Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meghallom azt a szót, hogy...

Meghallom azt a szót, hogy "magyarok" és olyan negatív érzéssel tölt el, más is van így?

Figyelt kérdés

"A magyarok"

"A magyarok ilyenek, meg olyanok..." 🤢

Rosszul vagyok, ha ezt hallom. Egy az, hogy olyan általánosítás, másik meg Orbán állandóan ezzel jön, annyira idegesít, hogy a szánkba ad dolgokat, kikérem magamnak, hogy a nevemben beszéljen. Aztán az is idegesít, hogy tiszta cikinek találom a magyarokat/magunkat, annyira égő a mai politikai helyzet, utálom már ezt a kifejezést. Azért találom cikinek, mert ilyen kormány hogy maradhat a nyakunkon? Ciki az ellenzék, ciki a kormány, cikik az emberek, hogy ezt hagyják, és ciki a rendőrség, hogy hagyja őket lopni. Tudom sok politikát vittem a kérdésbe, de igazából szerintem ez a kultúránk része.



2021. jan. 23. 21:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%

Elég szomorú. Te nem vagy magyar? A legtermészetesebb, hogy az embernek van szülőföldje, egy népből születik, annak a tagja, az az identitása és azt meg is akarja őrizni.

Ezt minden nép így érzi, gondolja, mert ez az egészséges, a természetes.

Az ember nem lebeghet a világ felett, mint a libaf...s a levegőben.

Nincs világpolgár, mert az egyes ember nem szerethet, nem lehet hasznára az egész világnak. Kötődik, mert tartoznia kell az övéihez, az tartja meg. A növény is elpusztul, ha elvágják a gyökereitől.

Ha te nem érzed magad magyarnak, az a te választásod. De nincs jogod ahhoz, hogy megkérdőjelezd, hogy a többség magyar és annak is vallja magát, olyan természetes neki, mint a levegőben az oxigén. Ez olyan természetes tulajdonság, mint hogy valaki barna hajú, kék szemű, 60 kg. Ez mind az ő identitása. És az is, hogy magyar és magyar az anyanyelve és a kultúrája, és az ősei is azok voltak. Ha te ezt megkérdőjelezed, akkor rasszista vagy. Ez a puszta tény.

2021. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 III. A nagy károly ***** válasza:
61%

Milyen igazad van, külföldön minden napfény és szivárvány és a kerírtés is kolbászból van.

Persze van itthon bőven probléma, de el kell ismerni, hogy vannak szép dolgok a magyar kultúrális örökségben. Az a te döntésed hogy gyarapítod, rombolod, vagy hagyod a g++ecibe az egészet

2021. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
80%
Én is így érzek, főleg ha az EUnak szólogat be olyanokat hogy ő a magyarok nevében beszél. Akkor éreztem még ezt amikor a facebookon olvastam egy cikk alatt ami a vétóról szólt a külföldi kommenteket ahol egyszerüen orbánnal azonosítottak minket merthogy "az elnök reprezentálja az országot" holott ugye fogalmuk sincs orbán hogy jutott idáig. Úgyhogy nagyon ciki az egész. És így legyek büszke az országra különben "hazaáruló" vagyok
2021. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 III. A nagy károly ***** válasza:
28%
Nem kell ahhoz fideszesnek lenned hogy magyar legyél te idióta. És ha baloldali kommenteket olvasgatsz persze hogy gáz dolgokat fogsz találni. orbán viktor egy megosztó személyiség ugyan, de rengeteg támogatója van szerte európában. Talán ha több nézőpontot is figyelembe vennél akkor rájönnél hogy nem minden fehér és fekete
2021. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem az a ciki, ha valaki azért érzi szarul magát, mert az EU-s képviselők ott mit gondolnak.

Ez nagyon szánalmas.

Én örülök, hogy magyar vagyok.

És igen vannak buta és szánalmas emberek, de a többség nem ilyen.

Szerintem a többség szereti a hazáját.

2021. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Igen. Más is így van.

Erről a politika tehet és az, hogy magyarnak lenni azt jelenti gyűlölsz minden szomszédos országban élőt és külföldit, de nem állsz ki magadért, ha a fizudból nem élsz meg.

2021. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem kérdőjeleztem meg, hogy más magyar-e, lol, de én már egyre kevésbé érzem magam magyarnak, mármint olyan értelemben, amikre manapság használják ezt a szót. Szerintem ez a szó mára káromkodás lett. Ha nem is nézzük a fidesz politikát, a magyar ember mindig is széthúzott, ezt senki nem vitatja, akkor minek tartozzak én ilyen néphez?


#3, pont erről beszélek


Vicc az a szó, hogy magyar, a nevetség tárgya lett a szememben

2021. jan. 23. 22:27
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
140 feletti az IQ-m. Két mérnöki diplomám van. Nem mondom, hogy túl okos vagyok, mert sokkal okosabbaktól tudok tanulni naponta akár a k+f szektorban, akár az egyetemen, akár az akadémián. Mégsem szeretem azt, hogy magyar vagyok, vagy a magyar hétköznapokat, mert itthon a másik tehene megförmedése előrébb van, mint a közös cél érdekében történő összefogás, miközben azt, aki dolgozik, lenézik.
2021. jan. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
11%

Sehol máshol nem cikibb most a helyzet....

....nah jó, talán japánban, vagy thaiföldön esetleg korreában okés, de a világ nagyján idióták vannak idióta ellenzékkel.


Nézd meg angliát, vagy a swédeket.

Amerika, és németország os hasonló.

2021. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%
én szeretnék magyar lenni, de elfog az undor, ha meglátom mi lett ebből az országból és ebből a népből az elmúlt 100 évben
2021. jan. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!