Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem családtagos, hanem munkahe...

Nem családtagos, hanem munkahelyi kérdés, de ilyen témakör nincs. Szóval: ti mit tennétek a helyemben, hogy kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen egy közvetlen, egy helyiségben lévő kolléganőm van. "Rangban", végzettségben felette állok (pl. mintha ő titkárnő lenne, én meg részlegvezető az irodában), csak ő lényegesen idősebb. Rendszeresen feladatokat ad ki nekem, becézget az "ügyfelek" előtt, amitől ők persze azt hiszik, pl. a gyereke vagyok. Az a baj, hogy beszólni nem nagyon akarok neki, mert messzire elér a keze és főleg a nyelve, ezer éve ezen a munkahelyen van.
2010. aug. 6. 11:02
 1/6 anonim válasza:
100%
Finoman pl. meg lehet neki mondani, hogy ne hívjon pl. Krisztikének, hanem Krisztinának (mégiscsak felnőttesebben hangzik), illetve ha utasítgat, ne figyelj oda, ne mond h "Oké, persze", félvállról mond h rendben van, de tartsd a távolságot.
2010. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

távolságtartás mindenképp

ha az ügyfelek előtt becézget, utasít, ne halld meg elsőre


esetleg a főnöknek jelezheted, hogy nem tudsz haladni a saját munkáddal, mert a kolleganő feltart egyéb kérésekkel

2010. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a főnököd, nem adhat feladatot. Ezt csendesen, de nagyon határozottan meg kell neki mondani, ne haragudjon, de neked megvan a saját munkaköröd, azt kell ellátnod.Majd ha lesz időd, segitesz neki, de most nem érsz rá.Azt is meg kell vele beszélned, hogy téged ez a becézés zavar. Ha igy nem érti meg, te is hivd őt úgy, ahogy neki nem tetszik, persze nagyon kedvesen és meg fogja érteni, hogy vége az "uralmának".Nem lesz könnyű menet, de muszáj megtenned.Szoritunk neked !
2010. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálok tenni valamit, mert kezdem megutálni a munkámat, pedig nagyon szerettem. Ő mindenkit tegez, a legnagyobb nagyfőnököt is, őt is mindenki tegezi, de pl. nekem nem engedte meg. Szerintem ezzel is érzékeltetni akarja, hogy szerinte ő a főnök. Jó küzdelem lesz, azt hiszem.
2010. aug. 6. 11:43
 5/6 d,jpt L ***** válasza:

Mivel ez egy munkahely, amit valószínűleg ésszerű megtartani, ezért a legjobb tanácsom az udvariasság és ahogy előttem írták a távolságtartás. Mondd meg a szemébe a problémát, hiszen máshogy nem lehet megoldani. De ne legyél bunkó.


Pl.


Kérlem ezentúl ne hívjon lulukácskámnak, mert kellemetlen helyzetbe hoz, hívjon Lucának, ez a nevem.


Ha kioszt valami feladatot:


Természetesen, de előbb még megcsinálom a soron következő feladatom.

vagy

Máris, de muszáj innom egy kávét előtte, alig élek...

vagy

Igen, ahogy lesz egy kis időm, megteszem.

2010. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
12:00-s, szintén köszönöm. Az "igen, segítek, de majd később, csak előbb a saját munkámat csinálom meg" módszert már alkalmazom, legalábbis próbálkozom.
2010. aug. 6. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!