Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki mit gondol mi az élet értelme?

Ki mit gondol mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Én szerintem a család, gyerekek, rokonom, barátok! Szeretet ez az élet értelme. 22f vagyok.
2020. nov. 8. 16:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%

"Ha könnyű meghalni, az azért van, mert semmi jelentősége a halálnak. (...) És ha nincs értelme a halálnak, az azért van, mert az életnek sincs értelme."


Ez az egyik kedvenc könyvemből van. Sajnos tudok azonosulni vele, nem látom, hogy lenne értelme bárminek is.

2020. nov. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%
Fajfenntartás.
2020. nov. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is a fajfenntartás, de ez alatt nem csak annyit értek, hogy üzekedni mindenkivel és csinálni minél több gyereket. Nem, a fajfenntartás számomra inkább amolyan "a természettel éa környezettel hosszú távon is harmóniában élni képes faj kialakitása és megőrzése" fogalmat takar. Az én dolgom dolgom ennek elérésére törekedni, támogatni az ezirányú törekvéseket és közben a lehető legnagyobb mértékben óvni a természetet, az élővilágot. Közben pedig azért a lehetőségeimhez mérten élvezni is azt, amennyire lehet. :)

Számomra ez az élet értelme. Hogy másnak micsoda, azt én nem tudom, de ez egy jó és megvalósitható célnak tűnik számomra és lehetne minden ember számára.

2020. nov. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
42, ezt mindenki tudja
2020. nov. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Ez mindenkinek más.
2020. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem is az, amit a Kérdező ír.

*

1-hez:

"Ha könnyű meghalni" - ez nem igaz, borzalmas nehéz meghalni, és ezért a folytatás tovább sem igaz, mert nem könnyű.

2020. nov. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Miért nehéz? Hogy érted?
2020. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy sörreklám mottója az élet értelme: Az élet annyi, amennyit beletöltesz. (Te magad töltöd fel értelemmel: legyen az a család, művészetek, Nobel-dij)
2020. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Sok esetben ez a hiba szerintem, hogy ezt a kérdést így tesszük fel. Meggyőződésem hogy az életnek úgy "en général", általánosságban nincsen értelme. Nincsen egy univerzális igazság.


Minden ember saját életének lehet és van is értelme! És ha úgy tesszük fel a kérdést hogy "Mi az én életem értelme?" akkor egészen más megközelítésbe kerül a rá adható válasz is.

2020. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
A változás, semmi más. A változás maga az élet, és az egyetlen mozgatója.
2020. nov. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!