Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem szeretek el fogadni...

Miért nem szeretek el fogadni semmitsem?

Figyelt kérdés
sziasztok! miért nem szeretek semmit sem el fogadni senkitol kikéve a csaladomtol de azon kivul senkitol sem sajnos engem nem zavar de aki adná azon láttom hogy zavarja de hiaba egyszeruen gyulolom barmit is el fogadni és nem tudom miert valtoztatni szeretnek rajt de nem tudom hogy... mert ugy vesszem eszre hogy bantja ez a dolog.. sajnos

2020. júl. 16. 04:11
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Úgy látom, a helyesírási szabályokkal is hadilábon állsz. Nem tiszteled azokat sem, akiktől választ vársz a kérdésedre, legalább annyira, hogy nagy betűvel kezdd a mondatodat, s vesszővel tagold a tagmondatokat.
2020. júl. 16. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igazad van bocsánat.. :D

Sziasztok, miért nem szeretek semmit sem el fogadni senkitől? ( kivéve a családomtól) Engem nem zavar, de aki adná azon látom hogy zavarja de hiába egyszerűen gyűlölők barmit is el fogadni, és nem tudom miért... Változtatni szeretnék rajta de nem tudom hogy...

Mert úgy vesszem észre hogy bántja ez a dolog.. sajnos

2020. júl. 16. 04:37
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

ma 04:37

Ez még mindig nem jött össze. :-D

Igekötők, központozás.

De legalább a kritikát jól tűröd.


A kérdésre:

Számtalan oka lehet. Lehet hogy túl büszke vagy, vagy félsz attól, hogy ha elfogadsz valamit, akkor az adósa leszel annak, akitől kapod.

De nem mindegy mit akarnak adni, arra tényleg szükséged van-e, miből gondolja a másik fél hogy neki azt adnia kéne neked...

2020. júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert nem vagy 2 filléren megvehető, főleg attól az embertől nem, aki neked tartozik-nem kevéssel.
2020. júl. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mansour ***** válasza:
Szerintem egyszerűen azért, mert introvertált vagy. Én is az vagyok, tudom milyen ez az érzés, engem is feszélyez, ha valakitől kapok valamit...
2020. júl. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Egy új Esterházy Péter született és meg sem becsülöd, kedves 1-es? 😂
2020. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

úgy értem ha át megyek hozzájuk és kérdezik hogy, kérsz enni? kérsz fagyit? stb.. szóval ilyenek...

ha el megyünk valahova és beülünk egy éterembe akkor pld kell el mondják hogy na te mit kérsz? mire el fogadok valamit..

2020. júl. 16. 15:37
 8/9 A kérdező kommentje:
4 szer kell elmondják mire kérek*
2020. júl. 16. 15:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Gátlásos vagy és valóban befelé forduló. Valójában azért, mert nem tudod eldönteni az adott pillanatban, hogy helyesen cselekszel-e. Sokszor ért emiatt kellemetlenség. Még az is lehet, hogy csak te érezted így. Az ok a bizonytalanság (az egyik legpocsékabb emberi érzés), a hibázástól való rettegés, a következmények erős belső (és alaptalan) felnagyítása.

Egyfelől a családod kicsi korodtól ezt nevelte, neveli beléd (semmi se jó, amit csinálsz), ettől kisebbrendűségű érzéseid keletkeznek, másfelől lehet, hogy van egy ilyen hajlamod, harmadrészt mindezektől relative kevés a társas kapcsolatokról való ismereted és tapasztalatod.

A megoldáshoz emberi segítség kell, leginkább pszichiáter, családsegítő. Önállóan is lehet kellő lelkierővel és elhatározással. Ehhez annyit tudok hozzátenni: kivétel nélkül mindenkitérnek ilyen kellemetlenségek, csak több ismerettel rendelkezők és magabiztosak könnyebben túllépnek rajta. Erős akarattal kis dolgokban próbálkozni kell, látni fogod, hogy senki nem ütközik meg, akkor neked se kell. Ha van egy bizalmasabb barátod, ő ezt folyton megerősítheti. Ha apróságokban van pozitív tapasztalatod, léphetsz számodra nagyobb horderejű dolgok felé. Pár hét alatt láthatod a javulást, de párév kell a magabiztossághoz. Olvass viselkedésről szóló könyveket, sok ilyen van.

2020. júl. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!