Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szibériai kemény telekben is...

Szibériai kemény telekben is megteremtik, igénylik az emberek a jó meleget, vagy máshogy vannak szokva általánosságban?

Figyelt kérdés
szóval ha kinn -30-40 fokok vannak, lakásokon, házakon belül ott is megcsinálják a 24+ fokokat, vagy már 20-22 is ideálisnak tűnik ilyen nagy különbséggel?
2021. jan. 15. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Már +5 fok is kellemesnek tűnik. Nézd meg a jutyubon a világ leghidegebb helye című műsort, abban mesélnek erről. Csákánnyal darabolják a kockára fagyott tejet, és hasonlók. -50 fok után nem is lenne jó a +20, hiszen az 70 fok különbség. Akik hozzászoktak a nagyon nagy hideghez, azok nem igényelnek olyan meleget, mint te vagy én.
2021. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hány fok van egy vidéki faházban, jurtában, sártorban, ahol egész életükben három pufajkában ücsörögnek, de a többség már nem nomádkodik, hanem távfűtéses panelokban él Jakutiában is, és ahogy elnézem, egy szál pólóban flangálnak odabenn, szóval ki vannak ott fűtve lényegében ugyanúgy, mint bárhol a világban... (Na a 24+ azért túlzás, normáliséknál már a klíma megy akkor, és ez nem kontinensfüggő. Hogy épp 20 vagy 22, azt gondolom, embere válogatja.)
2021. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen, engem is inkább a modernebb panelok lakossága érdekel, ha régebbi típusúak is. simán tolják pólóban? azt legalább 21-re tippelem akkor, én kerek 20-nál vagyok úgy hogy póló kevés, pulcsi sok, persze embere válogathatja
2021. jan. 15. 22:21
 4/4 anonim ***** válasza:

A 22 az nálunk a max. Általában 18 - 22 között mozog nálunk a hőmérséklet, ami egy póló, nadrág, zokni kombóval megfelelő.


Biológiailag az ember számára 25 fok a megfelelő (ruha nélkül). Ettől pedig lehetnek eltérések mindkét irányban. Például a fehérembernek viszonylag több a zsírszövete, mint a feketének, ezért alapból kevésbé fázós. Az ázsiaiknak pedig vékonyabb az irhája, a zsírszövet közelebb van a bőr felszínéhez, emiatt biológiailag ők is jobban vannak a hideghez alkalmazkodva. Ezért is terjedt el a sárga megnevezés amúgy, mert a fent említett tulajdonság miatt, bizonyos esetekben sárgásnak látszik a bőrük.


A többi függ a kultúrától és az élőhelytől. Egy fehér ember hiába fehér, ha Ausztráliában nőtt föl, nem fogja bírni a hideget. Egy eszkimó hiába eszkimó, ha már a szülei is fűtött házban éltek, ő is ahhoz lesz szokva.

2021. jan. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!