Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezek az antirasszista videók...

Ezek az antirasszista videók csak szerintem rasszisták?

Figyelt kérdés

Ilyesmi videókról beszélek:

[link]


Millió ilyen van fent, ugyanattól a feltöltőtől, biztosan ti is találkoztatok már velük. A videók általában arra fókuszálnak, hogy van egy bunkó karakter, de a végén kinyílik a szeme és rájön milyen gonosz a viselkedésére, nem kéne így bánni másokkal stb.


Viszont csak nekem tűnt fel, hogy a rasszista/bunkó szerepet mindig egy fehér színészre bízzák? A videók 99%-ában, mindig a fehérek a bunkók/rasszisták/szemetek a színesbőrűekkel.

Ezt a tipik ficsúr, rasszista gazdag fehér vagyok szerepet osztanak minden fehér karakternek, majd az áldozat szerepet meg ráosztják egy négerre, nyilván. Hisz az összeset kenyérre lehet kenni, köztük nincs gonosz.


Nyilván mondanom sem kell, a videók készítője/feltöltője szintén valami indiai-féle.


Eleinte nem tűnt fel, de már komolyan kezd ciki lenni mennyire erőltetik ezt az egészet.

Egy színesbőrű nem lehet rasszista? Nem lehet bunkó? Nem lehet gazdag és flegma? Csak a fehérek tudják ezeket a szerepeket "jól eljátszani?"


Néha már amikor látom, hogy jé, pont az áldozat szerepet kapta most egy fehér, de utána meg kiderül, hogy mégsem ő az áldozat, hanem mégis övé a bunkó rasszista szerep.. (Mint a fenti videó is)

Eleinte még tudtam is élvezni ezeket a videókat.


Vélemények?



2020. ápr. 16. 02:35
 1/4 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 16. 02:38
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Gyerekes, de megszoktuk az antifáktól, hogy közük nincs a valósághoz.
2020. ápr. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A rasszizmus nincs bőrszínhez kötve. Talán nálunk azért ilyenek ezek a videók, mert itt általában a fehér emberek rasszisták. De pl Afrika déli részén a feketék, Ázsia keleti részén az ottaniak, stb... Nem beszélve a vallási toleranciáról, amiben még inkább lenne mit tanulniuk tőlünk, nyugatiaktól. Buddhista, hindu, iszlám országokban sokszor egész életedben halálfélelemben élhetsz csak azért, mert keresztény vagy. Egy éve történt Srí Lankán egy véres merényletsorozat keresztények ellen, melyben több százan meghaltak. Még ennél is szomorúbb, hogy a buddhista kormány ehhez asszisztál, nem akarta előkeríteni a merénylet kitervelőit és megvalósítóit, szerencsére bele is bukott.
2020. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Feketeruhasember ***** válasza:
De, valóban nevetséges. Ilyenkor persze kuss van :)
2021. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!