Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik országban legjobb az...

Melyik országban legjobb az élet külföldiként, ha sem a pénz, sem a nyelvtudás nem lenne akadály?

Figyelt kérdés

2021. febr. 3. 01:48
A kérdező szavazást indított:
USA
Egyesült Királyság
Franciaország
Spanyolország
Németország
Olaszország
Ausztria
Hollandia
Kelet-Ázsia (Japán, Dél-Korea stb.)
Más ország
32 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:

Ha más ország jön szóba, légyszi írjátok meg kommentekben.

A skandináv országok (Norvégia, Dánia, Svédország, Finnország) sajnos teljesen kimaradtak, mert nem volt több hely.

2021. febr. 3. 02:19
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kanada. Az emberek barátságosak, befogadóak, kedvesek, segítőkészet, egy teljesen más világ. Valahogy ötvözik a skandináv gazdagságot, az amerikai szabadságot és a déli vendégszeretet.

Van ismerősöm aki volt kint 4 országban, Kanadában, Angliában, Németországban és még valahol (talán Ausztriában, de nem szeretnék hazudni), mégis azt mondta hogy élete során egy dolgot bánt meg, hogy eljött Kanadából. És nemsokára ki is költöznek, elvileg most már végleg, családdal.

2021. febr. 3. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sehol nem tudnék élni máshol, legfeljebb egy-két évig, és utána jönnék vissza egy kis plusz manival.
2021. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gyulacs2 válasza:
KANADA. EZ 100%
2021. febr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Magyarország. Kérdezd csak az itt letelepedett nyugat-európai nyugdíjasokat, vagy a még aktív kis- és középvállakozóikat.
2021. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Voltam Kanadában, valóban egy nyugis hely de ezenkívül az egesz olyan semmilyen. Inkabb az USA, ha az élmények is számítanak.
2021. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Moric15 válasza:
Norvégia
2021. febr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Norgényia? Ahol állandóan hideg van és zuhog az eső? Ha meg nem, akkor a tengeri szél a ködszitálást is a nyakadba sózza, a feltűrt kabátgallér ellenére?
2021. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én jelenleg is Írországban élek. A fizetés kiemelkedôen magas még ha csak minimálbèren is van az ember bejelentve kezdetben. A lakbèr az nem olcsò sajnos viszont az élelmiszer, üzemanyag, szòrakozás ugyanannyi vagy még olcsòbb mint Magyarországot. Ha valaki nem bánja,hogy nincsenek meleg nyarak(vannak napos ès meleg napok de nem olyan hosszù ideig mint otthon) ès hogy esik az esô akkor szerintem nagyon jò ország. Az emberek kedvesek, segítôkészek, nem rasszisták, türelmesek ha akár a nyelv is problémát okoz. Rengeteg segítséget lehet igénybevenni az államtòl is. Nagyon nyitottak, az élni és élni hagyni elvet képviselik. Szeretem magyarországot de ennek ellenére Írország rengeteget adott nekem, többet is mint amit otthon elérhettem volna.
2021. febr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mi 5 évig éltünk közel leleten. Jól ismerjük a térséget. Az Emirátus országai, Quvait, de még Szaud Arábia is jó hely. Szaudban imádják a fehér embereket, ölelnek-csókolnak, és mindig neked van igazad. Tudják, hogy okosabb vagy náluk. Olcsó az élet.Magas a fizetés.

De pl.a Finneknél,v. Luxenburgban egy angol tanár 9400 Eurót keres havonta. Sok a levonás, de 1 év után már nyugdíjra vagy jogosult.

Lényeg: bárhol máshol jobb az élet, mint Mo-on. Pályázni kell!

2022. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!