Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A perzsa (Iráni) férfiak is...

A perzsa (Iráni) férfiak is rosszul bánnak a nőkkel?

Figyelt kérdés

Ismerkedek egy Iráni férfival.. És nem tudom mennyire jó ötlet. Csak ugye nem lehet általánosítani, hogy mindegyik nőverő lenne..


Beszéltem róla a családomnak, barátaimnak és mindenki próbál lebeszelni..



#Irán #Perzsa férfiak
2020. okt. 9. 23:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Van iráni barátom bécsben.

Iránban, ha nem házas egy pár, nem járhat kézenfogva sem anélkül hogy ne vinnék börtönbe.

Ők ezért csinálltattak áll eljegyzlsi gyűrűt hogy abban az időben míg ott éltek szabadon járhassanak mint pár.


De ők nem iszlám vallásúak, és okkal nem közösködnek az iszlám vallással.

Testközelből élték meg a vallás nyomását.

Nem lehet álltalánosítani, az irániaknál több szabadabb elvű ember van, de a vallás fontos tényező.

Ha nem iszlám vallású nyugodtabb lehetsz, de az iszlám vallásban a nőnek nincs se szava, se szabadsága.

2020. okt. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
21%
Is.Te hüje pitsa.🤢
2020. okt. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Tartja a muzulmán vallást, és szerette volna, ha áttérek. Nem tudom, hogy a mostani kedvessége később is megmaradna e.. Vagy akkor arra a sorsra jutnek mint a perzsa nők. Az a baj, hogy ez így zsákbamacska. Mégis honnan tudjam, hogy ez nem csak kezdeti kedvesség? Most nagyon figyelmes, udvarias, kenyérre lehet kenni, mintha valami királynő lennék neki, úgy bánik velem.
2020. okt. 9. 23:52
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.

Nem enyhíthetem a bizonytalanságod. Nem bízhatsz benne. A férjem feleségének családjában volt nő hasonló helyzetben. A férje iránban elvette az útlevelét, és a gyerekével alíg bírt hazamenekülni.

2020. okt. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A férjed felesége? Azt hogy? A te férjed és annak a felesége? Belezavarodtam.

Úgy érzem egyébként, hogy nem tudom kiismerni.. Honnan tudjam, hogy igazat mond e és őszinte e. Ha pedig azt látja nem bízom benne, akkor azzal megolom a kapcsolatot. Ez ilyen patt helyzet.. Vagy kockáztatok és belemegyek, vagy inkább hiszek a horror sztoriknak.

2020. okt. 10. 00:14
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

A bátyám felesége XD

Elég figyelmetlen vagyok.

2020. okt. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Akkor jó :D érdekesen hangzott. Azt hittem már háremben vagy..
2020. okt. 10. 00:47
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
Hát, nézd sokan eleve azért élnek ilyen 'noveros' sztorik buvoleteben, mert nem tudjak, hogy Magyarországon átlagosan hetente egyszer gyilkol meg egy nöt a parja, pasija, ferje (és ezek csak a bizonyitott esetek, ugye amik belekerülnek a statisztikaba), illetve pedig átlagosan minden 5 nőből 1 rendszeres családi erőszak áldozata - értsd valamelyik férfi csaladtagja rendszeresen bántalmazza. Szerintem ezek se olyan fényes adatok, söt ha ezt látnád a médiából, akkor szerintem hamarosan a magyar férfiaktol is felni kellene... A kérdésre válaszolva.. Ilyen kapcsolatokhoz világosan le kell tisztázni mindent hazassag elott. Mit gondol, hogyan kellene oltozkodnod, mit gondol arról, hogy te hazassag utan is dolgoznal, ha úgy akarod, akkor éppenséggel tovább kepezned magadat, mit gondol arról, hogy esténként egyedül eljarj barátnőkkel pl. Mit gondol arról, hogy mi az ö szerepe a hazassagban, hogyan képzeli el a pénzügyeket egy házassagban, mit gondol a te vallasodrol, mit gondol arról, hogy neked is muszlimnak 'kellene' lenned, mit gondol arról, hogy mik a szerepeid a vallással kapcsolatban (mert fontos tudnod, hogy az iszlam nem egy vallás, hanem életmód, ami mindenre kiterjed az öltözködésen át az anyagiakon át mindenre), pl. böjt alatt 30 napig éjjel ételt készíteni, esténként vendégeket várni, hajnalig fent lenni, ezek általában olyan dolgok, amikből felesegkent nem tudnál nem részt venni. Ilyen és ehhez hasonló dolgokat mérlegelj, és ezekre kérdezz rá.
2020. okt. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%

#8 5-nőböé egy?

Te nem vagy normális, biztos valami feminista portált néztél.

Az Iszlám nem egy vallás?

Dehogynem.

Az tény, hogy az élet sok területére kiterjednek a törvényei, mert rohadtúl dogmatikus, és kirekesztő vallás.

2020. okt. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Sajnos ezek 'normalis' magyar statisztikak. Nagyon sokszor az emberek azért nem tudja helyesen érzékelni a statisztikakat, mert nincs osszehasonlitasi alapuk, ezért nem tudnak mihez viszonyitani. Ezt gyakran kihasznalja kulonbozo területeken a média.


Az iszlam pedig természetesen egy vallás, csak nem olyan értelemben, ahogyan azt példaul Magyarországon értelmezzük, ezért is fejtettem ki. A mi magyar ertelmezesunkhoz sokkal kozelebb áll az életmód szó, mint a vallás, ha az iszlamot akarjuk vizsgálni :). A személyeskedest pedig hagyjuk :).

2020. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!