Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert hiszi azt minden ember...

Miert hiszi azt minden ember hogy Korea meg Kina ugyanaz? Es miert van az ha meglatnak egy azsiait az egybol “kinai”? Mikozben tok kulonbozo a ket orszag. Eg es fold

Figyelt kérdés
2020. máj. 1. 15:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem minden ember, csak az alulművelt tuskók.
2020. máj. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszi azt minden ember.
2020. máj. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
29%
Mert mondjuk egy európai ember nem tudja így megkülönböztetni és a kínaiak jóval többen vannak.
2020. máj. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"Minden ember"

Tuti nem kérdeztél meg minden embert, mert pl. engem se kérdeztél. És előttem is volt már min.3 válaszoló, aki nem hiszi ezt.

Szóval neked se ártana tájékozódnod kicsit, mielőtt hülyeségeket írsz. Akik azt hiszik, hogy ugyanaz (ha van ilyen ember), azok olyanok, mint te: nem tájékozódnak.

2020. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Te ilyen ostobákkal vagy körülvéve...??


Az én nagyon nagy ismeretségi körömben SENKI nem hiszi azt...



LOL

2020. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Ironikus, hogy gyakorlatilag ugyanazt csinálod, mint ők :D
2020. máj. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Gyanús, hogy most tudtad meg, hogy a kettő nem ugyanaz, és hirtelen jött tudásoddal büszkélkedsz :-D


Abban viszont van valami, hogy ha meglátsz Bp-n egy ázsiait és rámondod, hogy kínai akkor jó eséllyel az is. Ha nem, akkor meg vietnami.

2020. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ma már nem nagyon van olyan ember, aki ne tudná a külömbséget a kettő között. Eldugott helyeken, falvakban, az idősebb nemzedék talán még keverheti, de cserébe ő szerintem fel tudna neked sorolni több német előállamot, vagy történelmi európai régióban jártas. Az a természetes, aminek a hétköznapi életben nagy jelentőssége van. Ma már a keleti országoknak nagyobb jelentőssége van Európában, mint annó, ezért ma már tudják az emberek a különbségeket, de fogadni mernék, hogy ha megkérdezném, hogy akkor Kongó és Nigéria között mi a külömbség, vagy Peru és Argentína között, akkor azt meg te nem tudnád, mert jelenleg számunkra nincs jelentőssége.


Régebben az emberek valóban keverték mondjuk Kínát és Japánt, de ez azért volt, mert nem keringett róluk annyi információ akkoriban.


Az viszont normális, hogy az európai ember ránézésre nem tudja megmondani, hogy az adott ázsiai ember melyik etnikumnak a része. Mert keveset látjuk őket, ezért a külömbségek nem feltünőek, de mondjuk ők magukról meg tudják mondani, sőt, ők meg úgy látják, hogy mi nézünk ki ugyanúgy.

2020. máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem minden ember, de valóban sokan vannak ilyenek, mindegy nekik, "húzott szeműek, oszt kész" gondolják. Ez szerintem is szomorú, de hát ez van. Amúgy szerintem tökre különbözően is néznek ki a koreaiak és a kínaiak, más az arcuk.


Ami szerintem még elkeserítőbb, hogy vannak, akik nem tudják, hogy két Korea van, és ha meghalják a Korea szót, csak Kim Jong Un jut eszükbe. :D Futottam már bele az interneten ilyenbe, sajnos.

2020. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Szomszédos országok. Szerinted egy kínai különbséget tud tenni egy magyar és egy szlovák közt? :)
2020. máj. 2. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!