Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet hülyeségnek hangzik, de...

Lehet hülyeségnek hangzik, de szerintem az összes Isten ugyanaz volt, mármint 1 ember csak mindenki másképp hívja. Csak a saját véleményem. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 28. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el Philip Pullman Északi fény-A titokzatos kés-A borostyán látcső trilógiáját, abban még érdekesebb a következtetés :D.
2017. ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vree ***** válasza:
90%
Ez nem igazán új gondolat, ha jól tudom univerzalizmusnak szokták hívni. Mindenesetreez már akkor is ellentmondásos, hogy ha a monoteista vallásokat veszed figyelembe, hiszen más-más tulajdonságokkal, tanításokkal bírnak, de mihez kezdesz a többistenhitekkel? Zeusz hogyan vehette el Hérát, Vishnu hogyan küzdhetett meg Shívával, stb.? A japán shinto kisistenek millió szentélye, az ősöket imádó saámánvallások, a folyók/fák/állatok emberszerű megtestesüléseit tisztelő vagy panteista vallásokkal? Akárhoy nézed, a tanítások nem férnek össze.
2017. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Én egyáltalán nem tartom hülyeségnek az elképzelést,sőt,én is hasonlóképpen gondolom.


Egy embernek volt egy istenképe,amit átadott családjának,ami áthagyományozódott.


Volt egy másik ember,egy másik-sajátos-istenképpel,amit ő is átadott családjának,majd leigázta a másik családot,de képtelen volt elvenni szabadságukkal,az istenképüket is,de az istenüket,a saját istenképe alá rendelte,s így lett a saját istenképe,meg a leigázott nemzet istenképe,mint tulajdona,stb.

2017. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg sehol nem olvastam errol ezert kerdeztem meg:) magamtol jott. Koszonom mindenkinek a valaszt:)
2017. ápr. 28. 20:50
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
A kereszténység szerint az összes pogány isten maga a Sátán, vagy legalább egy démon. A zsidóság hisz még ugyanabban az Istenben, mint a keresztények.
2017. ápr. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván azért jött ez a gondolat, mert nagyon kevés istent ismersz. Lehet, hogy csak néhányat, és ezeket is a keresztény-zsidó-muszlim területről?

Mert ezek tényleg nagyon hasonló istenek.


Mi lenne, ha legalább megnéznéd a többi, sok 100000 istent?

TELJESEN mások!

2017. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!