Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen ritka a "fajtám"?

Tényleg ilyen ritka a "fajtám"?

Figyelt kérdés

Pár példával elmagyaráznám.

4 fős haveri társaság, felszállunk a vonatra, nagy sporttáskákkal, csomagokkal. Tudjátok a "hagyományos" kék vonatokon vannak ilyen négy fős ülőhelyek (kettő-kettő egymással szemben, jó nagy hellyel a lábaknál). Nos az egyik ilyen helyen ült egy nő, tök egyedül. Többiek szomorúan konstatálták, hogy oké akkor külön ül a társaság. Én megkérdeztem a nőtől, hogy átadja-e nekünk a helyét. Módfelett kedvesen tettem ezt. Ő ilyen furcsa arckifejezésekkel illetett. Majd közölte, hogy "pfff ő is ugyanannyit fizetett a jegyért mint én, vagy a többiek". Eközben a szemembe sem nézett. Kérdeztem, hogy mégis mivel érdemeltem ki ezt a viselkedést, tekintve hogy normálisan egy korrekt és teljesen logikus kéréssel fordultam hozzá. Cümmögött és rosszallóan végigmért, majd nemlegesen bólogatott. A vége az lett, hogy összevesztem vele, hogy a fäszért kell parasztnak lenni. Lett helyünk :)


Egy másik vonatos esetnél pedig ahogy felszálltam fülsüketítő sípolás szólt az utastájékoztató rendszerből. Az utasok elég idegesnek tűntek :"D Megkérdeztem őket, hogy mióta szól ez az agyfelrobbantós sípolás? Kiderült, hogy fél órája (meglepő módon ők is "irritáló hangként hivatkoztak rá) Megkerestem a kalauzt és megkértem, hogy kezdjünk valamit a helyzettel. Csodálkozva mondta, hogy ő lekapcsolta a vonat egyik részén, senki nem szólt, hogy máshol is sípol még...

Az emberek képesek voltak inkább idegesen ülni és elviselni azt a hangot? Én voltam az első több, mint fél óra elteltével aki szólt.


A többség miért nem tudja érvényesíteni a saját érdekeit? A kisujjukat nem mozdítják. A haverok is inkább beletörődnek a logikátlan helyzetbe. Az utasokról nem is beszélve...

Mi van mindenkivel?


23/F



2016. febr. 21. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem olyan ritka, pl. én is kiállok magamért, bár az első esetben a helyedben egy kicsit visszafogtam volna magam. Az önérzeteskedés nem érdekérvényesítés, hanem felesleges vita.


Ugyanakkor árnyaltabb képet adott volna az életedről, érdekeid érvényesítéséről, ha pl. a munkádról írsz.

2016. febr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nincs munkám. Tanulok. És itt inkább a hétköznapi szituációkon van a hangsúly.

Egyébként úgy gondolom, hogy ha ok nélkül lekezelően viselkednek velem akkor kiállok magamért.

2016. febr. 21. 18:21
 3/12 anonim ***** válasza:
De az, hogy parttalan vitába kezdesz, nem azonos azzal, hogy kiállsz magadért. Te tudod, mennyit érsz, nem attól leszel több vagy kevesebb, mert valaki bunkó veled, és nem attól lesz valaki bunkó, mert Te a szemébe mondod, hogy az.
2016. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem a gondolatmenetet természetesen.

De én ilyen szituációban (ha valaki megmondja a szemembe, hogy "bunkó vagy, paraszt vagy") elgondolkoznék magamon. Átgondolnám a dolgot. Feltételeztem, hogy más embereknél is így működik ez. Érted, valamiért sikernek könyvelném el, hogy ha elgondolkozik magán.

És a "kiállás" mint olyan, inkább a helyfoglalás logikus mivoltáért történt :D A nő parasztozása (konkrétan azt mondtam, ha jól emlékszem, hogy "jó dolog ilyen parasztnak lenni egy idegennel?") az előbb említett "szemfelnyitás" miatt volt.

2016. febr. 21. 18:37
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Az első szituációban igen is paraszt voltál ! Milyen dolog az hogy valakit csak úgy felakarsz állítani a helyéről hogy elférjetek ? Megzavartad és a helyét követelted én is hasonlóképpen elküldtelek volna melegebb éghajlatra ! Nem illik ekérni mások helyét csak úgy a busszon ha meg elkéred készülj hogy kiosztanak !
2016. febr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Rendben, Te ilyen vagy. Számomra meg az a siker, ha ilyen viselkedéssel szembesülök, és úgy tudom kezelni a helyzetet, hogy egyetlen sértő szó is elhagyná a számat a másik felé. Siker számomra, hogy nem ugyanazt a műfajt képviselem.

Mások vagyunk, máshogy állunk ki magunkért.

2016. febr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Milyen dolog az hogy valakit csak úgy felakarsz állítani a helyéről hogy elférjetek ?"


Szerinted az normális, hogy elpöffeszkedik egy négyszemélyes helyen egyedül, táska nélkül? :D Illedelmesen, normális hangnemben szóltam hozzá először.

2016. febr. 21. 18:44
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

#7


Ott volt hely, nektek ugyanolyan jogotok van a helyhez, mint neki. Te nem azt kérted, hogy 3 ember hadd üljön oda, hanem azt, hogy távozzon, amihez semmilyen jogod/alapod nem volt.

Arról nem beszélve, az, hogy férfi elküld egy nőt az ülőhelyről nem igazán az illemtan ajánlások közé tartozik.

2016. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mert az illem, etikett és hasonló emberi béklyók a logikát szolgálják és rendkívül hasznosak :D
2016. febr. 21. 19:27
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Akkor is így viselkedtél volna, ha egy 200 kg tömegű kopasz cigány evett volna csülköt ott?


Máshol amúgy volt hely?

2016. febr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!