Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a ford&igrav...

Mi a véleményetek a fordìtott spirituális evolúció tanról? (sajnos nem ez a pontos neve de a lényeg lent! )

Figyelt kérdés

Tehát a lényeg röviden: anno az emberiség hajnalán az emberek jóval közelebb álltak a Teremtőhöz. Csak hogy az emberek akik akkor még spirituálisan jóval feljebb álltak mint most mi. Mondjuk úgy, hogy feljebb álltak mint most mi. Az emberek viszont kezdték elveszìteni ezt az ,,isteni magot,, szép lassan és kezdtek elvilágiasodni. Kezdtünk szép lassan spirituálisan elmaradni vagy visszafejlődni. Ez a mára is igaz. Hiába fejlődik a tudomány és mi is vele felszìnesen de valahol legbelül szép lassan hal ki belőlünk az a bizonyos szikra mely anno érzelmet adott nekünk. Ès ezáltal mi is egyre kevesebbek leszünk általa.

Egyébként ezt a gondolatiságot lehinkább hazánkban két filozófus képviseli, Hamvas Béla és Buji Ferenc. majd ha találok adok linket is ami sokkal bővebb lesz és érthetőbb.



2013. jan. 20. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Összeegyeztethető bizonyos értelemben a mai társadalommal, de nem hinném, hogy lenne teremtő.
2013. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Baromság.
2013. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Tehát ateista vagy! Igen én nem ítéllek el. Sajnos ez inkább egy vallásosaknak feltett kérdés lenne. Aki nem fogadja el a Teremtőt annak tényleg nem sok értelme van a kérdésnek :)

Második: A véleményed természetesen elfogadom de mire alapozod?

Amúgy kissé zavarosan írtam mert én is csak nemrég olvasgattam erről a tanról. Egy kicsit még hozzá fűznék:

Buji Ferenc találta aki szerintem mint teológus és filozófus az egyik legnagyobb koponya ma hazánkban. Tudtommal ő találta ki részben Hamvas Béla és a több évnyi komoly vallás és hit tanulmányozás után. A neve: tradicionális létszemlélet! Mellesleg nem írtam hozzá mert úgy hosszú lett volna de összekapcsolódik ezzel a gondolatával az ősvallás elmélete is. Nagyon-nagyon röviden: Azt mondta ki BF. több évnyi vizsgálat és vallások kutatása után, hogy a az igazi ősi vallások eredete egy gyökérből származik. Pl a hinduizmus és az ábrahámita vallások valami hihetetlen hasonlóságot mutatnak a hitük sarkalatos kérdéseiben. Ide ha valaki akarja írhatok példát de ezzel most nem húzom. Ezek az vallások tehát magukban hordozzák azt az ős(itt nem az őskorra kell leginkább gondolni) kijelentést ami az ősvallás alapját jelentette.

Buji Ferenc egyébként tényleg hosszasan tanulmányozta a nagy és tényleg ősi vallásokat(hinduizmus stb.) és azokra alapozza állítását. Volt kolostorban, beszélgetett mohamedán szúfikkal, illetve jógikkal is. Dolgoztott velük akik megosztották vele hitük legmélyebb dolgait. Mert rengeteg ilyen dolog van akár a kereszténységen belül is annak ellenére, hogy majdnem minden keresztény azt hiszi, hogy vallásához annyira nagyon ért, de erről is majd ha lesz igény bővebben)) Véleménye szerint majdnem minden régi vallás hordoz agában ősi alapigazságot de a legtisztább ilyen vallás szerinte kettő van: A Hinduizmus és a kereszténység(ebbe a mohamedánon kívül szinte minden ábrahámita vallás értendő még a zsidó vallás is, bár az nem keresztény de a gyökerük ugyanaz)

2013. jan. 20. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is baromság.


Hogy miért?

1) Nincs semmi nyoma annak, hogy volt teremtő.


2) Nincs nyoma, hogy régen bármihez is közelebb állt volna az ember.


3) Nincs nyoma, hogy birtokoltunk volna bármilyen "isteni magot" bármit is jelentsen ez. :-D


4) Az "elvilágiasodás" egy olyan folyamat, szekularizáció, amin kiváló emberek évszázadokig önfeláldozó munkával dolgoztak, hogy kivezesség kulturánkat az egyház évszázados, sötétséget hozó uralma alól.


5) A spirituális elmradásnak nincs semmi jele. Mi is jelent ez amúgy valójában? Mihez képest maradunk vissza? Hogy állapítod meg, hogy mondjuk 876 évvel ezelőtt mennyire voltak spirituálisan "előrébb"? És az amúgy egészen pontosan miért is volt jó nekik? :)


6) Mivel bizonyítod, hogy az a bizonyos "szikra" miatt volt/van érzelmünk? Honnan tudod, hogy ma kevésbé vannak érzelmeink, mint 735 évvel ezelőtt? Mi utal arra, hogy a "szikra" lassan kihal? Honnan tudod, hogy emiatt kevesebbek vagyunk? Egészen pontosan mennyivel voltak többek a szikrának köszönhetően mondjuk 476 évvel ezelőtt?


7) Nem kell link, köszi. Ennyi pont elég lesz.

2013. jan. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még ma igyekszem megválaszolni...de amúgy én sem tudom mit gondoljak róla. Azért kérdeztem.
2013. jan. 21. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!