Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi vesz rá valakit arra, hogy...

Mi vesz rá valakit arra, hogy ne válaszoljon?

Figyelt kérdés

Igazából annyira nem durva a helyzet, csak kíváncsivá tett a dolog.

Adott egy ismerősöm (csak szakmám miatt ismerős, amúgy semmi komoly) akitől segítséget akartam kérni. Szakmai ügyben. Gondoltam nála jobbat nem találok. Illedelmesen megírtam a szöveget, melyben a segítségét kértem. Mindezt messengeren. Majd vártam a reagálást. És az történt, hogy látta az üzenetet (mert ugye a face kiírja ha látta a másik fél), de viszont nem válaszolt semmit. Még csak nem is reagált. Legalább írta volna azt, hogy az "utcán pénzért testét áruló szülőanyádat" nem segítek neked, vagy valami. De ez szerintem a legalja mindennek. Látta, de nem válaszol. Mi járhat ilyenkor egy ember fejében?

Természetesen nem ez volt az egyetlen ilyen eset. Tehát nem ezen a mostanin akadtam ki ennyire. Volt, hogy egy kézműves ismerősömtől akartam vásárolni és ő se reagált semmire. Pedig ott még egyszer rá írtam, hátha csak elfelejtette. Viszont látta az üzenetet. Miért jó ez??



2020. jún. 24. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nekem pont ezért nincs messengerem, mert ez a láttamozós funkció ez kiborít... sokakat frusztrál, hogy folyamatosan elérhető üzemmódban kell lennie, és ha csak megnéz egy üzenetet, de máris rögtön nem válaszol, akkor egy bunkó.


Simán lehet, hogy csak megfeledkezett róla, nem mindenki nézi percenként. Ha fontos, akkor inkább hívd is fel ilyenkor a másik felet, az a biztos, és ne vonj le ilyen gyorsan következtetést, mert ezer oka lehet annak, hogy miért nem válaszolt.

2020. jún. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Természetesen. Ebben igazad van és legtöbbször tényleg próbálkozok is többször vagy esetleg más módon, de így sokadjára azért frusztrál kicsit a dolog. És abban is igazad van, hogy a facebook láttam funkciója egy átok. Jobb volna beszüntetni.
2020. jún. 24. 08:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Sztem az oldschool módszer a legjobb, a telefonhívás személyesebb is, meg azért tudtok váltani normálisan pár szót és nem kell pötyögni :) én sokkal jobban szeretem, ha felhívnak, és sztem nem vagyok egyedül vele.
2020. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából én azért használom a messengert, mert így biztos, hogy nem zavarok.
2020. jún. 24. 08:40
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Akkor nem válaszolnak (pedig tudnak az üzenetről), ha az illető kellően primitív, és mivel neki nem érdeke, hanyagol. Ennek sokféle szintje van, a legalja, ha kizárólag ő várja el a reagálást. Előfordul, hogy valaki feledékeny, azonnal nem tud reagálni, később meg már nem jut eszébe. A második üzenet után azonban már csak az alpáriság a magyarázat.
2020. jún. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!