Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen jellemzően magyar...

Milyen jellemzően magyar ajándékot vigyek egy franciának?

Figyelt kérdés

Két hét múlva Erasmus-szal Lyonba megyek fél évre. Van egy segítőm ott, Julie, akinek szeretnék valamilyen magyaros ajándékot vinni (lehet akár csak a mintájában is magyar, pl valamilyen népi motívum), de nem terítőt, meg hasonlókat, mert mégiscsak egy 24 éves lányról van szó.

Szóval valami szép, mutatós, esetleg használható dologra gondoltam.

Nagyon nem vágom, hogy miből választhatnék, nekem azonnal a terítők jutnak eszembe :)


Van esetleg valamilyen kissé fiatalosabb ajándékra ötletetek?


Előre is köszönöm!

25/L


2010. aug. 17. 08:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező, legyen egy kis humorérzéked! A poló nagyon jó poén volt és a mellékelt szöveg is, miszerint nehezen emészthető. Egyébként vihetsz csikóbőrös kulacsot is.
2010. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Halasi csipkét, esetleg egy szép kiállítású,Magyarországról szóló könyvet.
2010. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egy magyaros szakácskönyv franciául is jó ötlet és írhatsz is az elejére valami szépet.Vagy egy szép naptár, amelyen magyar tájak vannak, esetleg egy DVD hazánkról.Ha boltot nem is találsz elmehetsz egy Tourinform irodába, ott sok ajándéktárgyat árulnak: hűtőmágnes, ingyenes kiadványok.
2010. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Miska kancsó :D [link]


Ez lehet, hogy nekünk már kissé giccsesnek számítana egy lakásban a polcon, de egy külföldinek különlegesség. Vagy ha kicsit többet is rá tudsz szánni, akkor Zsolnay porcelán, ez is jellemzően magyar. Bár az is igaz, hogy ezek nem használati tárgyak, hanem díszek.

2010. aug. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
A Zsolnay sem rossz ötlet, de akkor olyan tipikus magyar motívum legyen rajta. Persze ez már jóval költségesebb, nem túl diákbarát :)
2010. aug. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Húha, köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket, nagyon találóak! :)


(a pólós szöveget nem én pontoztam le...)

2010. aug. 17. 09:43
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

"a pólós szöveget nem én pontoztam le.."


mindegy, a rák egye ki a gyomrát annak, aki a másikat lepontozza ezen az oldalon.

2010. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Pro Patria ***** válasza:
66%

Nekem kapásból az jutott eszembe, amit mi Görögországba vittük ajándékként.

Egy tetszetős, formás üvegben olaj+paprika úszik.

Ez főként dísz, szóval tartós:)

De a magyar szakácskönyvet én is jópofának tartom.

Illetve ha férfiről lenne szó, akkor karikásustor vagy fokos.

2010. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Csináltass fazekasnál valami egyedi, motívumos boroskancsót, poharakkal(ha már úgyis bort is viszel). Rá tudod így íratni, kinek lesz. Ez igazán személyes és magyaros. Fazekastól függően szerintam 5-10ezer között megcsinálják.
2010. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
79%

Válogass kedvedre :D

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!