Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen jellemzően magyar...

Milyen jellemzően magyar ajándékot vigyek egy franciának?

Figyelt kérdés

Két hét múlva Erasmus-szal Lyonba megyek fél évre. Van egy segítőm ott, Julie, akinek szeretnék valamilyen magyaros ajándékot vinni (lehet akár csak a mintájában is magyar, pl valamilyen népi motívum), de nem terítőt, meg hasonlókat, mert mégiscsak egy 24 éves lányról van szó.

Szóval valami szép, mutatós, esetleg használható dologra gondoltam.

Nagyon nem vágom, hogy miből választhatnék, nekem azonnal a terítők jutnak eszembe :)


Van esetleg valamilyen kissé fiatalosabb ajándékra ötletetek?


Előre is köszönöm!

25/L


2010. aug. 17. 08:21
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Nagyon jók. A szakácskönyvnek utánanéztem, választottam is egyet, ami franciául van (eszembe jutott, hogy kért pár receptet, hát most kap... :) )

Plusz még valamit választok mellé.

2010. aug. 17. 10:34
 22/24 anonim ***** válasza:
A franciák köztudottan szeretik a bort, vigyél egy minőségi vörösbort, vagy amilyet gondolsz, de mellé vihetsz jellemző hungarikumot, pl. pálinkát is. Ha van gyerek, vagy fiatalabb is közöttük, akkor vihetsz Balaton szeletet, vagy ilyesféle édességeket.
2010. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

franciának semmiképp ne vigyél ki vörösbort - az az ő nemzeti cuccok, kategóriákkal jobbak vannak kint, te meg beállítasz egy számára semmit mondó magyar cuccal az ő nemzeti büszkeségükből, nagyon hülyén venné ki magát. Ez kb. olyan, mintha Csehországba Borsodi sört vinnál ki ajándékba.

Még fehérbort talán, valami jobb minőségű hungarikumot, tokajit, mert annak kint is van híre, és valami más, mint ami kint van - ha boros, és hallott már róla, akkor erre van esély, hogy ezt tudja értékelni, de egy 25éves lánynál nem vennék rá mérget.


A pálesz viszont mindig jó.

2010. aug. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az utolsó kettő kommentet is, hát valóban megfontolandó! :)
2010. aug. 18. 08:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!