Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A munkásőrök már a rendszervál...

A munkásőrök már a rendszerváltás előtt is a közröhej-és utálat tárgyai voltak?

Figyelt kérdés
Olvastam róluk szóló írásokat és ezen az oldalon is velük kapcsolatos kérdéseket és válaszokat, és hát tény hogy nem a legrózsásabb a megítélésük, konkrétan közutálat övezi őket. Én még nem éltem a rendszerváltás előtt, ezért is vagyok kíváncsi, hogy akkor milyen volt a megítélésük? Felteszem, hasnló, mint napjainkban.... Egyébként azt is olvastam, hogy nemrég alapították azt a fura egyesületet, a Hagyományőrző Munkásőr Társaságot, aminek elnöke valami kommunista minipárt tagja, a képek alapján nem valami bizalomgerjesztő férfi/fiatalember. Olyan ellenséges és arrogáns a tekintete szinte az összes képen, amit láttam róla, hogy kellemetlen ránézni. De mégis mit csinálnak ezek, mert fegyverhez gondolom nem juthatnak. Én csak látszat-tevékenységekről olvastam egy nyilatkozatukban, érdemleges produktum nemigen származik tőlük. Mondjuk nem mintha az eredeti Munkásőrséggel nem lett volna így. Akik éltek a rendszerváltás előtt, tőlük kérdezem: mennyi alapja van azoknak a sztereotípiáknak, hogy a munkásőrök általában részeg balekok voltak? Nekem személy szerint nem szimpatikusak, legalábbis a korban betöltött szerepük alapján, de kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra is.

2020. dec. 3. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Á,dehogy.
2020. dec. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Személyes tapasztalataim a 80-as évekből vannak, semmilyen szerepük nem volt sehol. Szinte már olyanok voltak, mint valami hagyományőrző egyesület, akiket ismertem se vették túl komolyan magukat.
2020. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%

De AMD 65 az volt nekik.

Most lennének ilyen hagyományőrzők,lenne rend.

2020. dec. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy egy részük '90 után miért ücsörgött ott a Parlamentben. Számomra rejtély.
2020. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3: Az pont nem volt, de végül is mindegy.
2020. dec. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Időnként, nagyobb ellenőrzésekkor besegítettek a rendőröknek, ill. különféle objektumokat őriztek.

Rendkívül arrogánsak voltak.

2020. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sz arták le, amig a rendszer haszonélvezöi voltak.
2020. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!