Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Benneteket is zavar az ilyesmi?

Benneteket is zavar az ilyesmi?

Figyelt kérdés

Az a tapasztalatom, hogy 2020-ra a közösségi platformokon és fórumokon - sok minden más mellett - divat lett debilnek lenni. Nem vagyok nyelvtannáci, magam sem tudok helyesen, sem választékosan írni, elég egyszerű lélek vagyok, de azért megpróbálok mindig közérthetően fogalmazni.


Hozok pár példát, figyelj


- meh. na ez mi? választ még nem kaptam rá, így véleményem szerint az "izé" divatos megfelelője, na de ha nem érdekel, akkor írd azt, hogy számodra közömbös, érdektelen, nem keltette fel az érdeklődésed, de inkább ne írj semmit, mert azt kilehet fejezni, hogy miért jó vagy rossz, de ha "meh" akkor minek vagy itt? minek írsz?


- aMiKoR íGy íRoD, attól kivagyok. Mint írtam, egyszerű ember lévén ezt sem értem pontosan, gyanítom, hogy egy illető szellemi képességeit hivatott kifigurázni - javítsatok ki, ha tévedek. De figyelj, haver, ha feltétlen beakarod gyűjteni a jussodat like formájában, akkor legyél szellemes, ez nem az. Így pont te leszel a kifigurázás tárgya.


- literally beleerőszakolod az angol szavakat, szét vet tőle az ideg. Minek? Nem illik oda, érted? Ez nem menő, ettől nem leszel egy szellemi fellegvár, mert beszélsz angolul. Írjál önálló gondolatokat amit még nem láttam előtte tizenöt helyen, érvelj, fogalmazz úgy, hogy abból arra következtessek, hogy ez igen, végre egy olvasott kultúrember akinek van stílusa, de hogy ide-oda írsz kontextustól független angol szavakat? Írd japánul, vagy szuahéliül ha kényszered van, de a mai világban ne flexeljünk már az angoltudással, légyszi.


Hú hozhatnék még egy csomó példát, de minek. A jelenséget nem értem, hogy miért vagány hülyének álcázni magunkat.


JA és ez nagyon c r i n g e volt, tudom !!



2020. szept. 10. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Ok. Mi a kérdés? Vagy csak idejöttél verni magad egy insta poszt láttán?
2020. szept. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hollófernyiges ***** válasza:
75%
14 évesen ezek menők. Utána már vérciki, de van aki megragad ezen a szinten.
2020. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 várjál, segítek

Benneteket is zavar az ilyesmi?


#2 na pont ez a gáz, hogy a késői húszas, magát értelmiséginek valló korosztályra jellemző ez. a 14 évesek még a swag yolo szinten vannak, az más

2020. szept. 10. 12:07
 4/8 Mansour ***** válasza:
100%
Nem zavar, mivel nem vagyok fenn közösségi oldalakon, ahol ilyesmivel találkozhatnék.
2020. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ milyen helyen mászkálsz a neten. Én elég sokat netezek, de szökőévben egyszer ha látok ilyesmiket amiket írsz, mert nem az insta ribizliket meg a jutyubereket "követem", hanem értelmes helyeken értelmes dolgokat olvasok, értelmes dolgokkal foglalkozok. Javaslom tedd te is ezt, elég valószínű hogy nem a Wikipédián vagy az MTA honlapján találkozol iLyEn NaGyOn szellemes beírásokkal, a jutyub videósok meg insta influenzerek (ettől a szótól meg engem ráz a hideg) oldala amúgy is az emberi söpredék gyűjtőhelye, ott ne várj mást.
2020. szept. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Ok, Boomer!
2020. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hollófernyiges ***** válasza:
63%
Jaj, ez a boomerezés már rég lejárt. Mi lesz a következő, beraksz egy dogét vagy egy nyan cat-et?
2020. szept. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nyugika
2020. szept. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!