Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett szinte szitokszó...

Miért lett szinte szitokszó az hogy liberális?

Figyelt kérdés
Szerintem semmi baj mincs a liberalizmussal, és egyet is értek vele valamilyen szinten, csak azt nem értem hogy miért fordul meg sokszor az a szófordulat különböző internetes portálokon hogy "a mocskos libsik".

#politika #liberalizmus #eszmeirányzat
2020. szept. 24. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Jelenlegi politikai vezetőink fő vonása a folyamatos ellensègkèp gyártás.Egy ilyen a liberalizmus is.
2020. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Mert sem a liberális sem a konzervatív szó valódi jelentésére nem fordít időt sem a köznép, sem a poipoitikai elit.

Olcsóbb és kifizetőtőbb mindkettőnek pejoratív jelentést adni.


+ a harmadik oldal ami a legrosszabbúl járt az a nacionalizmus, ami a köznyelben szinte már egyenlő a nácizmussal ami hatalmas tévedés.


Sajnos ez a trend elősegíti a véleménybuborékok létrejöttét és a szélsőségek felé való tolódást.

2020. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Én is alapvetően szabadelvűnek tartom magam, azt gondolom, "élni és élni hagyni", de van egy határ. A mostani liberalizmus olyasmiket akar megvalósítani a társadalomban, amikkel már nem értek egyet.

Szerintem a "mocskos libsik" meg hasonló fordulatok, amik mondjuk nem túl szépek, én sosem használom őket, azokra vonatkoznak, akik pl. erőltetik a genderelméletet meg migrációval kapcsolatos ideológiát.

2020. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Politikusok egy része tette ezzé az országunkban. Mert szerintük jó a feszkó.
2020. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel így egyszerűbb valakit hiteltelenné tenni. Ha az mondja rád valaki, hogy fasiszta, akkor mit mondasz? Hogy nem vagy az, vagyis az állítása nem igaz.

Ha valaki azt mondja rád, hogy liberális, akkor mit mondasz? Valami olyasmit - a szavaid alapján -, hogy hát van jó pár dolog, amivel egyetértek vele. Más szavazkkal ez nem igazán hazugság.

Így ha leszállítják a liberális jelentését, akkor hiteltelenné tesznek téged azzal, hogy a másik személy nem ismeri a liberális pontos jelentését.

2020. szept. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!