Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Támogatnál egy roma kolónia...

Támogatnál egy roma kolónia kísérleti létrehozását?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy egy nagyobb területen létre kellene hozni egy olyan kolóniát, ahol -önkéntes jelentkezés alapján- lehetőséget kapnának azok a romák, akik önerőből szeretnének megélni, kikerülni a gyűlölt megkülönböztetett csoportból. Mobilházakat, földterületet, szerszámokat, pár állatot biztosítanának, aztán lehet összefogva termelni, megélni. A kolóniának lenne vezetője, aki tartja a kapcsolat a helyi önkormányzattal, orvosokkal, iskolával. A lehetőséget biztosítva megmutathatná jó pár roma, hogy ő különb, mint a többi.
2010. aug. 1. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Csak Magyarország határain kívül. Itt már van elég kolónia.
2010. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
igen, azzal a különbséggel hogy nem önkéntes alapon :)
2010. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem rossz ötlet. Sajnálom azokat, akik tényleg normálisak, és tenni akarnának, dolgozni, rendes életet élni, nem csak úgy lébecolni.
2010. aug. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát ööö..

Ez elég morbid ötlet. Inhumánus módon kitenni őket a pusztára szerszámokkal, tehenekkel, malacokkal és éljenek ahogy tudnak. Ezért ennél bonyolultabb társadalomban élünk. Persze a szándék nem rossz, de az a megvalósítás valami borzalmas. Ez se nem integrálás, se nem elkülönítés, ez egyszerűen rossz.

Meg utána megkülönböztetni a jó cigányokat a rossz cigányoktól, meg ilyen módon bizonyítani...

Bocs, hogy így leszóllak, mert igaz, hogy meg kell oldani a cigánykérdést, ha kell erélyesebben, de ez a módszer egyszerűen nem jó.

Saját kisebbségi önkormányzat (kolóniamentesen), amit a cigányok tartanak fenn kötelező jelleggel. Hasonló szálon kéne elindulni, ha már mindenképp ilyesfajta megoldásban gondolkodunk.

2010. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

ma 11:00

Nem szóltál le. Természetesen az alapvető feltételek biztosítása mellet gondoltam a kolónia létrehozását. Nem elzárnám, kiközösíteném őket, hanem megpróbálhatnának ember módjára (bocsi')élni, ha akarnak.

A cigány önkormányzatokkal az a bajom, hogy eddig sem csináltak nagyon sokat az érdekükben. Büntetőeljárás folyik az őket képviselők ellen, a cigány vajdák sem tesznek semmit, de sajnos a kormány sem. Felsőzsolcán is hagyták összedőlni a házaikat. Ez az egyik hír, a másik meg az, hogy a gárdistákkal együtt rakták a homokzsákokat. Szóval nehéz a kérdés, de valamit kellene tennünk.

2010. aug. 1. 11:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Azok a romák, akik tesznek a boldogulásukért, nem hiszem, hogy szeretnének gettósodni.

De ez csak a privát véleményem...

2010. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Szerintem se kéne azokat, akik tisztességesen élik az életüket így megalázni. Ők eddig is bizonyították ezt, aki meg általánosít az így járt
2010. aug. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt javasolnám, hogy a normális, de szegény magyar emberekkel hozz létre kolóniát, akik maguknak termelnek, jó lenne egy folyó mellett megcsinálni, hogy az energia is ingyen legyen és megmutathasd a világnak, hogy nem csak kufárok befolyása alatt lehet élni.

Ha megcsinálod, akkor én pályáznék a technikai "manager" állásra.

2010. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%
Igen, csak nem itt. Mondjuk az Északi sark jó lenne:).
2010. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem gettóra gondoltam. Régen működtek a tsz-ek, annak mintájára tervezném, de természetesen nem áll szándékomban, és lehetőségen sincs. Csak egy gondolat volt.
2010. aug. 1. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!