Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hivőktől kérdezem! Isten hogy...

Hivőktől kérdezem! Isten hogy engedheti meg, hogy valaki transznemű legyen?

Figyelt kérdés

Ez borzalmas és igazságtalan és hatalmas kicseszes valakivel..

Most tényleg ennek az embernek úgy kellene leelni az életet, hogy azzal nyugtatgassa magát, hogy majd egyszer ha Jézus visszajon, akkor majd mindent helyreállít és végre az lehet akinek Isten teremtette? Most tényleg ennek kellene vigasztalonak lennie?!

És az a szerencsétlen ember mégis hogy legyen így boldog? Hogy éljen így teljes életet?


Rohelyes ez az egész Isten dolog..


Meg lehet kövezni..



2020. márc. 11. 16:29
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
0%

Ez a kérdé pont úgy szól, hogy hú én szeretnék valamit édes istenem engedd meg. Ő meg engedi.

Hát nem. A születési rendellenesség oka szerteágazó, de semmiképp se egy szemlélődő isten engedélyétől függ.

2020. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:

És akkor mégis milyen élet jut egy transznemunek?? Mert a Biblia szerint ha a termesztes vágyai szerinti életet él, akkor a Biblia szerint bűnös eletet el. Aki hívő, az tudja miről beszélek. Aki nem hívő, ne kommenteljen, mert a kérdésem most teológiai..

Ha Isten tényleg létezik, akkor milyen vigaszt nyújt egy ilyen embernek? Tényleg fogadjon colibatust, fogadja el, hogy ő ilyen kicseszett eletet kapott és nyugodjon bele, hogy éljen így le 80 évet szenvedessel és kinnal tele és várja, hogy majd egyszer az Új Földön minden happy lesz és végre az lehet aminek Isten eleve teremtette? Mekkora kicseszes már.. Most ezt Isten ugye nem gondolta komolyan, hogy ez majd elég vigasztaló.. Vicc


Szívesen fogadok prédikálni vágyó emberek kommentjeit. Máskor nagyon tudnak oktatni a hívők, most is bombazhatnak. Persze ilyenkor jellemzően nem tudnak semmi okosat mondani. Egy két szóval lerendezik az egészet, ami minden, csak nem magyarázat!

2020. márc. 11. 16:43
 3/60 anonim ***** válasza:
43%
Én világ életemben popsztár akartam lenni, helyette egy ilyen unalmas életet kell éljek. Micsoda kicseszés...
2020. márc. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
28%
Speciális út a speciális tanuláshoz. Neki éppen ilyen élet kellett most.
2020. márc. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:
Jöhetnének normális kommentek is, mert azt gondolom egy komoly kérdést tettem fel. Trollkodok ne írjanak köszi.
2020. márc. 11. 17:12
 6/60 anonim ***** válasza:
21%

# 3

Elég hülye hasonlat, nem is értem, hogy jön ide.


----


Kérdező!


Egyet értek veled, sajnos a keresztényeknek több évszázadnyi felvilágosodás is kevés volt, hogy megértsék, vallás- és gondolati szabadság van. Ergo, nincs joguk más embereket rákényszeríteni, hogy a keresztény hiedelmek szerint éljék az életüket. A keresztények szerint a homoszexualitás nem normális, betegség, természetellenes. Ez az ő hiedelmük. Oké. Szerintem meg normális, nem betegség és természetes. Ez az én hiedelmem. Erre a keresztény azt mondja, hogy nekem is az ő hiedelmei szerint kell élnem az életemet. Kérdem én, miért? Mi hatalmazza őt fel arra, hogy belepofázzon az életembe? Isten? Én nem hiszek az ő Istenében.


Azt nem képesek megérteni, hogy például a melegházasság nem erkölcsi vagy vallási kérdés, hanem szabadságjogi kérdés. A házasság két felnőtt ember MAGÁNÜGYE! Mi a franc köze van ehhez bárki másnak?

2020. márc. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Sajnos erre nem lehet egyszerűen válaszolni! Sőt! A megfelelően adekvát válasz megértéséhez és megemésztéséhez is idő kell. Sajnos ilyenek vagyunk. Vagy legalább is én ilyen vagyok. Ha ez a kérdéskör valóban érdekel, akkor érdemes lenne a szolipszizmus megismerésével és annak a megértésével megközelíteni ezt a kérdéskört. Szerintem ez segítene megértened a kérésben megemlített isteni "akaratot".
2020. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
Utolsó, mármint hogy érted, hogy te ilyen vagy.. Milyen?
2020. márc. 11. 17:57
 9/60 Maria del ore ***** válasza:
4%

"hogy engedheti meg, hogy valaki transznemű legyen?"


Úgy, ahogy azt is megengedi még jelenleg, hogy vannak háborúk, betegségek katasztrófák, stb.

Nem értem azokat, akik olvassák Isten szavát, és utána ilyen kérdéseket tesznek fel, mikor a válasz benne van az olvasottakban.

Ez két dolgot mutat. Vagy nem értették meg az olvasottakat, vagy nem akarják elfogadni Isten megoldását, amit időhöz köt, és nem azonnal cselekszik.

Istennek a terve időhöz van kötve, semmibe nem kap bele és aztán félbe hagy dolgokat. Igy rendben minden úgy történik, ahogy eltervezte.

Nekünk pedig az a feladatunk, hogy támogassuk, miközben mindent megteszünk, hogy összhangban éljünk a szándékaival, és az elrendezésével.

Akik pedig valamiért nem ismerik Isten szavát, azok is választ kaphatnak, hogyan kell változtatniuk az életükön, illetve, hogy miért zajlanak a mostani események.


Az is tudható, hogy az első században, Jézus korában is éltek ilyen tökéletlenségben emberek, akik hajlandóak voltak változtatni, hogy megfeleljenek Isten erkölcsi normáinak, ezért Jézushoz hasonlóan, önfeláldozó szellemet tanusitottak, boldogan tették ezt, és nem okozott nekik szükségtelen terhet, vagy szomorúságot. Egyébként akkor nem változtattak volna ezen.

Ahogy Jézusnak örömet jelentett az emberekért meghalni, úgy ezek az emberek is örömet találnak abban, hogy Jézushoz hasonló életet, és szellemet tanusitsanak.

Ettel nevezhető valaki kereszténynek, és nem attól, hogy valahova belekeresztelték.

2020. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy idő kell, hogy megemésszek valamit. Például a szolipszizmus megismerése után sok idő kellett mire megértettem valamelyest és el tudtam fogadni. Persze mellette olvastam más dolgokat is, melyek nem voltak ellentétben a szemléletmóddal.
2020. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!