Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jól érzékelem hogy az internet...

Jól érzékelem hogy az interneten 40-65 közötti nők tömegesen vannak behálózva különböző ezoterikus-spirituális megmondó szélhámosok által?

Figyelt kérdés
2020. okt. 13. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem vettem észre, hogy mindenki, vagy a legtöbben ezek közül ilyen ezoerikusak lennének, bár ismerek egy párat, akire ez a leírás talál
2020. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Csak sajnálni tudlak, hogy azon az alacsony értelmi szinten vagy, hogy mindenki/minden szélhámos, aki/ami neked nem tetszik.

A spiritualitás több ezer éves, csak felvilágosítalak.


A tudatlanságodat inkább ne reklámozd, inkább nézz utána a dolgoknak, pl.: a keleti népek vallásának is, buddhistáknak, szerzeteseknek, filozófiának...stb.


Az ember nemcsak testből, de lélekből is áll. Pl. LELKIismeret. Ez is spiritualitás. A test és a lélek egy.


30N

2020. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Csak sajnálni tudlak, hogy azon az alacsony értelmi szinten vagy, hogy mindenki/minden szélhámos, aki/ami neked nem tetszik."


Ezt nem tudom ennyi alapján miből szűrted le, de te biztos valami "nagyon magas rezgésszinten állsz" ha ilyen messzemenő következtetéseket tudsz levonni.


Van egy rossz hírem a számodra, az ember csak a testből áll, és annak fizikai, kémiai, biológiai folyamataiból. A lélek egy ilyen csiribú csiribá fantazmagória. Amit te tévesen léleknek nevezel azt úgy hívják hogy tudat, amit az agyi funkcióink tartanak életben.

2020. okt. 13. 19:53
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt nem tudom ennyi alapján miből szűrted le"


Abból, amilyen stílusban feltetted a kérdést, és szélhámosnak nevezed a számodra nem létező dolgot. Azért, mert te nem hiszel benne és nem találod jónak, attól még létezik.


Pszichológiáról csak hallottál, nem? Mivel is foglalkozik a pszichológia? Az emberi LÉLEKKEL!


Szerintem keress fel egy pszichológust, és ne csak a materialista (anyagi) világban higgy!

2020. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Azért, mert te nem hiszel benne és nem találod jónak, attól még létezik."


A repülő spagettiszörnyben sem hiszek. Akkor az is létezik?

2020. okt. 13. 20:08
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Menthetetlen vagy. Mindegy, a te életed.
2020. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Görögös szóval pszichológia, magyar nevén lélektan (az ógörög ψυχή [pszükhé] „lélek” és λογία [logía] „tudomány, ill. – valaminek a – tanulmányozása” szavakból) az emberi lényekhez tartozó gondolkodással és viselkedéssel foglalkozó tudomány."


Oké, ezzel teljesen ki tudok békülni, ha a lelket tényleg annak definiáljuk amiba, nem pedig valami ezoterikus unikornisos csillámporos varázslatnak.

2020. okt. 13. 20:11
 8/12 A kérdező kommentje:

Menthetetlen vagy. Mindegy, a te életed.


"Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek! Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek; és amilyen mértékkel mértek, nektek is olyannal mérnek." (Máté 7:1–5)


Bizony ám, ha már annyira spirituális vizekre akarsz evezni :D

2020. okt. 13. 20:12
 9/12 A kérdező kommentje:

Egyébként ha nem bánod tételesen is szétszedném amiket eddig ide fröcsögtél:


"Csak sajnálni tudlak, hogy azon az alacsony értelmi szinten vagy, hogy mindenki/minden szélhámos, aki/ami neked nem tetszik."


Személyeskedés, hamis következtetés, nem attól lesz valaki szélhámos hogy olyat terjeszt amiben én nem hiszek.


"A tudatlanságodat inkább ne reklámozd, inkább nézz utána a dolgoknak, pl.: a keleti népek vallásának is, buddhistáknak, szerzeteseknek, filozófiának...stb."


Személyeskedés, tekintélyelvűségre való hivatkozás. Attól hogy tekintélyelvűségre hivatkozol még nem lesz valami igaz.


"Az ember nemcsak testből, de lélekből is áll. Pl. LELKIismeret. Ez is spiritualitás. A test és a lélek egy."

Tettél egy kijelentést, ami semmilyen módon nem lett alátámasztva, csak szavakkal játszol.


"Abból, amilyen stílusban feltetted a kérdést, és szélhámosnak nevezed a számodra nem létező dolgot. Azért, mert te nem hiszel benne és nem találod jónak, attól még létezik."


Hamis következtetések, nem azt nevezem szélhámosnak aki számomra nem létező dolgot promotál, hanem azt aki szerintem szélhámos.

Hamis következtetés, nem attól fog valami létezni hogy én nem hiszek benne.


"Pszichológiáról csak hallottál, nem? Mivel is foglalkozik a pszichológia? Az emberi LÉLEKKEL!"

A pszichológia alapvetően emberi viselkedéstannal foglalkozik. Az általad "léleknek" nevezett valami olyan aspektusaival már nem foglalkozik, hogy az vándorol-e meg a halálunk után hova megy stb... Mert ez már mese kategória, vagy kevésbé csúnyább nevén vallás. Tudod, a pszichológia meg a teológia két külön tudomány. Bár az utóbbit én kevésbé nevezném annak.


"Szerintem keress fel egy pszichológust, és ne csak a materialista (anyagi) világban higgy!"

A pszichológus nem hittérítő. Tudtad?


"Menthetetlen vagy. Mindegy, a te életed."

Személyeskedés.

2020. okt. 13. 20:22
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kihagytad az argumentum ad antiquitatem-et :D


"A spiritualitás több ezer éves, csak felvilágosítalak."

2020. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!