Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lett volna, ha Jézus nőnek...

Mi lett volna, ha Jézus nőnek születik, esetleg transznemű lesz?

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:

1: Akkor a Mithrasz-kultusz terjed el.

2: Semmi különös. Ha ugyanilyen tehetséges lett volna...

2020. jún. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Végig mentek volna rajta a rómaiak. És nem keresztre feszítették volna, hanem ketrecbe. A kis Jézusokat meg árulnák mai is a tőzsdén.
2020. jún. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennek így kellett történnie.

Valószínűleg egyébként, ha nőnek születik, akkor nem tisztelték volna ennyire, mert akkoriban a nőket nem igazán tisztelték. Persze, keresztre feszítették, stb. De erre a hittantanárom azt mondta, hogy azért, mert ennek így kellett történnie, így volt elrendelve, és ha ez valóban igaz, akkor lényegében Júdás nem mondható el árulónak, persze ez csak egy teória.

A tíz parancsolatban is az asszony, a szolga és egy egyebek egy lapon vannak említve. ,,Ne kívánd felebarátod asszonyát, szolgáját, stb." Félreértés ne essék, én azt írom, amit tanultam. Én is nő vagyok, és természetesen nem értek egyet ezekkel.

A transzneműség pedig nem hiszem, hogy akkoriban elterjedt lett volna...

2020. jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kincsesne ***** válasza:
31%

Ha a nagymamának kereke lenne, ő lehetne a hatos villamos!


Ilyen kérdések annak jutnak eszébe, akit nem Jézus örök érvényű szeretet-tanítására neveltek. De még nem késő. Húsz év felett az ember már maga neveli magát.

2020. jún. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jézus egy színész volt
2020. aug. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!