Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben?

Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Tehát:

Van egy barátom,akit 6 éve ismertem kerékpározás közben. Ő is meg én is bringamániások vagyunk. Azóta állandóan együtt bringázunk,szórakozunk és rengeteg új barátot szereztünk egymáson keresztül. A srác nagyon jó barátja lett a családomnak is. Azonban 2 napja annyira megsértett,hogy az hihetetlen.

Történt ugyanis,hogy kb. 2 hónapja elindultunk szokás szerint bicajozni. Ő ment elől én hátul. Mifelénk annyira hülyén vannak megépítve a bringautak,hogy azt keresztezi a gyalogos forgalom. Egy kereszteződésbe elég gyorsan értünk be,amikor a semmiből barátom elé kóválygott egy gyalogos,nem tudott megállni már,mivel nem akarta elütni,így elrántotta a kormányt balra,ahonnan én elég nagy sebességgel jöttem. Akkorát estem,hogy 2 napig kórházban voltam és még vagy 1 hónapig nem bírtam biciklire ülni. Na most...az ő bringája akkor volt 2 hetes,majdnem 200ezer forintba fájt. Az enyém egy éves,az is hasonló kaliberű. Az enyémnek nem lett semmi komolyabb baja,azonban ő közel 20ezer forintos kárt szenvedett. Rendben,meg lett csináltatva a hibák egyik része (ez még később kulcsfontosságú). Mondtam neki,hogy ne menjen vele sehova,mert jönnek a rendőrök,lefényképezik és majd valahogy a biztosító kifizeti a károdat. De neeeem...neki barátnőzni kellett,elment a bringával. Mondom jólvan,mind1...

2 hónapig úgy használta a bringát,mint az állat,sőt..a baleset utáni elég komoly kárt szenvedett hátsó kerék is bentmaradt a bringában és úgy használta.

Aztán 2 napja feljön,kezében fogja a régi hátsó kereket,mutatja nekem,hogy fasza,ki lett cserélve az egész,most penge. Ekkor még le sem vettem,hogy mit is akar. Aztán rendkívül meghatott arccal közölte,hogy 15ezer forint volt. Még ekkor sem kapcsoltam. És akkor benyögte,hogy: "..szóval ha nem is most,akkor legalább túra után valahogy fizesd ki" (Csütörtökön indulunk-ha indulunk ezek után-szokásos évi túránkra). Nagyon dühös lettem,de nem szóltam semmit. DE!! Most jön a java!. Tudni kell a srácról,hogy bármilyen drága bringát tönkre tud tenni. Most ennek az új bringájának a váza egy helyen megrepedt,elég látványosan. És ezt is rám akarja kenni. Voltaképpen az egész balesetet rám akarja kenni,hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az én hibámból volt az. Ez a váz,ami van neki,most vadonat újan 30ezer forint. Most megpróbálja azt,hogy garanciában kicserélik,ha nem,akkor vehetek neki még azt is,vagy megheggesztem.

Igazság szerint én azon vagyok kiakadva,hogy egyáltalán ki akarja velem fizettetni. Nem azon,hogy ez nekem most hú,mennyi pénz. Hanem egyáltalán azon,hogy eszébe jutott.

Elmeséltem barátaimnak,mindenki elsápadva nézett rám,hogy "ez most komoly?". Sajnos igen..

Nekem eszembe sem jutna ellenkező esetben,hogy kifizettessem vele az én bicajomban keletkezett kárt.

Azt mondta,hogy nem akar szemét lenni,de ha nem fizetek,akkor bíróságra tereli a dolgot. Nagyon nagy düh és a barátomban való csalódottság kevereg bennem.

Igazából meg sem tudom pontosan fogalmazni,hogy most mit érzek.

Én átérzem az ő baját is,közel 40 ezer forintos kiadás az nem kevés.

De akkoris...ez már nekem sok.

Pláne akkor,amikor mondtam,hogy ne menjen sehova,biztosító lerendezi.

Tehát valami olyan megoldást szeretnék,hogy neki is jó legyen,meg nekem is,de közben a barátságunk megmaradjon.

Sajnos a srác az a típus,hogy ha neki ezt elmondanám,akkor egyből elkezdene üvöltözni,csapkolódni.

Kérlek titeket,segítsetek!


2010. júl. 25. 10:36
 1/2 anonim válasza:

ez tényleg nem normális. de sztem a bíróság nem csinálna ezzel semmit. ez nem egy nagy összeg és nem is a te hibád.

de én biztosan nem akarnék ezek után barátkozni vele.

2010. júl. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szeretnéd, ha ezután megmaradna a barátságotok? ne haragudj, de nem vagy normális... ilyet tesz veled és... hát..
2010. júl. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!