Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nincs a szám betiltva?...

Miért nincs a szám betiltva? (Fekete vonat - Forró a vérem)

Figyelt kérdés

"Amikor meghallod azt a szót, hogy cigány visszabújsz a fenekedbe és még a hideg is kiráz"

"Véged, túl idegen neked a véred, a fajod nem véd meg téged"


Félni kéne tőlük? Ez nem meríti ki a megfélemlítés fogalmát? Mi van ha én ezért feljelentem őket?

De meghallgatva az egész dalt átjön a fehérek elleni rasszizmus.



2020. szept. 7. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Mert liberalizmus van.
2020. szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Cseréljük ki a cigány/roma szót magyarra/fehérre már nem is létezne a dal, sőt tiltólistán lenne. A világ még undorítóbb és gusztustalanabb mint gondoltam :(
2020. szept. 7. 19:15
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha egy dalt, könyvet vagy bármilyen más szellemi terméket betiltasz, azzal ingyen reklámot biztosítasz neki. Gyó, nézzed mán, betították, akkó' tőccsük le ilegálisba', osztán hallgassuk megfele, mer betított!

Az egész Fekete Vonat nem zavar annyi vizet, hogy érdemes legyen ilyennel erőlködni. Húsz évvel ezelőtti daj-daj cigányzene némi rappel megborítva, amit manapság már a telepi cigánypurgyék sem ismernek, mer' a kisgrofó a menő.

2020. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én nem is ilyeneken gondolkodom, hogy reklám meg megéri-e, hanem elvből. Csodálkozva látom is, hogy senkinek nem szúr szemet a szöveg hanem még tetszik is sokaknak.
2020. szept. 7. 19:23
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy sokaknak tetszik (bár a "sokak" eléggé relatív fogalom), viszont még többen sz*rják le magasról az egész együttest.
2020. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze tudom, csak azért bosszantó a jelenség.
2020. szept. 7. 20:17
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

https://www.youtube.com/watch?v=BlKyVc7pLsI


Megkerestem, meghallgattam ha már felhívtátok a figyelmemet.

Nem értem miről beszéltek, mi a gond?

Semmi nincs ebben a dalban ami rasszista vagy megfélemlítő lenne.

Mitől kellene félni?

Személy szerint én inkább Tőletek félek. Azért nyomtan Nektek a 'zöldet' h. valami jó is legyen az életetekben. :)

2020. szept. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

"Semmi nincs ebben a dalban ami rasszista vagy megfélemlítő lenne."


Szerinted.

2020. szept. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen így gondolom. Azért Neked is 'nyomom a zöldet'. :)
2020. szept. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
És az olyan zenék mint a cigánymentes övezet miért nincsenek betiltva? Agyhalott vagy
2022. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!