Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meglépjem-e a külföldi au...

Meglépjem-e a külföldi au pairkedést? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nehezen döntök, mert mindig mérlegelek. Jelenleg pályakezdő vagyok, már jóideje keresek állást, reménytelenül. Felmerült bennem, hogy esetleg megpróbáljam az au pairkedést. Angolból még nincs tisztán b2-es (középfokú) nyelvtudásom, de nem sok híja van, és használni is tudom az életben a jelenlegi tudásom. Bár nehezen szánom rá magam, hogy bevállaljak egy ekkora dolgot, mint az au pairkedés, külföldön. Tanácstalan vagyok és bátortalan e kérdésben...

Ti mit tennétek egy hasonló helyzetben?



2014. szept. 5. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én már voltam au pair több családnál, vegyes tapasztalataim vannak. Szerencse kell hozzá, nekem volt olyan családom, akiket imádtam, családtagként bántak velem, meg olyan is, akik teljesen lenéztek és kb. olcsó szolgának használtak. Összességében azt tapasztaltam, hogy ahol pici baba van, max. 1-2 éves, ott normálisan bánnak az au pairrel és tényleg a gyerekkel kell foglalkozni, de ahol már iskolásak a gyerekek, ott nagy eséllyel takarítónőnek meg szakácsnőnek alkalmaznak, hiszen a gyerek egész nap suliban van, nem nagyon kell rá vigyázni. De persze nem ennyire fekete-fehér, ki kell ismerni a családot, mielőtt döntenél.

Az anyagi részéről azt mondom, abszolút megéri. Angliában élek (már nem au pairként), itt egy átlagos au pair heti 30-35 órát dolgozik, a fizetése heti 70-80 font körül van, plusz teljes ellátás, ingyen szállás (általában külön szoba, néhol külön fürdő is), kaja, és gyakran buszbérletet vagy autót is fizetnek. Tehát szinte az össze zsebpénzedet költheted szórakozásra, vagy félre tudod tenni. A hivatalos angliai minimálbér kicsit több, mint 6 font/óra, tehát ha valami cégnél dolgoznál heti 30 órában, kb. 180 fontod lenne hetente, amiből ha kifizeted az albérletet (minimum heti 100-120 font külön szobára), az étkezést (heti 30-35 font) és az utazást (Londonban csak a buszbérlet heti 20 font, a metró drágább), alig maradna valami pénzed, ha maradna egyáltalán.

Viszont azt meg kell jegyeznem, hogy az au pairkedés nem sokáig tartható, a legtöbb család maximum 1-2 évre alkalmaz egy-egy embert. De ha sikerül jó kapcsolatokat kiépítened, szívesen támogatnak a továbbiakban is, pl. munkakeresésben segítenek, én így szereztem a mostani állásomat.

2014. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Saját példa:

Pályakezdőként, már 3. hónapja egyáltalán nem találok munkát. Semmit.

Én is Au Pair-nek szeretnék kisuhanni Amerikába. Most egy évig tanulom az angolt. Szerintem simán fel tudom fejleszteni magam középfokig.

DE! Én csak is az Au Pair in America közvetítőcéggel vagyok hajlandó kooperálni.

Szóval pontosan egy évet adtam magamnak arra, hogy összeszedjem magam, és az anyagiakat.

Ha neked van megfelelő anyagi háttered, akkor ezt a részt át is ugorhatod. De a mocskos anyagiakról sem feledkezhetünk meg.

Erkölcsi bizonyítvány 3100 ft

vízum kb 36.000 Ft

programdíj 283.000 Ft (oda-vissza repjegy, az orientációs héten 4 csillagos szálloda New Yorkban, és alapbiztosítás)

Költőpénz: 400 dolcsi (kb 95-100.000 Ft) Ez elég arra, hogy beszerezd a tisztálkodási cuccaidat, esetleg ruhákat, esernyőt, az orientációk után el tudj menni a többiekkel kajálni, inni, várost nézni akármi.. És ugye egy hétig még nem lesz fizud. (Bár sok blogon olvastam, hogy nekik megvette a család a New York-i városnézést,és rögtön kaptak 1 heti fizetést. De ezt nyilván minden család maga válogatja).


Na most Európán belül sokkal költséghatékonyabban meg lehet oldani az Au Pairkedést. De Őszintén, engem Anglia rohadtul nem érdekel. Meg már annyi fapados repjegy van. 20-30.000 Ft-ból bőven kijön egy hosszú hétvége Londonban.


Számomra az Au Pair-ség azért éri meg, mert imádom a kisgyerekeket, illetve Amerikát, és oda ugye kijutni legálisan hosszabb időre lehetetlen kategória.

De adott 1 év, hogy ott legyek, beilleszkedjek a társadalomba, és utazzak. Heti kb 200 dolcsit kapnak, az durván 50.000 ft. BIZONY. (Tavaly, napi 10-12 órában kemény fizikai munkával, heti 17.000 ft-ot zsebeltem be). Nem kell költened jó formán semmire. Kaját kapsz, lakhatásod van.. Általában kocsit is kapnak az au pairek fele-fele arányban van, hogy ki kell fizetned a benzint, amit magándolgokra használsz el, és van akinek nem kell.

Rengeteg Au Pair blogon olvasom, hogy mennyit járnak Starbucks-ba, ami szerintem teljesen elhanyagolható. De ez a kis fényűzés, se fog földhöz csapni mert mind annyit utaznak, hogy csak na.

Ha a család nyaralni megy, és kedvesek, akkor visznek téged is. Volt egy lány, akit kivittek a Bahamákra. Volt akit Franciaországba is vittek magukkal.


Én 10 karommal harcolok valami munkáért, hogy gyorsan (1 év alatt) összegyűjtsek 500.000 Ft-ot, illetve napi 2-4 órát angolozok.

Úgy érzem MUSZÁJ megtennem ezt magamért. Valószínűleg az az 1 év lenne életem egyik legszebb éve. Amikor a legtöbbet tettem azért, hogy boldog legyek, legalább egy kis időre.


Az Au Pair in America közvetítőcég magyar kirendeltsége: [link]

2014. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. válaszoló, ezek a közvetítő cégek nagyon lehúzzák az embert és egy csomó fölösleges dologra kérnek pénzt. Magánúton sokkal olcsóbban meg lehetne oldani, már rég kint lehetnél ahelyett, hogy a közvetítésre gyűjtögetnél félmillát. Igaz, kicsit macerásabb, mert mindent magadnak kell elintézned, de szerintem jobban megéri.
2014. szept. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nyilvánvalóan nem kolbászból van a kerítés. Elég rózsaszínre sikeredett az előző hozzászólásom.

Mivel óriási távolságról beszélünk, nem teheti meg az ember, hogy hazaruccan a hétvégére, ha már nagyon elege van a családból, vagy szimplán csak mardossa a honvágy.

Én még sose voltam távol 1 hétnél tovább itthonról, de őszintén megmondjam nem is vágytam haza. Ellenben, amikor a család nem volt itthon 2 hétig azért eléggé vártam már, hogy haza jöjjenek. Mivel egyedül voltam, és nem éreztem magamat biztonságban. Hát Amerikában kétféleképpen csattanhat a dolog. A család befogad, én is befogadom a családot, jól érzem magamat velük, így nem érzem magamat egyedül, és nap közben nem gondolok folyamatosan az anyukámra :D. Vagy az ellenkezője, a család csak mint dolgozót tart, semmi személyeskedés, rossz légkör, valószínűleg teljesen egyedül érezném magam, egy teljesen idegen országban. Valószínűleg elég sokat sírnék, főleg ha barátokat se találnék.

+ még egy opció, míg kint vagy meghal egy közeli családtagod. Mennyi esély van, hogy haza tudsz utazni a temetésére? Alapjáraton, kicsit átértékelődik az ember hozzáállása a jelenlegi helyzetéről, egy ilyen tragédia után. Na de reméljük ilyen nem fog történni.

Én azért szeretnék inkább kisgyerekes családhoz menni (+10 hós), mert sokkal könnyebben alakítható a gyerek, a megfelelő normákhoz. Ha a kezembe kapok egy 6 éves elkényeztetett gyereket, nem igazán tudnék az artikulálatlan üvöltésével mit kezdeni. Mert ott már radikálisabb eszközökre lenne szükség, nem csak a gyereket, de a szülőt is át kéne nevelni, az meg nem az én dolgom. Szóval az csak pokol lenne.

Nyilván azt az 50.000 Ft-nyi fizetést kemény munkáért kapod. Mások kénye-kedve szerint van kialakítva a heted, ami akármikor változhat. + A gyereknevelés rohadtul fárasztó.

Szóval tényleg gondolj bele, 1 teljes év távol mindenkitől akit szeretsz. A Skype elég nehezen jön össze az óraeltolódás miatt stbstbstb...


Ja meg ha már benne vagy az au pair programban, akárhol.. Olyan helyen vállalj családot ahol ingerek érhetnek. Szóval ne kis faluba, meg farmon meg ilyenek. Hanem Mondjuk egy nagyváros, külvárosában. Mondjuk max. 1-1,5 óra busz, vagy vonat közlekedéssel elérhető legyen. És olyan város ami tetszik.

Én San Fransisco - LA - San Diego vonalában lennék a legboldogabb, valami kis suburb-ban. Mondjuk nekem mindegy is, csak Nyugati parton legyen és inkább délen, mint északon. Mert itt rengeteg gyönyörű, gyönyörű dolog található. (A nyugati part sokkal színesebb, és vibrálóbb mint a keleti)

És tessék visszatért a rózsaszín légkör a hozzászólásom végére.

2014. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3. válaszoló: Köszönöm a tippet! SOHA nem fognék bele magánszervezkedésbe. Hát én inkább kifizetek 400.000 ft-ot.. Mivel a szülők szigorúbb vizsgálaton esnek át, mint mi. Kimennek a házat is megnézik stb stb. Ott van egy körzeti megbízott aki rám tekintget havonta, meg szerveznek au pair találkozókat, tök ingyen. Segítenek beilleszkedni. Bármi problémám van, fordulhatok a körzeti megbízotthoz. Amerika egy kicsit messze van, hogy én fejest ugorjak biztosítókötél nélkül.

Mindenki szigorú szabályok mellett írja alá a szerződést. És még ez sem ad teljes bizonyosságot!!! Olvastam én már negatív blogot, ami elmondja mekkora pokol volt. De az APIA volt a kb 100 blogból a legnépszerűbb, megbízhatóbb stb. ezért én szívesen kifizetek ennyi pénzt rá.


Európán belül valószínűleg nem költenék közvetítőcégre. Ugyanis akármi történik 1 nap alatt el tudok jönni, értem tudnak jönni stb.. Szerződést így is, úgy is írnék.

2014. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!