ismerőseim többsége sem).

A TV reklám továbbá sokkal károsabb, mivel azt végig fogod ülni, ha egy olyan műsor megy, amit nézni szeretnél, míg a neten valószínűleg el sem olvasod, amikor egy weboldal szélén látsz valamit.


Kicsit részletesebben a tájékozódásról. Ha nem tájékozódsz, akkor nem tudod, hogy mi történik a világban és vagy az jut el hozzád, akinek több pénze van. Pl. a plakát reklámokat tekintve valószínűbb, hogy kormányközeli plakátokat látsz, mivel nagyobb a forrásuk; vagy úgy hallasz valamit, hogy valakitől, aki már egy szubjektív szűrő, így könnyen lehet, hogy nem valós információt kapsz tőle, így te sem valós képet alkotsz.

2020. febr. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem különb az internet, sem a tévé, mindkettőt ésszel kell követni. Viszont a reklámok borzasztóak már itt is, ott is.

Fölösleges olyanokat mondani hogy intelligens ember nem néz tévét, meg hasonlók is.

Internetről ugyanúgy lehet egyoldalúan tájékozódni. Sajnos az emberek hajlamosak hogy akár tévén, akár interneten csak az egyik oldal híreit figyelni csak azt elhinni. Úgyhogy semmivel nem különb aki csak internetről tájékozódik, hogyha szintén csak egy oldalról.

dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!