Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy kis faluban lakok, de...

Egy kis faluban lakok, de szeptembertől egy pesti egyetemre fogok járni. Félek, hogy nem tudok majd beilleszkedni, hisz Pest annyira nyüzsgő város, és senkit se ismerek. Ti, hogy meg tudtátok szokni az új környezetet, hogy tudtatok beilleszkedni?

Figyelt kérdés
Mesélnétek a tapasztaltaitokról?
2010. aug. 1. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát nekem fordítva volt a dolog. városból vidékre bútoroztunk. én egyszerűen ismerkedni kezdtem a környékbeli korombeliekkel (persze azért ők is egyből átjöttek, amint megtudták, hogy van gyerek a háznál) és beilleszkedtem. szerintem te is szerezz az igényeidnek megfelelő baráti kört, és azokkal jól el lehet lenni, felfedezitek a várost. nem nagy kunszt, majd megszokod.
2010. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hello... Szintén hasonlóan, csak én megyeszékhelyre költöztem, de nekem az is nagy változás volt... Nehezen elejében, de megszoktam, és imádom!!! :D Itt is telepedek le, az biztos!! Nagyon jó a nyüzsgés meg a pezsgés... Bunkók meg hár mindenhol vannak... :D
2010. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem lesz semmi gondod. csak add önmagad :)
2010. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Szigorúan szunjektív véleményem következik.

Budapest teljesen más világ, mint egy kisváros (ahonnan én is származok) vagy egy falu. Rengeteg az ember, más a mentalitás, más az életstílus. Pont ez a sokféleség és másság izgalmas nekem.

Az emberek -saját tapasztalatom szerint- többségében toleránsabbak, mint vidéken. És rengeteg olyan emberrel fogsz találkozni, aki hozzád hasonlóan eredendően nem budapesti, szóval ezzel a dologgak korántsem leszel egyedül. Főleg az egyetemen. Legyél nyitott, ismerkedj a csoporttársakkal, és legyél szociálisan aktív.

Magát a várost én nagyon megszerettem. Gyönyörű helyek vannak, mindig van valamilyen szórakozási vagy kikapcsolódási lehetőség, sosem unalmas. Már az is természetes (és nem esik rosszul), hogy akár 1-1,5 órát kell utazni városon belül, ha megyek valahova.

Tehát nincs félnivalód, nyugi :)

2010. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*szubjektív
2010. aug. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Ó, ne aggódj, természetes, hogy így gondolod és parázol:)

Én már családdal költöztem fel Pestre (26 éves vagyok, férjjel, 3 éves gyerekkel mentem) és paráztam.

De a tapasztalatom az volt, hogy nagyon hamar kiismered magad (pedig nálam eltévedősebb ember nincs) :))

És az emberek sokkal normálisabbak mint vidéken (pedig az ellenkezőjét hittem világéletemben).

Persze mindenhol vannak bunkók, de annak semmi köze ahhoz hol élsz.

Nagyon hamar nagyon sok barátunk lett és hamar megszokod a kényelmet is.Több lehetőséged van mindenre, minden ott van a szádban stb.Mi nem nyüzsis helyen élünk, de mégis közel mindenhez.(20 ker)

Hidd el kellemesen fogsz csalódni, hamarosan már nem isszívesen jársz haza;-) sok sikert:)

2010. aug. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A csoporttársaiddal valószínűleg nem lesz nehéz összeismerkedned, így máris lesz társaságod. Majd adja magát úgyis a helyzet, biztos elhívnak majd ide-oda, szórakozni. De ésszel az éjszakában! Nem szabad naivnak lenni, mindig hallgass a józan eszedre! És ha olyan társaságba keverednél, akiknek a felfogása idegen a tiédtől, akkor ne habozz, keress más embereket. Az egyetemen rengetegen tanulnak, biztos, hogy találni fogsz magadhoz hasonlóakat.
2010. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is pár éve költöztünk Bp-re a családdal és most kezdem az egyetemet. Fura volt az elején, de pár hónap(esetleg hét) és megszokod. Melyik egyetemre mész?


Csak egy tanács, szerezz be egy zsebtérképet, nekem nagyon jól jött. Első nap nem találtam volna haza nélküle a suliból.(:

2010. aug. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
te vagy az vanda?:D
2010. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorító szavakat!:)

A BME-re fogok járni, és nem, nem Vanda vagyok!:D

2010. aug. 1. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!