Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Itthon miért van még mindig...

Itthon miért van még mindig kommunizmus a fejekben?

Figyelt kérdés

- aki nem dolgozik ne is egyék

- rohadt gazdagok

- enyém a gyár


stb.


2020. dec. 21. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát...a rendszerünk is csak félig kapitalista.
2020. dec. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Szerintem ez nem még mindig sokaknál, hanem már megint. Természetes reakció arra, hogy növekszik a társadalmi rétegek közötti különbség, és hogy a képzetlen munkaerő értéke zuhan, hiszen a gépesítés miatt egyre több helyen helyettesíthetővé válik az ember. Teljesen érthető, hogy ezekre a problémákra az államtól vár megoldást.
2020. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Ez mind a Fidesz logikája!

Dóógozzááá havi 20 ezerért különben nincs kaja!

2020. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a jelenlegi vezetés is kommunista
2020. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert ez az általános mentalitás, de ezt nem nevezném kommunistának.

Ilyen az egész környezet. Fillérb@szóság, akadjunk fenn minden 1 forinton, (mert annyiért még az anyját is simán...), rohadjon meg akinek 1 forinttal is több pénze van, ha megdöglik a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is. Általános megkeseredettség, a legtöbb ember attól érzi többnek magát a másiktól ha megalázhatja, undorító módon szidhatja, és elküldheti a jó anyjába, csak azért, mert ő jobb helyzetben van a saját teljesítményének köszönhetően (nem oligarcha gyűlöletről beszéltem, hanem teljesen hétköznapi, emberi kapcsolatokról). "Ha nekem sz@r legyen mindenkinek az, és különben is én semmiről nem tehetek az életemben, ert mások elintézték, hogy ne vigyem többre." Ez a mentalitás nagyjából meg is adja a látszatválaszt az élete összes problémájára, addig sem a saját hibáival, a saját életének rendbetételével, az előrehaladással kell foglalkoznia. Ilyenkor lehet nyugodtan két cigi közt papolni a putriból, hogy dögöljön meg mindenki a aki többre vitte, aki tanult, dolgozott, mert ő csak arra volt képes, hogy végigbukja az általánost, és beálljon a szalag mellé, ezért komplexusában is érzni, hogy szidnia kell azokat akik tanultak és karriert építettek. Ez a legegyszerűbb. Egyszerűbben néhány kifejezéssel: irigység és környezethibáztatás, az áldozatszerep felépítése problémaelfedés érdekében, sérelmi "külpolitika" folytatása mindenkivel szemben, ami kiteljesedik a beteges fukarsággal.

-tisztelet a kivételnek...-

2020. dec. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy példa:

Nemrégiben amiatt kaptam halálos fenyegetést privát üzenetben, mert ki mertem állni amellett, hogy aki YouTube-ra gyárt tartalmat hivatászszerűen, az jogosan kapja a YouTube-tól a fizetését.

Privátban jött rögtön az anyázás körítésekkel -halálos betegségek kívánásától kezdve volt aztán minden, illetve hozzátette, hogy menjenek el gyárba dolgozni, mert az az igazi munka...

Ez egy kiváló példája a megkeseredettségnek, a saját rossz helyzete miatti elkeseredett fröcsögésnek. Természetesen ajánlottam neki, hogy a YouTube világa bárki előtt nyitva áll, csak kreatívnak és népszerűnek kell lenni, hajrá. Persze nem fog tenni semmi érdemit a saját élete felemelésérért, mert sokkal egyszerűbb gyakorin privátban elküldeni valakit a jó anyjába, aztán visszatakarodni a szalag mellé 12 órázni és dúlni- fúlni magában amiért a gonosz viág nem adott neki ajándékba diplomát és egy ládányi húszezrest.

Választ nem vártam meg, nem akartam húzni az agyamat ilyeneken...

5 voltam

2020. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"aki nem dolgozik ne is egyék"


Ezzel mi a baj?

Amúgy ezt Pál apostol mondta.

2020. dec. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak az a probléma, hogy az idézet korában ez a naplopókra volt vonatkoztatható. Ez ma is érvényes lenne, de ma már sokkal inkább azokat is beleveszik ebbe a kategóriába, akik éppen elvesztették a munkájukat, vagy egészségügyi, családi állapotukból kifolyólag nem tudnak maguk számára jövedelmet biztosítani (fogyatékosság, otthonápolás, vagy csak egy járvány, ami miatt kirúgják és esélytelen, hogy egyhamar felvegyék valahová). Ne keverjük a naplopást a szociális háló lényegével, vagyis hogy támogatjuk azt, aki nem TUD munkába állni. És nem azt aki nem AKAR (!).
2020. dec. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem hinném, hogy Pál apostol arra gondolt volna valaha is, hogy a rászorulóknak ne segítsünk, hanem fordítva. Szóval ez is igaz...
2020. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!