Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ajánlana valaki honfoglalás/...

Ajánlana valaki honfoglalás/ középkori magyar, mitológiáról szokásokró, hitvilágról, szimbólumokról st szóló könyveket ajánlani amik nem nacionalista konteók?

Figyelt kérdés
Noss akkor, szívügyem a mitológia és a kereszénység elötti hitvilágok és ebből eredő szokások. Érdekesek, és hobbinak nem rossz. Skandináv, szláv, görög stb mitológiákkal képben vagyok, online és könyv formátumban is vannak jó források. A magyarral it jön a baj, valamennyi közül ez érdekelne a legjobban, de itt nehezen találok elfogulatlan forrást. Vannak rokonaim akik ebben nagyon benne vannak, de sok kózöttük a majdem neonáci/ nacionalista és összeesküvés elmélet rajongó. Azok a típusú emberek akik azt hirdetik Jézus is magyar volt, X hegy igazából ősmagyar piramis stb szóval nem merek abban hinni hogy a "források" amiket ajánlanak nem hasonló szellemiségüek e. Szóval ha bárki tud magyar mitológiával kapcsolatos könyvet ajánlani, ami nincs elszállva a valóságtól azt nagyon megköszönném.

2020. jún. 3. 23:01
 1/6 belapus ***** válasza:
100%

Lengyel Dénes - Magyar regék és mondák,

Komjáthy István - Mondák könyve,

Gaal Mózes - Hún és magyar mondák,

Kézai Simon - Magyar krónika.

2020. jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy csodálatos regényt szeretnék a figyelmedbe ajánlani:

Hász Róbert - A künde

[link]

2020. jún. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudod, mit jelent a konteo? Mert ebben az összefüggésben nem sok értelme van :)
2020. szept. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Igen képzeld tudom, és van értelme, köszi láttam már elég ősmagyarokkal kapcsolatos összeesküvés elméletet. :)


Tudsz értékelhető forrást vagy nem?

2020. szept. 13. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy nem tudod.


összeesküvés elmélet nem egyenlő a tudománytalan butasággal

2020. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem azért, de szerintem a "Jézus pártus herceg volt, a hunok/magyarok uralták mindent, minden madár szimbólum a mi turulunktól ered, és a honfoglalás igazából egy hazugság mert mi mindig itt voltunk, csak a nyugatiak meg a zsidók akik utálnak minket mert mi jobbak vagyunk hamisítják a történelmet stb" igenis összeesküvés elmélet kategória.


Szóval tudom mi az a konteó, tudsz értékelhető forrást ajánlani vagy nem?

2020. szept. 13. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!