Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan filmeket...

Tudnátok olyan filmeket ajánlani, amiket nézhetnek gyerekek is, és kellemes, befogadható módon népszerűsítik az olvasást?

Figyelt kérdés
Most néztük pl. a Matilda, a kiskorú boszorkány c. filmet, és utána sokkal szívesebben gyakorolta a gyerek az olvasást. (Biztos, hogy a film miatt, mert közvetlenül előtte megjegyezte, milyen jó film volt, aztán elkezdett olvasni. Máskor a hiszti megy előtte...)

2020. nov. 22. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Tintaszív
2020. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem aki megnézi a Harry Potter filmeket, az utána a könyveket is szívesen elolvassa majd.
2020. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsődlegesen olyan filmek felé fordulnék, amik valamilyen adaptációk. Ilyen szempontból az alábbiakat ajánlom (nekem nagy kedvenceim):


- Így neveld a sárkányodat

- Így neveld a sárkányodat 2

- Így neveld a sárkányodat 3: Rejtett világ

[link]


- Narnia Krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény

- Narnia Krónikái: Caspian herceg

- Narnia Krónikái: A Hajnalvándor útja

[link]


- Alice Csodaországban

- Alice Csodaországban (2010)

- Alice Tükörországban

[link]


- Pán Péter

[link]


- Micimackó mesék (több is van)

- Barátom, Róbert Gida

[link]


Nekem az a logikám, hogyha tetszik nekik a film, akkor a könyv is fog, hiszen azok mindig többet mutatnak és ki ne szeretné ismét látni a már megkedvelt világot? Még beszélgetésre is ad okot, hogy miben volt más a film és a könyv.

2020. nov. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2. és 3. válaszadónak: Köszönöm a tippeket, ezek arra jók, amit teszünk is, hogy esti mesének felolvassuk, aztán családilag megnézzük a filmet. Nagyon hasznos a fent említett okok miatt is, de nem erre gondoltam. A gyerek még csak másodikos, nem futhat neki egy Narnia krónikáinak :) Illetve pl. egy Micimackót ha lát is, nincs ingerenciája még el is olvasni...

Magát az olvasást mint tevékenységet népszerűsítő filmet keresek.

2020. nov. 23. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!