Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az amiért nőnek mondhatunk...

Mi az amiért nőnek mondhatunk egy nőt? Nem a biológia, a külső és a pénz. Szubjektivitást ide!

Figyelt kérdés
Nem a biológiai részletek, a genetika és a testi adottságok érdekelnek, ahogy azt már láttam a hasonló kérdéseknél. Azt megtanultam én is. Arra lennék kíváncsi, hogy a férfiak és a nők tudnak-e válaszolni erre a kérdésre. A nők mitől érzik nőnek magukat? És a férfiak milyen nőre mondják, hogy ez a nő igazi nő? Milyen az a nő, aki megfogja őket? És milyen, mitől van az amikor egy nő nőként jól érzi magát a bőrében férfi nélkül is? Azt tapasztaltam, hogy az emberek nem tudják erre a választ, leragadnak a külsőségeknél, a hatalomnál, a pénznél, a csillivilli dolgoknál. És persze nem wikipédia, hanem saját vélemények.Nőiesség? Mit jelent manapság? Nem a tökéletesség érdekel, vagy a szilikon, vagy a szimmetria.
2010. aug. 11. 15:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Utolso: ezek szerint en nem vagyok no, mert nincs vekony derekam? Vagy ha valaki rovidebb haju, az mar nem no? Ugyanmar! Ezek mind kulsosegek.
2010. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%
Nincsen emésztése, humora nem ért a műszaki dolgokhoz, maximum egy jóközepes a képessége. Sokat beszél, és úgy tesz mintha vicces volna, ha gusztustalan férfiak baromságokkal nyomulnak.
2010. aug. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én nőies szerkóban, parfümmel és behúzott hassal érzem magamat igazán nőnek :D De tényleg, mert amúgy nem vagyok nőies, de ha úgy vagyok öltözve, kacsingatnak, meg nyitva tartják előttem az ajtót...
2010. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Hmm...klassz válaszok, de kicsit még mindig az az érzésem, hogy ezek nem az igaziak...Elhiszem, hogy a külsőség számít, de emellett néhány szempontnál elveszik a nőiesség, mintha alárendelnénk magunkat a férfiaknak. Egy kicsit furcsa. Minden nő szeret szexis, kívánatos, gyönyörű lenni. Egy átlagos nő is lehet különleges a megfelelő hajjal, sminkkel és ruhával. De azt írjátok, hogy a karrierista nők kevésbé vonzóak, mint azok akik ezt háttérbe szorítják. De akkor egy kicsit felmerül a kérdés, hol az önmegvalósítás? A nők nagy része nehezen viselné ha erről le kellene mondania. Alapvetően nőies természet vagyok, de nem tudnám megoldani, hogy minden hónapban manikűr, pedikűr, fodrászat, kozmetika minden reggel sminkelés, heti 2-3 alkalom edzés és mindig kifogástalan legyek. És ez részben a férfiak miatt. Ti ezt hogy csináljátok? Emellett a legtöbb nőnek iskola és/vagy munka és/vagy háztartás és/vagy barátok, család. Emellett nehéz kipihentnek, kiegyensúlyozottnak lenni. És itt felmerülhet egy újabb kérdés, hogy mit értünk az alatt,hogy valaki kiegyensúlyozott? És hogy mitől lesz valakinek kisugárzása?

„Nő, akit szívesen megdugnék”-Nos ez is egy szempont, de ez nem erről szól. Akkor már inkább a szeretkezésről és arról, hogy az a nő megfog valamivel, nem pedig arról, hogy mint egy zoknit felhúzzák, aztán eldobják.

Nos magassarkút sajnos nem tudok hordani, de irigylem azokat, akik szépen-légiesen tudnak benne vonulni. Hihetetlen mód megfájdul tőle a lábam és elég sokat is rohangálok. Viszont az igaz, hogy szép ívet ad a comboknak és a vádlinak.

Ez egy szép mondat, hogy kevésbé legyen képzett mint a férje. Ezt valahogy sosem tudtam elképzelni, hogy miért is van ez így? Miért baj, ha egy nő intelligens? Nem uralkodó, hataloméhes, egyszerűen intelligens. Egyébként tapasztaltam, hogy nem egy esetben így van.

Több helyen láttam, hogy nem trágárkodik, ez is egy érdekes dolog, mert lévén, hogy rendszeresen Pesten utazom, rendszeresen hallom a nőket káromkodni vagy pletykálni, nem is akárhogy. Mintha némelyik férfinél ez egyfajta belevalóságot jelképezne. Szintén furcsa.

„Mazochizmus. Olyan vicceken röhögni, amik rosszul esnek.

Elnézni egy csomó durva dolgot valakinek, csak mert férfi.

Rivalizálni ostobán a többi nővel.”-na ez az ami nekem sosem ment valahogy. Tetszik ez a hozzászólás, racionalista. Bár szeretném, ha ez nem így lenne, hanem inkább némileg tisztelnének a férfiak.

És itt felmerül, hogy miért szeretik a férfiak a gebe nőket? Bocsánat, hogy így fogalmaztam. Nem sértés, inkább csak sokszor látok meglepően vékony nőket.

Ezek nagyrésze még mindig külsőség, pedig én mindig arra gondolok nőként, hogy van bennünk-kell hogy legyen-valami különlegesség. Valami olyan, ami több, ami túl van a magassarkún.

2010. aug. 12. 12:19
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez elég összetett kérdés. Nő vagyok, szval innen közelítem meg a kérdést

-természetesen vannak a külső jegyek-pl. mell... (pl. akit frusztrál, hogy kicsik a mellei, mert úgy nem érzi igazán nőnek magát... nagy orr stb.)... én pl. vmiért fiúsnak tartom az arcom (bár lehet, hogy csak bemesélem magamnak, mert a legtöbben azt mondták erre, hogy ne hülyéskedjek...)

-aztán... hmmmm...

ilyen apróságok... hogy öltözködés (szeretek szépen kiöltözni, elegánsan, magassarkúban, szép/jó szabású felsőkben, jó hajjal stb.). Vagy hogy szeretek és jól tudok táncolni, és egészen jó a mozgásom.

Na meg a visszajelzés :D.

2010. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!