Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar sorozatok készítői...

Magyar sorozatok készítői miért nem kérdik ki a szakértők véleményeit?

Figyelt kérdés

A legtöbb dologban próbálják elhitetni, hogy ez egy valós történet, de akkor butaságokat tudnak beleírni az életből.

Olyanokra gondolok, hogy a családban sok a jogász és ha jogi dolgokról beszélnek, mindig fogják a fejüket, hogy ez nem így meg. Valamiért mégis kb minden sorozatban valaki ügyvéd vagy bíróságra kell mennie. Itt miért nem törekednek arra hogy a valóságot mutassák be? Miért nem kérik ki egy jogász véleményét? Az még kb okés, ha a történet miatt új törvényt, jogszabályt találnak ki, de pl egy tárgyalást miért nem lehet normálisan megcsinálni vagy a bíróság felépítését normálisan vázolni (mit csinál az ügyvéd, a jegyző, a titkár,...)

A Tanár sorozatban az osztály 12.-es mégis kémiát tanulnak még (nem hinném, hogy fakt lenne vagy kémia tagozatos osztály lenne). Miért nem lehetett megnézni a tanmenetet?


2020. máj. 17. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem katolikusként az idegesített fel, hogy A mi kis falunkban még az elején hogy néz ki a mise, meg a "templom" elrendezése, egyáltalán nem felel meg a valóságnak, nem úgy néz ki egy oltár, nincsenek rajta szobrocskák meg ilyenek, a pap meg miseruhát visel a reverenda fölött. Meg a reverendák is olyan gagyin néztek ki a sorozatban, hogy az nem igaz, mint egy béna farsangi jelmez.

Nem is folytattam amúgy a sorozatot, mert rettenetesen bugyuta volt és zavart, hogy nem valósághű.


Én sem értem, miért nem lehet szakértőket alkamazni a hitelesség érdekében. Így nagyon gáz az egész.

2020. máj. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is tanultunk kémiát 12. osztályban, pedig nem annyira rég voltam diák, egy évtizede.
2020. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én kémia tagozatos voltam, így én végig tanultam. Akik simán, nem emelt szinten tanultak kémiát 10. vagy 11. osztályig tanulták. Legalábbis nálunk 3 éve így volt.
2020. máj. 17. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 9-ben nem volt kémia, csak 10-12. évfolyamokban. Igaz ez majdnem tíz éve volt.
2020. máj. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pénz. A szakértők nem ingyen dolgoznak. Ha minden aspektusban szakértőt vennének fel, az nem igazán érné meg.
2020. máj. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!