Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor egy 1990 körül született ember Kádár-nosztalgikus?

Figyelt kérdés

Nemegy ilyen mostanra 30 körüli fiatal felnőttel találkoztam már online és a való életben is.


Valamennyit elcsíptek a kor hangulatából a korai gyerekkorukban, meg később a szüleik, idősebb ismerőseik meséiből, és úgy nosztalgiáznak azon kor felé, hogy max babaként éltek benne.


Általában olyan érveik vannak, hogy a mai világ nagyon felpörgött, a társadalmi média tönkretette a természetes társadalmi struktúrákat, és még az emlékeikben elcsípett 90-es években is valahogy vidámabbak és kedvesebbek voltak az emberek egymással.


Ti találkoztatok már ilyen fiatallal? Mi a véleményetek az ilyenekről?



2020. dec. 13. 23:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Itt és szidta a kapitalista rendszer, mert neki egyetemre kellett menni ahelyett, mint Kádár idején lett volna, szakmát tanul és nagyon jól él a saját falujába.


26 évesen nem tudom megérteni ezt a gondolkodás módot. Nem tudott egyenest választ adni arra, hogy ma miért ne tanulhatna szakmát, főleg most, amikor sok hiányszakmával igen jól lehet keresni.

2020. dec. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Ha lehetne visszateleportálnám őket az 50-es évek végére a Kádár-rendszer fénykorába hogy nosztalgiázzanak csak.
2020. dec. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Kádár 1989-ben halt meg, a rendszere még 1990-ben


Hogy a tökbe volna személyes tapasztalatuk?


Ilyen családban nőttek fel, szerintem ennyi

2020. dec. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

...a társadalmi média tönkretette a természetes társadalmi struktúrákat..."

Ezzel nem értek teljesen egyet, inkább csak megváltoztatta. Ez viszont nem rendszerfüggő: a szocializmust soha át nem élő Nyugaton is hasonló folyamatok zajlanak.

2020. dec. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Én 88-as vagyok, de nekem is jobban tetszik az a kor. Itt nem egyszerűen a pénzről van szó, egyszerűen a hangulat, a mindennapi élet jobbnak tűnik.


Emlékszem rá, hogy már 2000 körül eldobtam az agyamat tőle amikor pár ismerősünk egy vezetői állás miatt átvedlett egy ilyen "amcsi vállalkozó" imidzsbe laptoppal, meg a berendezett irodájában a mennyezetbe süllyesztett spot-lámpákkal, valahogy annyira nem-magyaros és mű volt az egész sznob stílusa, hogy az már a 12 éves fejemnek leesett.


Azóta a Facebook meg hasonlók miatt csak rosszabb lett minden.

2020. dec. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%

#5 A baj nem azzal van ha neked nem tetszik a jelenlegi életmód. A gond azzal van, hogy nem tudod milyen volt itt élni a szocializmusban és hülyeségeket képzelsz bele ahelyett, hogy utána néznél.

Nem volt sem jobb, sem jó.

Attól mert pár öreg nosztalgiázik és elferdítve mondja vissza neked az akkori életét, az neked még nem lett volna jó, főként nem jobb a mostani életednél.

Ha tudnád milyen volt az a kor, egy cseppet sem tetszene neked.

2020. dec. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

#5 Ha jól értem szimplán az volt a gond, hogy változik/fejlődik a világ.

Vagy gondolod ha még szoci lenne, ott tartanánk hogy egy irodában is írógépen pötyögnének miközben zúhnak a neoncsövek?

2020. dec. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

Aki annyira akar most is tud úgy élni mint akkor.

Felkelsz, megnyitod a gázpalackon a csapot, lefőzöd a ruszki kávéfőzővel a kávét, bepattansz a Wartburgba elrobogsz a gyárba, este hazaérsz, egy üveg sör mellett bekapcsolod a fekete-fehért tévét és nézed azt a pár csatornát ami van rajta.

Nincs olyan messze ez annak aki erre vágyik.

2020. dec. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

#7 Nem, az a baj, hogy mindezt ilyen felsőbbrendűségi tudattal élte meg a korabeli emberek egy része, és sajnos egyre több ilyen van, mint pl. pár évvel ezelőtt a "csöves nem lesz menő az iPhone-tól" sorbanállók a Mamutban.


Ha visszamehetnék mai tudásommal abba a vendégségbe a "menedzser" ismerősünkhöz, biztos beleráztam volna a szart a kishúgomról leszedett pelenkából a virágcserépbe, azt nézte volna mi bűzölög a tökéletes irodájában.

2020. dec. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
#9 Olyan aki úgy érzi hogy ő nem egy átlag hanem több, olyan volt bőven a szociban is. Gondoljunk csak a munkásőrökre.
2020. dec. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!